Džokovičs vēsturiskā finālā kļūst par pieckārtējo Vimbldonas čempionu

Par pieckārtējo prestižā Vimbldonas tenisa čempionāta uzvarētāju svētdien, 14. jūlijā, dramatiskā un vēsturiskā cīņā kļuva pasaules ranga līderis serbs Novāks Džokovičs, kurš finālā nepilnu piecu stundu ilgā cīņā ar 7-6 (7:5), 1-6, 7-6 (7:4), 4-6, 13-12 (7:3) uzvarēja leģendāro Rodžeru Federeru.

Džokovičs ir kļuvis par pirmo tenisistu kopš 1948. gada, kurš vīriešu vienspēlēs finālā atspēlējis mačbumbu un uzvarējis. Federeram piektā seta 16. geimā bija dubultā mačbumba, bet Džokovičs atspēlējās, izlīdzināja rezultātu un tad 25. geimā svinēja uzvaru.

Šī bija pirmā reize, kad Vimbldonā tenisisti spēlēja izšķirošā seta "tie break". Šis jauninājums tika ieviests pirms šī gada turnīra, lai spēles neievilktos līdz tumsai.

Tāpat šis bija ilgākais Vimbldonas čempionāta fināls leģendārā turnīra vēsturē, un tas ilga četras stundas un 55 minūtes. Līdz šim ilgāko maču finālā 2008. gadā aizvadīja Federers un Rafaels Nadals, četru stundu un 48 minūšu ilgā cīņā uzvarot spānim. Savukārt 2009. gadā Federers un Endijs Rodiks aizvadīja nospēlēto geimu ziņā ilgāko finālmaču, Federeram svinot uzvaru piektajā setā ar 16-14.

Džokovičs līdz pat ceturtā seta izskaņai nebija ticis ne pie vienas breikbumbas, tomēr pa setiem bija vadībā ar 2-1. Tobrī panāktais breiks Džokoviču neglāba no zaudējuma setā, pēc kā tenisistiem bija jāaizvada piektais sets.

Piektais sets spriedzes un snieguma ziņā pārspēja pat prasīgāko tenisa fanu vēlmes. Sestajā geimā Džokovičš lauza Federera serves geimu, bet uzreiz šveicietis atbildēja ar to pašu. 15. geimā jau Federers, kuram pēc dažām nedēļām apritēs 38 gadi, lauza pretinieku servi un tad tika pie dubultās mačbumbas. Pie pirmās sitienā kļūdījās Federers, bet tad jau izcili nospēlēja Džokovičs, apspēlējot pie tīkla iznākušo Federeru. Mirkli vēlāk Džokovičs lauza Federera servi, un "sapņu fināls" turpinājās. Tā kā 24 geimos tenisisti uzvarētāju nenoskaidroja, spēkā stājās jaunie noteikumi un "tie break". Tā sākumā Federers zaudēja serves izspēli, pēc kā nespēja atspēlēties, bet Džokovičs pēc četru stundu un 55 minūšu drāmas varēja svinēt uzvaru.

Portāls "Delfi" piedāvāja fināla teksta tiešraidi.

Vimbldonas fināli vīriešu vienspēlēs un jauktajiem pāriem
Novāks Džokovičs - Rodžers Federers 7-6 (7:5), 1-6, 7-6 (7:4), 4-6, 13-12 (7:3)Džokovičs piekto reizi kļūst par Vimbldonas čempionu!Federers kļūdās pirmajā izspēlē, tad iesit pa līniju. Pēc labas serves Federers kļūdās pie tīkla, un "mazais breiks" Džokovičam (2:1). Džokovičs uzvar nākamo izspēli, pēc kā vēl viena kļūda Federeram (4:1 Džokoviča labā). Federers nākamajā izspēlē uzvar ar skaistu saīsināto sitienu. Federeram padodas laba otrā serve (4:3 Džokoviča labā). Serbs panāk 5:3 un ar uzvarētu izspēli tiek pie trīskāršās mačbumbas (6:3). Džokovičs paņem "hawk eye" un bumbiņa bijusi iekšā, bet tiesnesis ļauj pārspēlēt punktu. Federers kļūdās - Džokovičs kļūst par čempionu!
