Latvijas sporta lepnumu uzturot. Latvijas Sporta muzejam - 25
Foto: DELFI

Vecrīgā, kas pati par sevi ir milzīga vēsturiska vērība, ir nams, kas Alksnāja ielā, kautrīgi aizslēpies aiz Latvijas Tautas frontes ēkas, sevī jau ceturtdaļgadsimtu glabā Latvijas sporta izcilības liecības, kas sagādājušas mūsu valstij slavu un cieņu dažādās sporta arēnās visā pasaulē. 2015.gada janvārī Latvijas Sporta muzejs (LSM) svin savu 25. gadskārtu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijas Sporta muzeja aizsākums ir fotogrāfa un sporta relikviju kolekcionāra Voldemāra Šmidberga kolekcija, ko viņš testamentā novēlēja topošajam Sporta muzejam, un 1990.gada 1.janvārī tas tika oficiāli nodibināts, bet kopš 1992. gada atrodas pašreizējās telpās Vecrīgā.

Muzejā var izsekot Latvijas sporta vēsturei no pašiem tās pirmsākumiem, vēl cariskās Krievijas sastāvā esot, līdz jaunāko laiku medaļām, ko izcīnījuši jau neatkarīgās Latvijas sportisti un kuru iegūšana visiem sporta cienītājiem vēl ir labā atmiņā - Mārtiņa Rubeņa Turīnas olimpisko spēļu medaļa, džudista Vsevoloda Zeļonja bronzas godalga no Sidnejas olimpiskajām spēlēm te ir blakus pirmajam Latvijā uzbūvētajam BMX velosipēdam, kas novedis līdz Māra Štrumberga diviem olimpiskajiem zeltiem, Helmuta Baldera hokejs krekls ir blakus leģendārā spēkavīra Jāņa Krauzes svara bumbām.

Gatavojot šo jubilejas rakstu, Latvijas Sporta muzejs portālam "Delfi" ļāva ieskatīties arī savos krējumos, kuros glabājas īsti retumi un arī daži jaunieguvumi, kas tikai nupat pievienojušies eksponātu klāstam.

Tags

BMX Bobslejs Mārtiņš Rubenis Muzejs Muzeju nakts Olimpiskās spēles Oskars Melbārdis Uļjana Semjonova
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form