Plāno izveidot vienotu ES sporta huligānu 'melno sarakstu'
Foto: AFP/Scanpix

Atbildīgās institūcijas plāno nākotnē izveidot vienotu ES "melno sarakstu", kurā būtu apkopota informācija par tām personām, kas sporta arēnās izraisījušas nekārtības, apdraudot citu drošību, un kurām līdz ar to turpmāka atrašanās sporta arēnās ir aizliegta.

Lai apspriestu aktuālos jautājumus par policijas starptautisko sadarbību kārtības nodrošināšanai sporta pasākumu laikā, šonedēļ Rīgā, Valsts policijā (VP), norisinājās Nacionālā futbola informācijas punkta (NFIP) darba sanāksme, informēja VP.

Darba sanāksme Rīgā, kuru vadīja VP Rīgas reģiona pārvaldes Ķengaraga iecirkņa Kārtības policijas priekšnieks Nikolajs Mitroščenko un Galvenās kārtības policijas pārvaldes Dienestu koordinācijas biroja vecākais inspektors Edgars Liepa, norisinājās Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē ietvaros.

NFIP ir Eiropas Savienības (ES) struktūrvienība, kas sākotnēji izveidota, lai nodrošinātu dalībvalstu sadarbību drošības jomā starptautisko futbola spēļu un turnīru laikā, mazinot vardarbības un nekārtību riskus sporta arēnās. NFIP ietvaros ES dalībvalstu drošības iestādes savā starpā apmainās ar informāciju un sadarbojas sporta pasākumu drošības jomā.

Rīgā notikušās sanāksmes laikā NFIP pārstāvji no 25 ES dalībvalstīm skatīja aktuālos jautājumus, kas attiecas uz ES dalībvalstu drošības iestāžu sadarbību sporta pasākumu laikā. Tika panākta ļoti būtiska vienošanās par sadarbības paplašināšanu - nolemts, ka turpmāk NFIP darbosies ne tikai kā sadarbības struktūra starptautisko futbola spēļu laikā, bet arī citu starptautisku sporta spēļu un turnīru laikā, īpaši basketbolā un volejbolā.

Sadarbība NFIP ietvaros norisinās, lai uzraudzītu sporta fanu plūsmas starp dalībvalstīm, identificējot potenciālos kārtības apdraudētājus, kā arī lai nodrošinātu pašu līdzjutēju drošību, piemēram, izbraukumā uz ārzemēm kopā ar faniem nosūtot līdzi policijas darbinieku no konkrētās dalībvalsts. Tāpat sadarbība starp valstīm norisinās arī lielu starptautisku sporta pasākumu laikā.

Nākotnē tiek plānota arī vienota ES "melnā saraksta" ieviešana, vienotā datubāzē apkopojot informāciju par tām personām, kas sporta arēnās izraisījušas nekārtības, apdraudot citu drošību, un kurām līdz ar to turpmāka atrašanās sporta arēnās ir aizliegta. Ieviešot "melno sarakstu", šādas personas lielu sporta pasākumu laikā nedrīkstēs apmeklēt sporta arēnas visā ES teritorijā.

Source

LETA
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form