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 1-6, 7-6 (7:4), 4-6, 12-12Federers uzvar pirmajā izspēlē, bet Džokovičs, izskrējis līdz tīklam, uzsit pa korta ekipējumu un saņem aizrādījumu no tiesneša. Federeram divas drošas izspēles, tad eiss un uzvarēts geims
Tagad pēc jaunajiem noteikumiem (5. setā pie rezultāta 12-12) sekos "tie break" izspēle. Šis ir pirmais mačs Vimbldonā pēc jaunajiem noteikumiem!https://twitter.com/Wimbledon/status/1150464856883105792
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 1-6, 7-6 (7:4), 4-6, 12-11Džokovičam laba serve, drošas izspēles un 40-0. Serbijas tenisist kļūdās sitienā pa līniju. Federers ar kombināciju bekhends/ forhends gūst vēl vienu punktu un mirkli vēlāk, gluži kā nebūtu piektais sets un 37 gadi, izskraida pie tīkla un panāk 40-40. Apbrīnojamā izspēlē Federers tiek pie "vairāk", bet Džokovičs atspēlē šo breikbumbu. Džokovičs ar servi panāk "vairāk", bet fenomenālais Federers ir izcils pie tīkla. Džokovičs aptur izspēli un kļūdās savā izvēlē - breikbumba Federeram. Džokovičs to atspēlē ar izgājienu pie tīkla.  Federers kļūdās sitienā no gala līnijas, tad vēl viena kļūda - Džokovičs uzvar geimu
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 1-6, 7-6 (7:4), 4-6, 11-11Federers kļūdās pirmajā izspēlē. Nākamajā izspēlē Federers pārsteidz Dzokoviču ar bekhendu pa diagonāli, tad ar viltīgu otro servi panāk 30-15 un ar izgājienu pie tīkla arī 40-15. Federers ar spēcīgu servi uzvar geimu
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 1-6, 7-6 (7:4), 4-6, 11-10Džokovičam laba serve geima sākumā, bet serbs tad kļūdās. Džokovičs tad vēlreiz pēc labas serves pieļauj kļūdu (30-30). Federeram neizdodas labi uzņemt Džokoviča otro servi, tad serbs uzvar geimu ar spēcīgu servi
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 1-6, 7-6 (7:4), 4-6, 10-10Federers geimu sāk ar 11. eisu piektajā setā, bet nākamajā izspēlē kļūdās sitienā pa līniju. Federeram padodas laba serve, tad aktīvā izspēlē Džokovičam "svece" lido aiz gala līnijas. Federers uzvar geimu ar labu servi
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 1-6, 7-6 (7:4), 4-6, 10-9Federers uzvar pirmo, Džokovičs otro izspēli. Džokovičs trāpa brīvā korta stūrī  un ar labu servi uzvar geimu
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 1-6, 7-6 (7:4), 4-6, 9-9Džokovičs trapa pa līniju un piespiež Federeru kļūdīties, tad nervozā izspēlē šveicietis ir pārāks. Džokoviča divas kļūdas un 40-15. Federers ar labu servi uzvar geimu
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 1-6, 7-6 (7:4), 4-6, 9-8Federers izsit autā pirmajās divās izspēlēs, tad Džokovičs droši uzvar izspēli un 40-0. Lieliskā izspēlē pie tīkla Federers paspēj līdz bumbiņai un gūst punktu. Džokovičs kļūdās bekhendā, bet tad uzvar geimu ar labu servi
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 1-6, 7-6 (7:4), 4-6, 8-8Džokovičs lauž pretinieka serves geimuFederers kļūdās pirmajā izspēlē, bet tad Džokovičs kļūdās forhendā pa diagonāli. Fedederam padodas divi eisi - dubultā mačbumba!Federers izsit autā, tad Džokovičs apspēlē pie tīkla iznākušo Federeru (40-40). Atspēlējot dubulto mačbumbu, Džokovičs ar forhendu panāk breikbumbu, ko arī izmanto - Federers iesit tīklā.https://twitter.com/Wimbledon/status/1150474564406788098
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 1-6, 7-6 (7:4), 4-6, 7-8Federers lauž pretinieka serves geimuDžokovičs uzvar pirmās divas izspēles, bet tad Federers atkal parāda augstāko līmeni un ar skaistu izspēli izpelnās skaļākas ovācijas. Džokovičs kļūdās ilgā izspēlē un jau 30-30. Džokovičs izsit autā, un Federers grūtā situācijā lauž pretinieka servi, apspēlējot pie tīkla izgājušo Džokoviču
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 1-6, 7-6 (7:4), 4-6, 7-7Federers sāk geimu ar diviem eisiem, tad panāk 40-0. Džokovičs vienu punktu atgūst, bet Federers droši uzvar serves geimu
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 1-6, 7-6 (7:4), 4-6, 7-6Tenisisti kļūdās geima sākumā, Džokovičs panāk 40-15 un ar labu servi uzvar geimu.Tenisisti spēlē šobrīd 4 stundas.
