Latvijas badmintonisti Igaunijā pārbaudes turnīrā atzīst mājinieku pārākumu
Foto: PantherMedia/Scanpix

Latvijas jauniešu un arī pieaugušo badmintona izlase piektdien Igaunijas pilsētā Tartu pārbaudes spēlēs ar igauņiem cieta neveiksmes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

31. jūlijā Igaunijas pilsētā Tartu tika uzsākta jauna tradīcija – Latvijas un Igaunijas badmintona jauniešu un pieaugušo izlašu savstarpējais pārbaudes turnīrs.

Igaunijas spēlētāji šogad uzvarēja 28 no 36 savstarpējām spēlēm. Igauņi uzvarēja 56 setus, bet latvieši 21. Tāpat Igaunijas jaunieši un juniori bija pārāki komandu spēlēs, kas tika aizvadītas "Badminton 100" formātā.

Šogad U-13, U-15, U-17 un U-19 vecuma grupās bija astoņas spēles, tai skaitā divas zēnu un meiteņu vienspēles, viena zēnu un meiteņu dubultspēle, kā arī divas jauktās dubultspēles. Vēl bija arī viena zēnu vienspēle U-11 vecuma grupā, viena vīriešu vienspēle 35+ senioriem, kā arī viena elites grupas vīriešu vienspēle un viena vīriešu dubultspēle.

Sacensību noslēgumā paralēli notika divas komandu spēles "Badminton 100" formātā, turklāt vienā komandā spēlēja U-13 un U-15 vecuma bērni, bet otrā spēlē U-17 un U-19 vecuma jaunieši, tādējādi katra izlašu spēle sastāvēja no desmit maiņām. Tās tika veiktas, uzvarošai komandai izcīnot 10., 20., 30., 40., 50., 60., 70., 80. un 90.punktu. Uzvaru svinēja komanda, kas pirmā sasniedza 100 punktu.

Igaunijas U-13/U-15 jauniešu izlase uzvarēja Latvijas jauniešus ar rezultātu 100:84, bet Igaunijas U-17/U-19 izlase uzvarēja ar rezultātu 100:80.

Šogad Latvijas un Igaunijas draudzības sacensībās akcents tika likts uz jauniešu un junioru sacensībām. Uz Tartu devās Latvijas U-13, U-15, U-17 un U-19 izlases, taču nākamgad plānots papildināt ar U-9 un U-11, pieaugušo un senioru sacensībām.

"Jā, pirmo draudzības sacensību rezultāts nav iepriecinošs, bet tas atbilst mūsu šī brīža spēku samēram. Šādu rezultātu arī prognozējām, taču vienlaicīgi tas ir arī kā atskaites punkts. Nākamgad tiksimies atkal, tad arī skatīsimies uz tendencēm," stāsta Latvijas Badmintona federācijas Valdes loceklis un Atlētu komisijas vadītājs Viesturs Bajārs, kurš arī pats spēlēja, 35+ vecuma vīriešu vienspēlēs izcīnot vienu no astoņām Latvijas uzvarām.

"Gribētos katru gadu redzēt arvien vairāk latviešu uzvarētas spēles un setus."

Iniciatīva rīkot šādas Latvijas un Iaunijas draudzības sacensības tika publiski izziņota 22.jūnijā, kad Latvijā un Igaunijā kopīgi piemin Cēsu kaujas. Nākamgad ieplānots, ka šādas sacensības notiku Cēsīs, otrdienā, 22. jūnijā.

Latvijas un Igaunijas vienošanās nosaka, ka spēļu sarakstu piedāvā tā valsts, kas dodas ciemos, ņemot vērā to, cik un kādi spēlētāji piekrituši braukt, savukārt turnīra rīkotājvalsts pieteiktajiem viesiem nodrošina atbilstoša līmeņa pretiniekus.

"Tās ir ne tikai draudzības spēles badmintonā, tas ir arī formāts, kā uzturēt draudzīgas attiecības ar kaimiņvalsts kolēģiem, jo pēc spēlēm ir kopīgas vakariņas, kad pieredzē var dalīties federāciju amatpersonas, abu valstu badmintona treneri, spēlētāji un badmintona klubu vadītāji," ieceri skaidro Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

"Nozīmīga ir arī sacensību sportiskā sadaļa, jo daudzviet šādas sacensības visdažādākajos sporta veidot ir līdzjutēju un mediju ļoti iecienītas. Kā piemēru varu minēti "Ryder Cup" golfā, kad savā starpā spēlē ASV un Eiropas izlases. Cik zinu, katru gadu savā starpā tiekas arī Latvijas un Igaunijas skvoša un golfa komandas."

"Latvijas badmintona spēlētājiem un treneriem sparinga spēles ar igauņiem ir ļoti nozīmīgas, objektīvi atzīstot, ka Igaunijas badmintons ir attīstītāks. Igaunijas spēlētājiem ir pieredze Olimpiskajās spēlēs un pasaules čempionātos, Igaunijas spēlētāji vairākkārt ir uzvārējuši pasaules reitinga badmintona turnīros, tai skaitā arī Jelgavā notiekošajos pasaules reitinga turnīros "Yonex Latvia International"," piebilst Rozenvalds.

Līdzīga tradīcija jau iepriekš tika aizsākta starp Latvijas un Lietuvas badmintona valstsvienībām, tam kā piemērotāko datumu izvēloties 22.septembri, kad Latvijā un Lietuvā oficiāli atzīmē Baltu vienības dienu.

Iepriekš Latvijas un Lietuvas valstsvienību spēles notika Lietuvas pierobežas pilsētā Birži, taču šogad Latvijas un Lietuvas labākie spēlētāji plāno tikties Rīgā, Eiropas sporta nedēļas 2020 pasākumu laikā.

Tags

ASV Eiropa Igaunija Lietuva Tartu
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form