Latvijas čempionātā šahā ātrspēlē vīriešiem par uzvarētāju kļuva šā gada Latvijas čempions klasiskajā šahā Arturs Bernots, savukārt dāmām par čempioni tika kronēta lielmeistare, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, informē Latvijas Šaha federācija.

13 kārtās ar apdomas laiku trīs minūtes plus divas sekundes Bernots ieguva 10,5 punktus, par puspunktu apsteidzot lielmeistaru Normundu Miezi. Trešais palika Matīss Mustaps. Ātrā šaha čempionāts pulcēja 38 spēlētājus, no kuriem viens bija Krievijas pārstāvis Grigorijs Šarankovs. Viņam nācās samierināties ar ceturto vietu.

Pērnā gada čempions Arturs Neikšāns šoreiz nepiedalījās, tāpat kā otrās vietas ieguvējs Sergejs Kļimakovs.

Dāmu vērtējumā par čempioni kļuva Dana Reizniece-Ozola, kura kopējā vērtējumā palika piektā. 2016. gada sieviešu blica čempione Laura Rogule izcīnīja sudrabu, bet trešā mūsu lielmeistare Ilze Bērziņa – bronzu.

Reizniece-Ozola, izcīnot Latvijas čempiones titulu, apliecināja Latvijas šaha izlases līderes statusu. Turnīrā Reizniece-Ozola ieguva 7 punktus, apsteidzot galvenās konkurentes Roguli un Ilzi Bērziņu, pie kam Roguli uzvarot pēdējās kārtas savstarpējã partijā.

Atgādināsim, ka Reizniece-Ozola pagājušā pasaules šaha olimpiādē sensacionāli skaistā partijā uzvarēja tā brīža pasaules reitinga līderi un pasaules čempioni klasiskajā ķīnieti šahā Jifaņu Hou.