Piektdien Sporta Manēžā pirmajā pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē futzālā Latvijas izlase ar 1:3 (0:2) piekāpās tagadējiem pasaules čempioniem Spānijas futbolistiem, informē lff.lv.
Uzreiz jāpiezīmē, ka šajā spēlē Latvijas izlasei nevarēja piedalīties neviens no komandas līderiem Aleksandrs Dibrivnijs, kurš bija guvis sastiepis kājas muskuli. Jau spēles 21.sekundē pirmā pēc Daniela Ibadeza sitiena vadībā izvirzījās Spānijas izlase – 0:1. Šajā situācijā neveiksmīgi nospēlēja Latvijas izlases aizsardzība, ļaujot spāņiem viegli izspēlēt savu kombināciju. Spēles turpinājumā spāņi vairāk turpināja kontrolēt bumbu un veidot uzbrukumus Latvijas izlases laukuma pusē. Vairākos momentos lieliski vārtos darbojās Latvijas komandas vārtsargs Georgs Atvars.

Pirmajā puslaikā lielisku izdevību izlīdzināt rezultātu neizmantoja Oļegs Matvejevs, kurš pēc labas bijušā „lielās” Latvijas izlases spēlētāja Aleksandra Glazova piespēles no trijiem metriem nespēja pārspēt spāņu vārtsargu. Pirmā puslaika 14.minūtē Spānijas izlase guva otros vārtus – 0:2. Precīzs bija spēcīgais Alberto Kogorro sitiens.

Otrajā puslaikā spēles raksturs krasi nemainījās, jo spāņu futbolisti turpināja pacietīgi veidot savas uzbrukumu kombinācijas. Taču līdz brīvam sitienam Spānijas izlases tika reti, jo ļoti cieši aizsardzībā darbojās Latvijas izlases futbolisti. Visus bīstamos raidījumus sekmīgi neitralizēja vārtsargs Georgs Atvars.

Tuvojoties spēles beigām, dažas labas izdevības gūt vārtus radās arī Latvijas izlasei. Vienu no šādām realizēja Aleksandrs Sļepovs, kura sitienu pēc pagrieziena pretinieku komandas vārtsargs nespēja tvert – 1:2. Taču Latvijas izlases prieki bija īsi, jo jau pēc minūtes Daniels Ibadeza guva savus otros vārtus – 1:3.

Tuvojoties spēles beigām pieauga gan Latvijas izlases līdzjutēju atbalsts, gan Spānijas izlases nopelnīto sodu skaits. Kad līdz spēles beigām bija palikusi viena minūte, Spānijas komanda nopelnīja sesto noteikumu pārkāpumu, par kuru Latvijas izlase ieguva tiesības izpildīt soda sitienu. Diemžēl Jurija Karašauska raidījums lidoja pāri vārtiem.

Gala rezultātā Latvijas izlases aizvadīja cienīgu spēli ar pasaules čempioniem spāņiem, galarezultātā piekāpjoties ar 1:3. Jāatzīmē arī lielais Latvijas izlases līdzjutēju atbalsts, kuru bungas un uzmundrinājumi deva komandai papildus stimulu. Kopumā uz spēli bija ieradušies ap 1000 skatītāju.

Rīt, 8.novembrī pulksten 14:00 Sporta Manēžā tiksies Slovākijas un Spānijas izlases, bet sestdien, 9.novembrī arī pl.14:00 slovāki spēlēs ar Latvijas futbolistiem.

Spānija – Latvija 3:1 (2:0) 7.novembris, Rīgas Sporta Manēža Skatītāji: 1000 Spānija: Luis Amado, Seržio; Hulio, Merino, Sorrejons, Hosema, Daniels, Ksavi Rodrigezs, Kike, Andrjū Linares, Havjers Limones, Alberto Kogorro; Latvija: 12. Georgs Atvars, 1.Aleksandrs Proskurņins; 2.Aleksandrs Glazovs, 13.Oļegs Matvejevs, 4.Sergejs Ivanovs, 5.Mihails Lisjakovs, 6.Dainis Kovals, 7.Viktors Terentjevs, 8.Aleksandrs Sļepovs, 9.Jurijs Karašausks, 10.Juris Adamovičs, 11.Aleksandrs Žukovs. Vārtus guva: Daniels Ibadezs (1., 33.), Alberto Kogorro (14.) - Aleksandrs Sļepovs (32.)