Tikmers vienīgais kandidē uz LOK prezidenta amatu
Foto: F64

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidenta amatam izvirzīts tikai viens kandidāts – līdzšinējais LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers, bet uz ģenerālsekretāra amatu pieteicies tikai LOK Izpildkomitejas loceklis un Latvijas Tenisa savienības (LTS) ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks, ziņo LOK.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

20. februārī noslēdzās olimpisko sporta veidu federāciju pieteikumu iesniegšanas termiņš uz Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) vēlētajiem amatiem. LOK biedri ievēlēšanai par individuālajiem locekļiem, prezidentu, ģenerālsekretāru, kā arī par Izpildkomitejas un Revīzijas komisijas locekļiem izvirzījuši 71 kandidatūru.

Kā LOK individuālie locekļi ir izvirzīti 40 kandidāti, uz LOK Izpildkomitejas locekļa amatiem ir izvirzītas 32 personas, bet uz LOK Revīzijas komisijas locekļa amatiem pretendē deviņi kandidāti.

Pēc LOK darbības atjaunošanas 1988. gadā tai ir bijuši divi prezidenti. No 1988. līdz 2004. gadam LOK prezidents bija Vilnis Baltiņš, bet no 2004. gada LOK prezidents ir Aldons Vrubļevskis.

Prezidenta amata kandidāts Žoržs Tikmers no 1992. līdz 2012. gadam pildīja LOK viceprezidenta lomu, bijis arī Latvijas Biatlona federācijas prezidents, kā arī Latvijas Basketbola savienības un Latvijas Futbola federācijas valžu loceklis. Tikmers astoņās olimpiskajās spēlēs bijis Latvijas delegācijas vadītājs.

Savukārt Kārlis Lejnieks kopš 2014. gada strādājis kā LTS ģenerālsekretārs. Bijušais tenisists savulaik arī bijis Latvijas vīriešu izlases kapteinis Deivisa kausā.

"Esmu gandarīts par olimpisko sporta veidu federāciju atbildīgo attieksmi un vēlmi piedalīties Latvijas vadošās sporta organizācijas darbā, jo savas tiesības izvirzīt kandidātus uz LOK vēlētajiem amatiem ir izmantojušas 36 no 39 Latvijā reģistrētajām Olimpisko sporta veidu federācijām," atzīst LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. "71 izvirzīto kandidātu vidū ir izcili sportisti un treneri, plimpisko sporta veidu federāciju un organizāciju vadītāji, uzņēmēji un sporta nozares darbinieki."

Izvirzīto amatu pretendentu iesniegtās programmas un cita aktuālā informācija tiks publicēta LOK oficiālajā mājaslapā internetā www.olimpiade.lv, šā gada 6.martā.

LOK Ģenerālās asamblejas pārskata - vēlēšanu sesija notiks 2020. gada 20 .martā plkst 10.00 "Radisson BLU Daugava Hotel", Kuģu ielā 24, Rīgā.

Tās laikā notiks LOK prezidenta, ģenerālsekretāra, Individuālo locekļu, Izpildkomitejas un Revīzijas komisijas locekļu vēlēšanas, kā arī tiks apstiprināts 2019. gada pārskats un 2020. gada Ieņēmumu – izdevumu tāme.

Norādītā informācija atspoguļo federāciju elektroniski un personiski līdz 2020.gada 20. februāra pulksten 24.00 iesniegtajos pieteikumos iekļautos kandidātus, uzsver LOK.

Sakarā ar to, ka pieļaujama federāciju pieteikumu iesniegšana, izmantojot pasta sūtījumu ar 20. februāra pasta zīmogu, šī informācija tiks atjaunināta atbilstoši saņemtajiem federāciju pasta sūtījumiem.

Tags

Aldons Vrubļevskis Latvijas Olimpiskā komiteja Žoržs Tikmers
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form