2009. gadā Federers finālā uzvarēja Endiju Rodiku, piektajā setā būdams pārāks ar 16-14. Šovakar tik ilgi tenisisti nespēlēs, jo jaunie noteikumi paredz, ka pie 12-12 sekos "tie break".
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 1-6, 7-6 (7:4), 4-6, 6-6Federers labi nospēlē pirmajā izspēlē, bet tad seko divas kļūdas (15-30). Serves uzņemšanā kļūdās Džokovičs, tad Federers panāk 40-30. Drošā situācijā pie tīkla Federers kļūdās sitienā no gaisa. Ar skaistu izspēli Federers panāk "vairāk", bet Džokovičs atspēlējas (vienādi). Federers ar eisu un labu servi uzvar geimu
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 1-6, 7-6 (7:4), 4-6, 6-5Geima sākumā katrs uzvar pa izspēlei, pēc kā Džokovičs pieļauj dubultkļūdu (15-30). Džokovičs kritienā pie tīkla trāpa pa bumbiņu un gūst punktu, tad ar servi panāk 40-30. Federers kļūdās uz gala līnijas, kas ļauj Džokovičam uzvarēt serves geimu
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 1-6, 7-6 (7:4), 4-6, 5-5Federers kļūdās izgājienā pie tīkla, tad jokainā izspēlē šveicietis sitiena brīdī pārdomā un ar parastu forhendu uzvar izspēli. Seko eiss, pēc kā Federeram kļūda bekhendā. Svarīgā brīdī Federers perfekti nospēlē kombināciju un noslēdz izspēli ar sitienu pie tīkla. Federeram sanāk laba serve, un cīņa turpinās.
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 1-6, 7-6 (7:4), 4-6, 5-4Federers lielisku kombināciju noslēdz ar saīsināto, bet nākamajā izspēlē ļauj Džokovičam viegli iesist brīvā kvadrātā un pat neskrien. Tad šveicietis kļūdās, cenšoties agresīvi uzņemt servi (30-15). Džokovičs ar labu servi panāk 40-15, bet Federers atkal izpelnās ovācijas ar saīsināto. Džokovičs uzvar serves geimu ar labu servi
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 1-6, 7-6 (7:4), 4-6, 4-4Džokovičs uzvar pirmajā izspēlē, paspējot uz saīsināto, bet uzreiz identiskā izspēlē uzvar Federers. Džokovičs uzvar pēc vēl viena Federera saīsinātā, bet serbes kļūdās labā situācijā, neizmantojot iespēju tikt pie dubultās breikbumbas. Federeram padodas lieliska serve un tad viņš uzvar geimu ar eisu
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 1-6, 7-6 (7:4), 4-6, 4-3Federers lauž pretinieka serves geimuFederers uzvar pirmajā izspēlē, bet tad ilgākā izspēlē iesit tīklā. Federers tiek pie 15-30, bet tad kļūdās bekhendā, kas viņam šodien vairākas reizes sanācis perfekti. Džokovičs pieļauj dubultkļūdu, bet Federers kļūdās forhendā. Federers nospēlē izcili droši un tiek pie vēl viena breikpunkta. Džokovičs kļūdās sitienā uz gala līnijas un zaudē serves geimu
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 1-6, 7-6 (7:4), 4-6, 4-2Džokovičs lauž pretinieka serves geimuDžokovičs atkal panāk dubulto breikbumbu Federera serves geimā. Pirmo Federers atspēlē, bet pēc tam Džokovičs apspēlē pie tīkla izgājušo Federeru.
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 1-6, 7-6 (7:4), 4-6, 3-2Džokovičs ar servēm biegli tiek pie 40-0, bet Federers trīsreiz labi nospēlē ar bekhendu un saasina cīņu geimā (40-40). Džokovičam sanāk laba serve, tad Federers iesit tīklā.
