"IFBB pasaules Fit Model čempionātā" Latvijas modeļi izcīnīja zelta un sudraba godalgas, informēja pasākumu organizatori Latvijas Bodibildinga, fitnesa un bodifitnesa federācija.

Ikgadējais pasaules līmeņa turnīrs tradicionāli norisinājās "Studio69" koncerta zālē. Sacensības izcēlās ar profesionālu organizāciju, lieliskiem apbalvojumiem, atlētisku sportistu klātbūtni no 10 valstīm – Dienvidāfrikas, Krievijas, Kazahstānas, Ukrainas, Somijas, Baltkrievijas, Polijas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas.

Pēc IFBB noteikumiem sportistes sacentās piecās auguma kategorijās un atsevišķi kategorijā virs 35 gadiem. Vīrieši pārstāvēja atklāto kategoriju: "mens fit model".

Ņikita Stepanovs no Daugavpils, debitējot pirmajās sacensībās, izcīnīja Latvijai zelta medaļu kategorijā vīriešiem.

Latvijas komandas sportiste, daudzkārtēja Starptautisko turnīru fināliste un godalgoto vietu ieguvēja, rīdziniece Jekaterina Malnača izcīnīja sudraba godalgu kategorijā "fit model -164 cm".

Pasaules čempionāta zelta medaļas aizceļoja uz sešām dažādām valstīm, to skaitā uz Āfrikas kontinentu.

"Fit model" disciplīna jau vairākus gadus ieņem savu nišu IFBB sporta veidos un ir atpazīstama visā pasaulē, lielā mērā pateicoties ikgadējiem organizētajiem Starptautiskajiem turnīriem Latvijā.