Mūžībā aizgājis olimpiskais vicečempions svarcelšanā Vasīlijs Stepanovs
Foto: Publicitātes foto

Pagājušajā nedēļā 83 gadu vecumā mūžībā aizgājis Latvijas Olimpiskais vicečempions svarcelšanā Vasilijs Stepanovs, kurš sudraba medaļu izcīnīja XVI Olimpiādes spēlēs Melburnā 1956.gadā, informē Latvijas Olimpiskā komiteja.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijas "sudraba" olimpietis Vasilijs Stepanovs ar svarcelšanu sāka nodarboties XX gadsimta 50.gadu sākumā, būdams Baltijas flotes matrozis Liepājā, un jau pēc 6 gadiem - 1956.gadā, izcīnīja olimpisko sudrabu Melburnā.

Melburnas Olimpiskās spēles Latvijas sporta vēsturē iegājušas ar faktu, ka 1956.gadā no tālās Austrālija ar medaļām atgriezās visi pieci Latvijas sportisti - pirmo zelta medaļu Latvijai izcīnīja šķēpa metēja Inese Jaunzeme, sudraba medaļas izcīnīja basketbolisti Jānis Krūmiņs, Valdis Muižnieks un Maigonis Valdmanis, kā arī svarcēlājs Vasilijs Stepanovs.

Vasilijs Stepanovs dzimis 1927.gada 12.decembrī, Krievijā Ļeņingradas apgabalā. Viņa mūžs ar Latviju saistīts kopš dienesta Liepājā piecdesmito gadu sākumā.

  • Sudraba medaļas ieguvējs svarcelšanā XVI Olimpiādes spēlēs Melburnā 1956.gadā (svara kategorijā līdz 82,5kg, rezultāts trīscīņā 427,5 kg)
  • Pasaules vicečempions ( 1955.)
  • Eiropas čempions vidējā svarā ( 1955.)
  • PSRS čempions vidējā svarā. ( 1956.)
  • Daudzkārtējs pasaules, Eiropas , PSRS un Latvijas PSR rekordists.
  • Trenējies sporta biedrībā ASK treneru Jāņa Spāres un Mihaila Fraifelda vadībā.
  • Līdz 2007.gadam strādājis par treneri.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form