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 1-6, 7-6 (7:4), 4-6, 2-2Džokovičam veiksme uzsmaida geima sākumā - bumbiņa pārkrīt pāri tīklam, trāpot pa trosi. Federers labi nospēlē pie tīkla pēc spēcīgas serves, bet tad kļūdās. Džokovičs panāk pretinieka kļūdu, un dubultā breikbumba serbam. Federers atspēlē abas breikbumbas, bet uzreiz kļūdās forhendā. Šo breikbumbu Federers atspēlē ar eisu, tad panāk "vairāk" un uzvar geimu.
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 1-6, 7-6 (7:4), 4-6, 2-1Džokovičs geimu sāk ar dubultkļūdu, tad seko divas identiskas Federera kļūdas (iesit tīklā). Federers panāk Džokoviča kļūdu, bet tad serbam padodas laba serve. Federers atkal nodemonstrē bekhenda meistarklasi, uz ko Džokovičs atbild ar eisu. Vēl viena laba serve un uzvarēts geims Džokovičam.
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 1-6, 7-6 (7:4), 4-6, 1-1Federers serves geimā viegli panāk 40-0, bet seko divas kļūdas. Džokovičs nedroši uzvar servi, kas ļauj Federeram uzvarēt geimu
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 1-6, 7-6 (7:4), 4-6, 1-0Federers svarīgā brīdī kļūdījās saīsinātā sitienā un mirkli vēlāk Džokovičs uzvar savu serves geimu. Tomēr pirmais geims spēles ziņā bija spraigāks par iepriekšējiem setiem
Tenisisti šogad finālā rāda ātru spēli un nav daudz ilgstošu izspēļu. Fināls šobrīd rit divas stundas un 55 minūtes.
Iepriekšējo reizi Vimbldonā finālā piecu setu cīņa bija 2014. gadā - starp Džokoviču un Federeru. Toreiz uzvarēja serbs. Kā būs šogad?
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 1-6, 7-6 (7:4), 4-6Federers uzvar 4. setuFederers ar servēm panāk 30-0, tad tiek pie trīskāršās setbumbas. Laba serve un droša spēle pie tīkla - Federers uzvar setu un panāk izšķirošo, piekto setu finālā!
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 1-6, 7-6 (7:4), 4-5Džokovičs droši panāk 40-0, zaudē gan vienu izspēli, bet uzvar serves geimu
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 1-6, 7-6 (7:4), 3-5Džokovičs lauž pretinieka serves geimuCeturtā seta izskaņā Džokovičs beidzot tiek pie pirmā breikpunkta. Ar pacietīgu spēli un vienu no ilgākajām izspēlēm mačā Federers atspēlē breikbumbu, bet tad iesit tīklā. Federam kļūda bekhendā un pirmais zaudētais geims mačā.
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 1-6, 7-6 (7:4), 2-5Federers lauž pretinieka serves geimuFederers nedomā apstāties un, skatītāju ovāciju pavadīts, tiek pie vēl vienas breikbumbas. Džokovičs izsit autā, Federeram uzvarot ceturto geimu pēc kārtas
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 1-6, 7-6 (7:4), 2-4Perfekti un skaisti - Federers ļoti brīvi, šķietami viegli panāk 40-0 un sausā uzvar serves geimu
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 1-6, 7-6 (7:4), 2-3Federers lauž pretinieka serves geimuDžokovičs izgāja pie tīkla un to atkal lieliski izmanto Federers, kurš šodien apspēlē pretinieku šajā elementā. Džokovičs uzreiz atbild ar saīsināto pie tīkla grūtā situācijā, bet tad serbs pieļauj dubultkļūdu. Nākamajā izspelē tikai "hawk eye" fiksē nelielu autu Džokoviča sitienam - Federeram dubultā breikbumba! Džokovičs vieglā situācijā izsit autā un zaudē serves geimu
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 1-6, 7-6 (7:4), 2-2Federeram kļūdas mijas ar labām servēm. Džokovičs ar skaistu izspēli tiek pie 40-40, bet Federers atkal neļauj pretiniekam tikt pie pirmās breikbumbas mačā
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 1-6, 7-6 (7:4), 2-1Džokovičs "sausā" uzvar serves geimu
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 1-6, 7-6 (7:4), 1-1Federers pie 30-30 divreiz nospēlē lieliski, izpelnoties arī pretinieka atzinību.
