Francijas regbija izlase Pasaules kausa izcīņas pusfināla spēlē sestdien ar lielām grūtībām 9:8 (6:3) uzvarēja Velsu, trešo reizi vēsturē iekļūstot finālā.

Spēles likteni izšķīra Velsas kapteiņa Sema Vorbērtona noraidījums jau 18. minūtē par bīstamu spēli, kad Velsa bija vadībā 3:0, bet pēc tam franči realizēja trīs soda sitienus (9:3). Par spīti spēlēšanai mazākumā ilgāk nekā stundu, Velsa cīnījās vismaz līdzvērtīgi un brīžiem pat labāk, to apliecinot ar Maika Filipsa piezemējumu 59. minūtē. Diemžēl realizācijas sitiens bija nesekmīgs, bet spēles beigās velsieši izdevīgā situācijā savlaicīgi nemēģināja dropsitienu, rezultātā palaižot garām pēdējo reālāko iespēju, un franči atviegloti izmocīja uzvaru.

Francijas pretiniece noskaidrosies svētdien, kad tiksies Jaunzēlande un Austrālija. 21. oktobrī spēle par trešo vietu, bet 23. oktobrī – fināls.

Pirmo reizi Francija finālu sasniedza pirmā Pasaules kausa izcīņā 1987. gadā, finālā ciešot sakāvi no Jaunzēlandes. Tomēr nākamās divas reizes franči atriebās jaunzēlandiešiem, pieveicot viņus 1999. gada pusfinālā un lielā mērā ar tiesneša palīdzību 2007. gada ceturtdaļfinālā. Savukārt pret Austrāliju franči ir spēlējuši divreiz – 1987. gadā uzvara pusfinālā, bet 1999. gadā sakāve finālā.

Pasaules kausos Jaunzēlande ar Austrāliju spēlējusi divas reizes un abās zaudējusi - 1991. un 2003. gada pusfinālos. Šis pusfināls notiks Oklendas "Eden Park", kur Jaunzēlande nav zaudējusi kopš 1994. gada (pret Franciju), bet Austrālija nav baudījusi uzvaras garšu kopš 1986. gada.

Līdz šim Pasaules kausu izcīnījušas Jaunzēlande (1987.g.), Austrālija (1991. un 1999.g.), DĀR (1995. un 2007.g.) un Anglija (2003.g.).