Smagas uzvaras Francijas atklātā tenisa čempionāta ceturtdaļfināla spēlēs otrdien izcīnīja pasaules ranga līderis Novāks Džokovičs no Serbijas un šveicietis Rodžers Federers, kurus tagad gaida savstarpēja cīņa turnīra pusfinālā.

ATP pasaules ranga trešās vietas īpašnieks Federers ar rezultātu 3-6, 6-7 (4:7), 6-2, 6-0, 6-3 uzvarēja argentīnieti Huanu Martinu del Potro, kurš turnīrā bija izlikts ar devīto numuru.

Savukārt Džokovičs ne mazāk saspringtā duelī ar 6-1, 5-7, 5-7, 7-6 (8:6), 6-1 pārspēja ar piekto numuru izlikto mājinieku Žo Vilfrīdu Tsongu.

Cīņu gaitā Federers atspēlēja zaudētus pirmos divus setus, bet Džokovičs četras reizes atspēlēja mačbumbu.

Šī Federeram bija 237.uzvara "Grand Slam" turnīru spēlēs. Jau iepriekš viņš bija labojis amerikāņa Džimija Konorsa rekordu šajā rādītājā.

Šveicietis, kurš karjeras laikā uzvarējis 16 "Grand Slam" turnīros, augstākās raudzes sacensībās cietis tikai 35 zaudējumus.

Tāpat jāizceļ, ka Federers pašlaik piedalās 50."Grand Slam" turnīrā pēc kārtas.

Francijas atklātajā čempionātā Federers iepriekš uzvarējis tikai vienreiz - 2009.gadā.

Tikmēr Džokovičs līdz šim vēl ne reizi nav spējis iekļūt Francijas atklātā čempionāta finālā.

Serbs pietuvojies savam mērķim kļūt par trešo tenisistu vēsturē, kurš vienlaicīgi ir visu četru "Grand Slam" turnīru uzvarētāja titulu īpašnieks.