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 1-6, 7-6 (7:4), 1-0Džokovičs ar divām labām servēm sāk 4. setu. Federers skaisti uzvar vienā izspēlē, bet saasināt cīņu geimā šveicietim neizdodas
Lai gan Džokovičs ir soļa attālumā no titula, serbs vēl nav lauzis pretinieka serves geimu. Diezgan pretrunīga statistika finālam...
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 1-6, 7-6 (7:4)Džokovičs uzvar 3. setuFederers kļūdās pirmajā izspēlē, pašam servējot. Tad Džokovičs panāk 3:0 pēc šveicieša kļūdām. Vēlāk jau "tie break" iespēlējas Džokovičs, kurš saviem spēkiem panāk 5:1. Federers vienu "mazo breiku" atspēlē, tad ar spēcīgu servi panāk 3:5, pēc kā seko eiss (4:5). Federers kļūdās bekhendā (pārāk daudz iegrieza bumbiņu), pēc kā Džokovičs nodrošina sev uzvaru setā ar 7-6 (7:4)https://twitter.com/Wimbledon/status/1150426357215780864
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 1-6, 6-6Geima sākumā 26 sitienu izspēlē Federers uzvar ar perfektu bekhendu pa līniju, bet geima turpinājums Džokovičs zīmē. Tāpat kā pirmajā setā, būs "tie break"https://twitter.com/Wimbledon/status/1150424190195064832
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 1-6, 5-6Federeram vēl viens "sausais" serves geims
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 1-6, 5-5Federers izšķirošos brīžos nedaudz "pieliek" savā sniegumā un ar perfektu kombināciju tiek pie setbumbas. Džokovičs ar servi to atspēlē, tad tiek pie "vairāk" un uzvar geimu
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 1-6, 4-5Federera kļūdas palīdz Džokovičam saasināt cīņu un 15-30, bet uzreiz seko divas perfektas serves. Un vēl viena laba serve - Federers uzvar geimu
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 1-6, 4-4Džokoviča atbilde - stabils serves geims. Šodien kortā dominē serve, bet ilgākas izspēles ir retāk.
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 1-6, 3-4Federeram pēc nepilna mēneša apritēs 38 gadi, bet viņa serve ir kā jaunībā. Viņš "sausā" uzvar serves geimu.
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 1-6, 3-3Federers labi iesāka geimu, bet Džokovičs ar stabilām servēm uzvar geimu
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 1-6, 2-3Serves joprojām ir viens no Federera trumpjiem, īpaši uz zālāja. Šveicietis atkal droši uzvar serves geimu, bet Džokovičs mačā tā arī nav ticis pie breikbumbām.
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 1-6, 2-2Trešais sets turpinās mierīgā gaisotnē. Pagaidām bez iespējām lauzt pretinieka serves geimus
Ostapenko/ Lindsteds - Čana/ Dodigs 2-6, 3-6Ostapenko/ Lindsteds zaudē finālspēliDodigs panāk 30-0, bet lieliski pie tīkla nospēlē zviedrs. Ostapenko neizdodas uzņemt "servi ķermenī, un dubultā mačbumba (jeb titula bumba) pretiniekiem. Pirmo Lindsteds atspēlē, bet nākamajā izspēlē Ostapenko iesit tīklā
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 1-6, 1-2Federers burtiski vienā elpas vilcienā uzvar serves geimu
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 1-6, 1-1Džokovičs atguvies un nosargā savu serves geimu, lai gan kopumā joprojām iniciatīva kortā ir Federeram, kurš diktē notikumus laukumā
Ostapenko/ Lindsteds - Čana/ Dodigs 2-6, 3-5Ostapenko/ Lindsteds zaudē serves geimuOstapenko serves geimā divreiz lieliski nospēlē Dodigs, tiekot pie dubultās breikbumbas. Tad tīklā iesit Lindsteds...Tagad Dodigs servēs.
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 1-6, 0-1Federers nedomā "atpūsties" un ar drošu serves geimu sāk 3. setu
Ostapenko/ Lindsteds - Čana/ Dodigs 2-6, 3-4Čanas serves geimā Ostapenko/Lindsteds netiek pie punktiem
Ostapenko/ Lindsteds - Čana/ Dodigs 2-6, 3-3Lindsteda serves geimā Latvijas/Zviedrijas duets atspēlē dubulto breikbumbu, tad Čana panāk vēl vienu breikbumbu, ko zviedrs ar servēm atspēlē un uzvar geimu
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 1-6Federers lauž pretinieka serves geimu un uzvar 2. setuFederers izcili nospēlē ar saīsināto pa diagonāli pie tīkla, vēlāk tiek pie trīskāršās setbumbas - un setu uzdāvina Džokovičs, kurš pieļauj dubultkļūdu
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 1-5Džokovičs panāk 15-30, bet tad Federers nedaudz palielina "apgriezienus" un uzvar serves geimu. Šveicieits labi apzinās, ka nedrīkst atslābināties un atslābināšanās var dārgi maksāt.
