Starptautiskās Paralimpiskās komitejas ārkārtas Ģenerālasamblejā lemj par labu Krievijas un Baltkrievijas izslēgšanai
Foto: AFP/Scanpix

Starptautiskās Paralimpiskās komitejas (IPC) ārkārtas Ģenerālasamblejā trešdien tika nobalsots par labu Krievijas un Baltkrievijas Paralimpisko komiteju darbības apturēšanai IPC, paziņoja IPC.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

IPC ārkārtas Ģenerālasamblejā no 103 balsstiesīgajiem 64 balsoja par labu Krievijas Paralimpiskās komitejas darbības paturēšanai IPC, kas nozīmē arī balsstiesību atņemšanu Krievijas organizācijai.

Savukārt, balsojot par Baltkrievijas Paralimpiskās komitejas darbības apturēšanu IPC, 54 balsis tika atdotas par organizācijas izslēgšanu, 45 balsoja pret, kamēr vēl 18 atturējās.

Dažas dienas pirms 2022.gada Pekinas paralimpisko spēļu sākumā tika diskvalificētas Krievijas un Baltkrievijas komandas. Krievija, iebrūkot Ukrainā, un Baltkrievija, sniedzot atbalstu Krievijai, pārkāpa olimpisko pamieru.

Sākotnēji IPC valde lēma, ka Krievijas un Baltkrievijas parasportisti varēs piedalīties spēlēs zem neitrāla karoga, bet vēlāk, pieaugot biedru spiedienam, lēma šīs valstis atstādināt no paralimpiskajām spēlēm.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.