Krievijas dalība FIG kongresā: Latvijas federācija vēl nav pieņēmusi lēmumu, LOK neatbalsta piedalīšanos
Foto: AP/Scanpix/LETA

Latvijas Vingrošanas federācija (LVF) vēl nav pieņēmusi lēmumu par dalību šī gada Starptautiskās Vingrošanas federācijas (FIG) ikgadējā kongresā, otrdien atklāja LVF ģenerālsekretāte Natālija Prokofjeva.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Lēmums par līdzdalību FIG kongresā vēl nav pieņemts," otrdien teica Prokofjeva. "Īsti pašlaik nav ko komentēt, jo par to tikai vēl lemsim."

Savukārt Latvijas Olimpiskā komiteja bija daudz skaidrāka savā nostājā paziņojumā sociālajā tīklā "Twitter".

"Mūsu nostāja Krievijas agresijā pret Ukrainu ir nemainīga, un tas nozīmē, ka LOK neatbalsta Latvijas pārstāvju dalību Starptautiskajā Vingrošanas federācijas kongresā Stambulā, ja tajā piedalīsies pārstāvji no Baltkrievijas un Krievijas," teikts LOK paziņojumā.


Jau vēstīts, ka Polija, Igaunija, Ukraina un Norvēģija boikotēs FIG ikgadējo kongresu, jo tajā piedalīsies Krievijas un Baltkrievijas pārstāvji.

Jūlija beigās FIG paziņoja, ka meklēs jaunu kongresa norises vietu pēc tā, kā Norvēģija, ievērojot Norvēģijas Olimpiskās un paralimpiskās komitejas un Norvēģijas Kultūras ministrijas ieteikumus, atteicās uzņemt pārstāvjus vai delegācijas no Krievijas vai Baltkrievijas.

"Mums sapulce būs tuvāko nedēļu laikā. FIG kongress ir paredzēts novembrī, tā ka oktobrī pieņemsim lēmumu," atklāja LVF ģenerālsekretāte. "Konsultēsimies arī ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) un gaidīsim viņu ieteikumus. Pašlaik likums mums neliedz piedalīties kongresā."

Kā zināms, Norvēģija un Ukraina jau iepriekš paziņoja, ka boikotēs FIG kongresu, kam sekoja arī Polijas Vingrošanas asociācijas (PZG) paziņojums par neierašanos attiecīgajā pasākumā.

Tāpat kongresa boikotam pievienojās arī Igaunijas Vingrošanas federācija (EGF).

Pārceltais kongress norisināsies Stambulā 11. un 12.novembrī.

Jau martā FIG aizliedza savās sacensībās startēt Krievijas un Baltkrievijas sportistiem, taču visās norisēs joprojām var iesaistīties abu valstu oficiālie pārstāvji.

Baltkrievijas pārstāve Nellija Kima ir viena no FIG viceprezidentiem, bet Vasīlijs Titovs no Krievijas ir padomes loceklis. Tāpat vēl citi šo valstu pārstāvji darbojas vairākās FIG komitejās.

Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.