Ostapenko/ Lindsteds - Čana/ Dodigs 2-6, 2-3Dodiga serves geimā viegli uzvar Taivānas/ Horvātijas duets
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 1-4Džokovičs pirmo reizi otrajā setā uzvar serves geimu. Drīzāk gan, Federers zaudēja geimu, jo tenisa veterāna kļūdas palīdzēja serbam.
Ostapenko/ Lindsteds - Čana/ Dodigs 2-6, 2-2Ostapenko serves geimā pie tīkla divreiz nedroši nospēlē zviedrs, kas ļauj pretiniekiem tikt pie breikbumbas. Lindsteds pats labo savu kļūdu ar droši spēli pie tīkla. Ostapenko pieļauj dubultkļūdu, bet Lindsteds pie tīkla atspēlē breikbumbu. Tad emocionālās izspēlēs Ostapenko/ Lindsteds tiek pie uzvarēta geima.
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 0-4Federers viegli panāk 40-0, bet tad seko kļūda un dubultkļūda. Nākamā serve padodas šveicietim, kurš uzvar geimu
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 0-3Federers lauž pretinieka serves geimuFederers turpina stabili spēlēt, bet Džokovičs pazaudējis spēles ritmu, un tas dod pārsvaru šveicietim. Federers panāk 0-40 un pēc brīža lauž pretinieka servi.Vai līdz ar to 2. seta liktenis izšķirts?
Ostapenko/ Lindsteds - Čana/ Dodigs 2-6, 1-2Taivānas/ Horvātijas duets uzvar Čanas serves geimā.
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 0-2Federers neatslābst un paņem savu serves geimu. Otrais sets, līdzīgi kā pirmais, sācies ar mierīgu sniegumu, lai gan Federers jau lauzis pretinieka serves geimu
Ostapenko/ Lindsteds - Čana/ Dodigs 2-6, 1-1Lindsteda serves geimā Latvijas/Zviedrijas duets spēlē droši un uzvar geimu. Ja viņiem izdosies vēl daži stabili geimi, var panākt lūzumu spēlē
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5), 0-1Federers lauž pretinieka serves geimuSerbs ļoti nedroši sāk 2. setu, serves geimā nonāk zaudētajos ar 15-40 un tad izsit autā.Pirmais breiks mačā Federeram
Ostapenko/ Lindsteds - Čana/ Dodigs 2-6, 0-1Viena no izspēlēm lieliska abu pāru darbībā, bet šoreiz veiksmīgāki Čana/ Dodigs. Viņi arī vēlāk uzvar pirmo geimu otrajā setā
Ostapenko/ Lindsteds - Čana/ Dodigs 2-6Ostapenko/Lindsteds zaudē serves geimu un pirmo setuOstapenko serves geimā drošāk nospēlē Dodigs un Čana, uzvarot pirmo setu
Džokovičs - Federers 7-6 (7:5)Džokovičs uzvar pirmo setuFederers labā izspēlē pie 1:1 pamanās izsist autā. Uzreiz mazo "breiku veic Džokovičs, bet drīz vien Federers ar sitienu pa līniju pretkustībā panāk 3:3. Federers uzreiz pēc tam tiek pie 5:3, bet zaudē savu servi. Tad Federers izsit autā un 5:5. Džokovičs ar servi panāk 6:5, un šajā brīdī Federers pieļauj kļūdu.
Ostapenko/ Lindsteds - Čana/ Dodigs 2-5Ostapenko/ Lindsteds nospēlē lieliski, duets iespēlējies un lauž pretinieku serves geimu. Tiesa, pārtraukumā Lindstedam tiek sniegta medicīniskā palīdzība un tiek aptīts augšstilbs.
Ostapenko/ Lindsteds - Čana/ Dodigs 1-5Latvijas/Zviedrijas duets nospēlē negaidīti stabili, salīdzinot ar iepriekšējiem geimiem, un uzvar pirmo geimu šajā spēlē.
