Latvijas izlase Eiropas U-18 regbija-7 čempionāta Trofejas divīzijas turnīrā Rīgā svētdien, 25. jūlijā, izcīnīja bronzas medaļu, ziņo Latvijas Regbija federācija (LRF).

Spēlē par bronzas medaļām Latvija Daugavas stadionā ar 12:7 pārspēja Luksemburgu. Viesi pirmie izcēlās ar piezemējumu un precīzu realizāciju, bet Latvijas izlase atspēlējās. Ļoti spraigs izvērtās otrais puslaiks, kurā abas komandas neizmantoja labas izdevības aizskriet. Pašā pēdējā pamatlaika uzbrukumā Matīss Zicāns veica piezemējumu, izraujot mājiniekiem uzvaru.

Svētdien notikušajā ceturtdaļfinālā Latvijas U-18 regbija-7 izlasei bija jāspēlē ar iepriekšējā dienā grupu turnīrā jau uzvarēto Turciju. Latvijas izlase uzvarēja ar 22:5. Pretinieki vienīgo piezemējumu veica tikai pašā mača izskaņā. Spēlē pret Turciju ar trīs piezemējumiem izcēlās komandas kapteinis Reinis Pavinkšnis, bet vienreiz bumbu ieskaites zonā nogādāja Artis Bramanis. Precīzu realizāciju trāpīja Zicāns.

Pusfinālā Latvijas regbisti ar 12:22 piekāpās Ukrainai, kas ceturtdaļfinālā ar 22:5 uzvarēja Horvātiju. Latvija kā pirmā izvirzījās vadībā, piezemējumu un precīzu realizāciju izpildot Zicānam. Puslaika turpinājumā veiksmīgs nogrieznis padevās ukraiņiem, kuri guva 17 bezatbildes punktus. Otrajā septiņminūtē abas pa reizei bumbu nogādāja ieskaites zonā.

Eiropas U18 Trofejas divīzijas čempiona titulu ieguva Ukrainas regbisti, kas finālā ar 14:7 pārspēja Izraēlu.

Jau vēstīts, ka turnīra pirmajā dienā sestdien Latvijas izlase uzvarēja visās trīs spēlēs un izcīnīja pirmo vietu B apakšgrupā, tādējādi iekļūstot ceturtdaļfinālā.

Elmāra Šefanovska vadītā Latvijas U-18 izlase B grupas pirmajā mačā sagrāva Moldovas vienaudžus ar 43:0. Otrajā cīņā pret Turcijas izlasi latvieši nonāca iedzinējos, taču turpmākajā mača gaitā guva 22 bezatbildes punktus, izcīnot pārliecinošu panākumu - 22:5. Savukārt trešajā spēlē pretī stājās Zviedrijas valstsvienība, kura arī pirmajās spēlēs bija izcīnījusi tikai uzvaras. Mājinieki turpināja demonstrēt pārliecinošu sniegumu, sakaujot Zviedriju ar 21:0.

Latvija pie iespējas uzņemt turnīru tika, jo pavasarī Luksemburga atteicās uzņemt meistarsacīkstes.

Latvijas U18 junioru regbija-7 izlases kandidātu saraksts: Artūrs Škutāns, Vladimirs Ņikiforovs, Roberts Bartkevičs (visi trīs – "Eleja"), Reinis Pavinkšins, Artis Bramanis, Kristiāns Jakuška, Renārs Liepa, Emīls Tērauds (visi – "Miesnieki"), Rolands Zvirgzdiņš, Raivis Meļņikovs, Eduards Ēveliņš (visi – "Mītava"), Everts Grotuss, Matīss Zicāns (abi – "Eži"), Ritvars Zakerničnijs ("Livonia").