LOK: Šuplinskas risinājums strādātu tikai īstermiņā
Foto: F64

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) izteikusi aicinājumu Izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai (JKP) atbildīgi izturēties pret sporta nozari Latvijā, norādot, ka viņas piedāvātais līdzekļu novirzes risinājums ilgtermiņā nestrādātu, vēsta pati komiteja.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau vēstīts, ka Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska rosinājusi apturēt finansējuma piešķiršanu sporta būvēm, līdzekļus novirzot pedagogu algām. Ministres uzmanību piesaistījuši 8,5 miljoni eiro, kas paredzēti vairākiem sporta objektiem dažādos Latvijas reģionos.

LOK norāda, ka šāds IZM ministres rosinājums nav pārrunāts ne ar atbildīgajām sporta organizācijām, ne pašvaldību pārstāvjiem un par to nav diskutēts Nacionālajā sporta padomē. LOK akcentē, ka pedagogu atalgojuma celšana ir viena no svarīgākajām IZM prioritātēm, taču šo problēmu nevar risināt uz sporta nozares attīstības, tajā skaitā sporta infrastruktūras rēķina.

“LOK vērš uzmanību, ka šie 8,5 miljoni eiro ir sadalīti starp vairākām pašvaldībām un to sporta infrastruktūru modernizēšanai un šī summa ir paredzēta tikai šajā, 2019.gadā. Nākamajos gados šāda summa budžetā nav paredzēta, līdz ar to, šāds risinājums pedagogu algu celšanai būtu īstermiņa. Tas nozīmē, ka nākamajā gadā, lai atkal nodrošinātu pedagogu atalgojuma saglabāšanu attiecīgajā līmenī, nauda būtu jāmeklē citās IZM budžeta sadaļās. Nevar risināt vienu problēmu, radot pilnīgi citu," izteicies LOK prezidents Aldons Vrubļevskis.

“LOK ir veikusi Olimpisko centru Valmierā, Liepājā un Ventspilī aptauju un noskaidrojusi, ka valsts līdzfinansējums šo centru attīstībā dažos gadījumos sasniedz pusi no nepieciešamās summas, citos gadījumos tas ir pat mazāks par 25%. Piemēram, izmaksas BMX trases būvniecībai Valmierā 2019.gadā tiks pilnībā segtas no pašvaldības budžeta līdzekļiem, aizņēmuma veidā. No kopējā 2019.gadā paredzētā finansējuma Jāņa Daliņa stadiona pārbūves projektam, EUR 2 800 000 apmērā tiks segti no valsts budžeta līdzekļiem, kas piešķirti ar 2019.gada 25.janvārī noslēgto sadarbības līgumu starp IZM un pašvaldību un, ņemot vērā Ministru kabineta rīkojumu. Atlikusī summa EUR 9 049 696 apmērā tiks segta no pašvaldības līdzekļiem, aizņēmuma veidā," atklājis LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers.

Radušos situāciju, kā arī citas sporta politikas aktualitātes, LOK vadība kopā ar citām vadošajām sporta organizācijām ar IZM ministri Ilgu Šuplinsku pārrunās 25.februārī, kad LOK prezidents Aldons Vrubļevskis un LOK ģenerālsekretārs Žorzs Tikmers tiksies ar ministri.

Tags

Aldons Vrubļevskis Izglītības un zinātnes ministrija Latvijas Olimpiskā komiteja Žoržs Tikmers
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form