Džokovičs - Federers 6-6Sekos "tie break" izspēleDžokovičs ar drošām servēm uzvar geimu
Ostapenko/ Lindsteds - Čana/ Dodigs 0-5Latvijas/ Zviedrijas duets šobrīd pirmajā setā uzvarējis vien deviņas izspēles
Džokovičs - Federers 5-6Džokovičs pirmo reizi setā saasina cīņu, bet tad Federers ar perfektu izspēli panāk vairāk un tad uzvar geimu
Juniorēm dubultspēlēs Latvijas tenisistei Kamillai Bartonei un krievietei Seļehmetovai neizdevās lauzt spēles gaitu trešajā setā pret amerikānietēm Broudusu/ Forbsu. Zaudējums 5-7, 7-5, 2-6.
Ostapenko/ Lindsteds - Čana/ Dodigs 0-4Ostapenko/Lindsteds zaudē serves geimuOstapenko serves geimā visas izspēles uzvar pretinieki....
Džokovičs - Federers 5-5Federers geimu sāk ar skaistu spēli pie tīkla un ar perfektu saīsināto panāk 0-30. Džokoviča atbilde - trīs labas serves un 40-30. Federers panāk 40-40, bet Džokovičs tad nospēlē droši un nosargā serves geimu
Ostapenko/ Lindsteds - Čana/ Dodigs 0-3Ostapenko aktīva darbība palīdz tikt pie divām breikbumbām. Taivānas/ Horvātijas duets atspēlē dubulto breikbumbu, un pēc viena no punktiem Ostapenko pauž neapmierinātību ar tiesneša lēmumu pēc “hawk eye” atkārtojuma. Čana/ Dodigs uzvar vēl divas izspēles un geimu.
Džokovičs - Federers 4-5Federers pie 30-30 neļāva Džokovičam tikt pie breikbumbas un ar servi uzvar geimu.
Ostapenko/ Lindsteds - Čana/ Dodigs 0-2Ostapenko/ Lindsteds zaudē serves geimuLindsteda serves geimā Ostapenko labi nospēlē pie tīkla un panāk 40-30, bet tad Latvijas tenisiste vieglu sitienu pamanās trāpīt tīklā. Dodigs panāca breikpunktu, ko ar horvāta pūlēm pretinieki izmanto.
Džokovičs - Federers 4-4Džokovičs nostabilizējis savu sniegumu un šobrīd nevienam no tenisistiem nevarētu dot priekšroku. Abi izcilie tenisisti savas serves geimus nosargā, un šobrīd tikai Federers bija ticis pie breikbumbas, ko nav izmantojis
Ostapenko/ Lindsteds - Čana/ Dodigs 0-1Dodiga serves geimā Latvijas/Zviedrijas duets uzvarēja tikai vienu izspēli, pie tīkla labi nospēlējot Ostapenko.
Ostapenko/Lindsteds - Čana/Dodigs. Spēle sākusies
Džokovičs - Federers 3-4Federers perfekti aizvada serves geimu un to uzvar ar izcilu sniegumu pie tīkla.
Tikmēr juniorēm dubultspēlēs Bartone ar Seļehmetovu uzvarēja otro setu ar 7-5 (pirmais zaudēts ar 5-7). Izšķirošajā setā Latvijas/ Krievijas duets ir iedzinējos ar 2-4.
Džokovičs - Federers 3-3Džokovičam šoreiz padodas serves, kas ieliek pamatus uzvarai geimā. Ilgākās izspēlēs pagaidām drošāk izskatās Federers
Ostapenko šogad Vimbldonā izstājās jau pirmajā kārtā gan vienspēlēs, gan sieviešu dubultspēlēs, un tikai pēc tam izlēma startēt jauktajās dubultspēlēs. Izvēle bijusi ļoti veiksmīga.Tiesa, Ostapenko jauktajās dubultspēlēs pasaules mediju uzmanības lokā nonāca ar savām servēmhttps://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/teniss/ostapenko-velreiz-trapa-pariniekam-trijos-setos-guta-uzvara-lauj-sasniegt-ceturtdalfinalu.d?id=51268027
Džokovičs - Federers 2-3Federers serves geimā zaudē pirmās divas izspēles, bet ar drošām servēm panāk 40-30 un tad ar spēcīgu forhendu uzvar geimu.
Tikmēr kortā Nr.1 iznāk Ostapenko/ Lindsteds un Čana/ Dodigs.
