Latvijas jahta 'Spaniel' izcīna godalgotas vietas regatē 'The Tall Ships Races 2012'
Foto: Publicitātes attēli

Latvijas vienīgā mācību jahta "Spaniel" ar atzīstamiem rezultātiem noslēgusi starptautiskās mācību burinieku un jahtu regati "The Tall Ships Races 2012". Visos trijos sacensību posmos "Spaniel" uzrādīja teicamus rezultātus, pirmajā posmā iegūstot titulu "Ātrākais regates dalībnieks", otrajā posmā iegūstot ceturto, bet trešajā posmā - augsto trešo vietu, informēja komandas pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pirmo reizi regates ietvaros tika piešķirts apbalvojums "Ātrākais regates dalībnieks". Šo balvu sacensību pirmajā posmā - no Sanmalo līdz Lisabonai – ieguva Latvijas komanda, pēc absolūtā laika visātrāk veicot šo vairāk nekā 600 jūras jūdžu pārgājienu. Tas ilga 3 dienas 12 stundas, 30 minūtes un 4 sekundes. Savukārt otrajā posmā (Lisabona – Kadisa) "Spaniel" sīvi cīnījās ar savu ilggadējo konkurentu, 19 metrus garo divmastu jahtu "Esprit" no Vācijas un ieguva 4. vietu.

Uģis Kalmanis, Latvijas Burāšanas mācību asociācijas valdes priekšsēdētājs: "Visgrūtākais jahtas komandai izrādījās noslēdzošais, 520 jūras jūdžu garais regates posms (Lakorunja – Dublina). Šķērsojot Biskaja līci, jahta iekļuva spēcīgā vētrā, kas izvērtās par dramatisku pārdzīvojumu vairumam regates dalībnieku. Jau pirmajā naktī pēc starta uz 8 metus augsta viļņa "Spaniel" tika sagāzta uz labo bortu ar mastu līdz ūdenim. Divi komandas locekļi ar vilni bija izmesti aiz borta, bet, pateicoties drošības noteikumu ievērošanai, komandas dalībniekiem izdevās palīdzēt saviem kolēģiem ātri nokļūt atpakaļ uz jahtas bez nopietnām traumām vai ievainojumiem. Gāziena rezultātā tika bojāta vidējo viļņu rācija, satelīttelefons, navigācijas aparatūra, izsists virsbūves logs, izgāja no ierindas vēja instrumenti, apgāzās akumulatori, samirka reisa navigācijas kartes un tika pazaudēti vinču rokturi. Tas viss ļoti apgrūtināja buru nomaiņu un saziņu ar reisa komiteju. Taču komanda turpināja sacensības kapteiņa Normunda Stroda vadībā, sakarus uzturot ar blakus esošā poļu burinieka "Pogorija" starpniecību

Lai arī trešajā posmā jahta guva bojājumus un komanda cīnījās ar grūtībām un smagajiem apstākļiem, jahta "Spaniel" šajā posmā ieņēma godalgoto 3. vietu savā klasē.


Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form