Latvijā ražotais medikaments "Mildronāts"
Foto: F64

2016. gada pirmajos sešos mēnešos piecu igayuņu sportistu asinīs atrastas meldonija pēdas, tomēr sportisti nav sodīti, jo Antidopinga kodekss nav pārkāpts, vēsta "Delfi.ee".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tā kā nav pārkāpts Antidopinga kodekss, sportisti netiek uzskatīti par vainīgiem un viņu vārdus nepubliskos, uzsvērusi Igaunijas Antidopinga komisijas valdes locekle Elīna Kivinuka. Visi sportisti aizliegto vielu meldoniju saturošos preparātus lietojuši vēl 2015. gadā, kad tas nebija iekļauts aizliegto vielu sarakstā. Pēdējo reizi kāds no sportistiem meldoniju lietojis pērnā gada oktobrī-decembrī.

"Mūsu rīcībā nav dokumentu, kas pierādītu, ka sportisti lietojuši aizliegtās vielas pēc 2016. gada 1. janvāra, kad tā tika iekļauta aizliegto preparātu sarakstā. Tā kā visu sportistu asinīs aizliegto vielu koncentrācija nepārsniedza WADA noteiktās normas, sportistus nevar vainot dopinga lietošanā," skaidroja Kivinuka.

Tags

Dopings Mildronāts WADA
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form