Džokovičs - Federers 2-2Džokovičs serves geimu sāk ar dubultkļūdu. Ilgākā izspēlē Federers izsit autā. Džokovičs panāk 40-15, bet Federers ar tīri uzvarētu izspēli gūst punktu un tad panāk arī 40-40. Džokovičs ar servi panāk "vairāk", uz ko Federers atbild ar teicamu sitienu pa līniju. Brīdi vēlāk Federers tiek pie pirmā breikpunkta spēlē, ko serbs atspēlē pēc šveicieša neraksturīgi rupjas kļūdas. Vairāk nekā 10 minūšu ilgušajā geimā Džokovičs nosargā savu servi
Džokovičs - Federers 1-2Trešā geima pirmajā izspēlē tenisisti izdarīja vairāk sitienus nekā visās iepriekšējās izspēlēs kopā - tīri punktu uzvar Džokovičs. Federers ar servēm gan panāk 40-15, bet kļūdās izspēlē ar forhendu. Džokovičam nesanāk saīsinātais, šveicietis uzvar geimu
Džokovičs - Federers 1-1Džokovičs serves geimā uzvar visās izspēlēs. Pagaidām ļoti mierīgs fināla sākums
Atgādinām, ka vakar sieviešu vienspēlēs negaidīti pārliecinoši uzvarēja Simona Halepa.https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/teniss/halepa-parspej-viljamsu-vimbldonas-finala-un-izcina-otro-grand-slam-titulu-karjera.d?id=51276743
Novāks Džokovičs - Rodžers Federers 0-1Federers ātri un samērā viegli uzvar serves geimu. Pirmajā geimā tenisisti iztiek bez ilgām izspēlēm
Tikmēr kortā Nr.1 noslēdzies junioru finālspēle un drīzumā kortā nāks arī Ostapenko.
Tenisisti noslēguši iesildīšanos centrālajā kortā un ilgi gaidītais duelis varēs sākties. Izlozē uzvarēja Federers un izvēlējās servēt.
Abu tenisa izcilību svastarpējos dueļos ar 25:22 uzvar Džokovičs, bet "Grand Slam" turnīros serbs ir vadībā ar 9:6.
Vimbldonas centrālajā kortā zem Karalsikās ložas iznāk Džokovičs un Federers. Sekos izloze, iesildīšanās un fināls varēs sākties!https://twitter.com/Wimbledon/status/1150391037472493569
Ostapenko fināls sākotnēji bija plānots centrālajā kortā pēc vīriešu vienspēļu fināla. Tomēr vakar ievilkās vīriešu dubultspēļu fināls, un dāmu dubultspēļu finālu nācās pārcelt uz svētdienu. Tādējādi dāmu dubultspēļu fināls ielikts centrālajā kortā, bet Ostapenko spēlēs kortā Nr.1.https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/teniss/ostapenko-ar-parinieku-ieklust-vimbldonas-cempionata-jaukto-dubultspelu-finala.d?id=51276031
Vimbldonā šogad iztika bez skaļiem pārsteigumiem un diezgan droši līdz pusfinālam tika visi trīs grandi - Džokovičs, Federers un Rafaels Nadals. Spānim ar šveicieti bija jātiekas pusfinālā, un Federers sevi apliecināja kā Vimbldonas karali.https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/teniss/tenisa-duzu-dueli-federers-fantastiska-cina-pieveic-nadalu-un-12-reizi-speles-vimbldonas-finala.d?id=51276111
Šodien Vimbldonā divām Latvijas tenisistēm ir fināls - juniorēm vienspēlēs izšķirošajā spēlē šobrīd Kamilla Bartone pārī ar Oksanu Seļehmetovu tiekas ar amerikānietēm Broudusu/ Forbsu. Pirmajā setā Latvijas/ Krievijas duelis zaudēja ar 5-7.
Savukārt kortā Nr.1 ap puksten 16:30 sāksies jaukto dubultspēļu fināls - Jeļena Ostapenko pārī ar pieredzējušo zviedru Robertu Lindstedu tiksies ar Latišu Čanu un Ivanu Dodigu.
Vimbldonas lielais fināls ir klāt - svētdien centrālajā kortā savu 48. savstarpējo dueli aizvadīs leģendārais Rodžers Federers un pasaules ranga līderis serbs Novāks Džokovičs.Tenisisti kortā svinīgi iznāks pulksten 16:00.