Siguldas badmintonisti atkārtoti uzvar Latvijas čempionātā klubu komandām
Foto: Publicitātes foto

Siguldas badmintona klubs jau otro gadu pēc kārtas ir uzvarējis Latvijas čempionātā badmintonā klubu komandām. Finālspēlē siguldieši ar rezultātu 3:1 uzvarēja Valmieras badmintona klubu, bet spēlē par 3.vietu RTU komanda ar 3:1 uzvarēja Ķekavas novada Baložu komandu, informē Latvijas Badmintona federācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijas čempionāta badmintonā klubu komandām finālturnīrs notika Siguldā, kur arī nākamgad risināsies sacensības, jo finālturnīra rīkošana sākotnēji tiek uzticēta klubam, kurš uzvarējis čempionātā.

Sveicot uzvarētājus, Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrēvics norādīja, ka nākamgad turnīrs varētu notikt jaunajā Siguldas sporta kompleksā, atgādinot, ka tieši pirms gada Siguldas sporta kompleksa pamatos tika svinīgi iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm, Siguldas astoņsimtgades laikā izdotu viena lata monētu, kā arī Siguldas novada pašvaldības informatīvo izdevumu, sākot ilgi gaidītās ēkas būvniecību.

Latvijas čempionāta badmintonā klubu komandām finālturnīrā 2016.gadā piedalījās 8 komandas, tai skaitā 2 komandas no Siguldas, kā arī Valmieras, RTU, Baložiem, Cēsim, Salaspils un Rīgas badmintona skolas.

Lai gan badmintons ir individuālais sporta veids, taču daudzviet pasaulē vislielākā mediju un skatītāju interese ir par komandu klubu turnīriem, jo par komandu var līdzi just gan konkrētā kluba, gan pašvaldības, gan visas valsts līdzjutēji. Ļoti spēcīgas badmintona līgas ir Vācijā, Dānijā, Anglijā, Francijā, Krievijā. Valstu čempioniem katru gadu jūnijā ir iespēja sacensties Eiropas čempionātā klubu komandām. Komandu čempionāti notiek arī Eiropas un pasaules valstu izlašu līmenī, tai skaitā U17, U19 vecuma grupās.

Arī badmintona spēlētāji no Latvijas piedalās ārvalstu čempionātos, piemēram Kristīne Šefere spēlē Čehijā, Aija Pope Vācijā, bet Ieva Pope Nīderlandē. Siguldas komandā šogad vairs nevarēja piedalīties viena no Latvijas spēcīgākajām badmintona spēlētājām Jekaterina Romanova, jo viņa šajā sezonā jau pieteikta spēlēm Francijas klubu čempionātā.

Komandu čempionātā ir 5 savstarpējas spēles: vīriešu un sieviešu vienspēlēs, vīriešu un sieviešu dubultspēles, jauktā dubultspēle. Tādējādi komanda var uzvarēt ar 5-0, 4-1 vai 3-2. Spēlējot izslēgšanas spēles pietiek ari ar 3:0, un tad no komandu savstarpējas vienošanas ir atkarīgs, vai tiks izspēlētas atlikušās spēlēs. Viens spēlētājs var piedalīties ne vairāk kā 2 spēlēs, tādējādi komandas minimālais sastāvs ir 4 dalībnieki: divi vīriešu un 2 sievietes, taču ja katru spēli spēle cits spēlētājs, tad maksimālais spēlē iesaistīto skaits ir 8 spēlētāji. Komandā var pieteikt līdz 10 spēlētājiem, tai skaitā rezervistus.

Atgādinām, ka 2015.gadā Latvijas čempionāta finālturnīrā pirmo reizi uzvarēja Siguldas badmintonisti, finālspēlē uzvarot Rīgas badmintona skolas audzēkņus, kas iepriekš bija Latvijas čempionātos uzvarējuši 9 gadus pēc kārtas.

Latvijas čempionātā badmintonā klubu komandām tika testēta Pasaules badmintona federācijas ierosinātā jaunā punktu skaitīšanas sistēma - trīs uzvarēti seti līdz 11 punktiem, nosakot, ka setā ir jābūt 2 punktu pārsvaram, bet 15.punkts ir izšķirošais. Atgādinām, ka Pasaules badmintona federācija jau sākot ar 2016.gada 1.septembri, noslēdzoties iepriekšējam Olimpiskajam ciklam, līdz 2017.gada 31.decembrim ir noteikusi testa periodu 11 punktu setiem.

Tags

Badmintons
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form