Latvijas lielmeistars Igors Kovaļenko Polijas pilsētā Katovicē nedēļas nogalē ieņēmis 12. vietu Eiropas čempionātā ātrspēlē un 13. vietu - ātrajā šahā, ziņo Latvijas Šaha federācija.

Piektdienu Katovicē spēlētāji veltīja ātrspēlei jeb "blicam". Vairāk nekā 500 dalībnieku konkurencē labākais no Latvijas šahistiem bija Kovaļenko (reitings - 2638), kurš ierindojās 12.vietā.

Latvijas vienīgais lielmeistars šajā turnīrā Kovaļenko, kuram bija trešais augstākais starta reitings, 22 partijās (11 dubultās kārtas) ieguva 16 punktus.

Par čempionu kļuva galvenais favorīts mājinieks Jans Kžištofs Duda (2792), kurš vienīgais spēja izcīnīt 18 punktus.

Starptautiskais meistars Ritvars Reimanis (2401) ar 14 punktiem ieņēma 70.pozīciju. Divas vietas zemāk ar tikpat punktiem tika klasificēts Iļja Semjonovs (2095), bet labāko simtnieku ar 13,5 punktiem noslēdza Aleksandrs Jazdanovs (2042).

Sieviešu vērtējumā 15.vietu ar 12 punktiem ieņēma Renāte Vidruska.

Svētdien ātrā šaha turnīrā Kovaļenko (2649) ar 8,5 punktiem no 11 ieņēma 13.vietu.

Kovaļenko, kuram bija trešais augstākais reitings, divu dienu cīņās izcīnīja septiņas uzvaras, trīs reizes cīnījās neizšķirti un vienu reizi zaudēja.

564 dalībnieku konkurencē par čempionu ar 9,5 punktiem kļuva krievs Aleksandrs Motiļovs (2703). Tikpat punktu arī pārējiem medaļniekiem - Aleksandram Dončenko (Vācija, 2535) un Paulam Pultinēvičam (Lietuva, 2536).

No Latvijas sportistiem augsto 20.pozīciju ieņēma Semjonovs (2165), kuram arī tika 8,5 punkti. Puspunkts mazāk un 35.vieta tika Maksimam Golubovskim (2212), 67.vieta ar 7,5 punktiem tika jaunajam šahistam Arsēnijam Savičevam (1881), savukārt septiņi punkti Arsenam Bataševam (2117) deva 86.vietu, bet Reimanim (2353) - 106.vietu.

No Latvijas pārstāvēm labākā bija Vidruska (1993), kurai tika seši punkti un 26.vieta šajā vērtējumā.

Pirmo vietu grupā (+65 gadi) ieguva Latvijas pārstāvis Jurijs Agafonovs (1938) ar 6,5 punktiem.

Savukārt Latvijas tiesnešu korpusu sacensībās pārstāvēja Toms Kalniņš.