Francijas atklātā tenisa čempionāta sieviešu vienspēļu pusfināla kārtu sasniegusi Argentīnas tenisiste Nadja Podoroska (WTA 131.), kura otrdien divos setos pieveica vienu no turnīra favorītēm Jeļinu Svitoļinu (WTA 5.) no Ukrainas.

23 gadus vecā Podoroska, kura iepriekš nebija pārvarējusi neviena "Grand Slam" turnīra pirmo kārtu, pretinieci pieveica ar rezultātu 6-2, 6-4.

Argentīnā dzimusī ukraiņu izcelsmes tenisiste pirmajā setā četras reizes lauza Svitoļinas servi. Savukārt otrajā setā Svitoļina pirms savas serves geima bija vadībā ar rezultātu 4-3. Tomēr Ukrainas tenisiste izlaida pārsvaru, bet Podoroska spēles izskaņā ar trešo piegājienu izmantoja mačbumbu.

Podoroska pirmo reizi karjerā spēlēja pret ranga "top-20" tenisisti. Argentīnas tenisiste vēl pirms diviem gadiem bija nokritusi līdz 508. vietai pasaulē un nespēja nodrošināt sev ceļu uz vairākiem turnīriem.

"Man šobrīd ir grūti parunāt," pēc spēles atzina Podoroska. "Nevēlos pamosties. Smagākais brīdis bija pirms diviem trim gadiem. Biju pārcietusi pārāk daudz traumu. Kritu rangā. Astoņus mēnešus biju ārpus WTA tūres. Tad man nebija vairs naudas, lai atsāktu spēlēt turnīros."

Pusfināla kārtā Podoroska tiksies ar Polijas pārstāvi Igu Švjonteku (WTA 54.), kura otrdien ar rezultātu 6-3, 6-1 apspēlēja itālieti Martinu Trevisanu (WTA 159.).

Savukārt dienas pirmajā spēlē, kura iepriekš tika pārcelta lietus dēļ, amerikāniete Daniela Kolinsa (WTA 57.) nodrošināja vietu ceturtdaļfinālā, ar rezultātu 6-4, 4-6, 6-4 uzvarot Tunisijas sportisti Onsu Žabūru (WTA 35.).

Kolinsa trešdien tiksies ar tautieti Sofiju Keninu (WTA 6.). Triumfs šajā cīņā nodrošinās spēli pret čehieti Petru Kvitovu (WTA 11.) vai vācieti Lauru Zīgemundu (WTA 66.), kuras spēli arī aizvadīs trešdien.

Arīdzan vīru vienspēļu sacensībās sagaidīts pārsteigums. Argentīnas tenisists Djego Švarcmans (ATP 14.) ar rezultātu 7-6 (7:1), 5-7, 6-7 (6:8), 7-6 (7:5), 6-2 pieveica šīgada ASV atklātā tenisa čempionāta uzvarētāju Dominiku Tīmu (ATP 3.). Tādējādi tenisists kļuvis par pirmo sportistu, kurš sasniedzis vīru turnīra pusfināla kārtu.

Spēle ilga vairāk nekā piecas stundas un sastāvēja no vairākām ļoti ilgām izspēlēm. Pirmie četri seti noritēja ārkārtīgi saspringtā gaisotnē līdz Švarcmans savu titulēto pretinieku pārliecinoši pieveica piektajā setā.

Argentīnas tenisists pusfinālā tiksies ar māla seguma speciālistu spāni Rafaelu Nadalu, kurš "French Open" triumfējis 12 reizes. Titulētais spāņu tenisists otrdien ceturtdaļfinālā ar 7-6 (7:4), 6-4, 6-1 pieveica Itālijas tenisistu Janniku Sinneru (ATP 75.).

Savukārt trešdien ceturtdaļfināla kārtas spēles aizvadīs Novāks Džokovičs (ATP 1.) un Pablo Karenjo Busta (ATP 18.), kā arī Andrejs Rubļevs (ATP 12.) un Stefanoss Cicips (ATP 6.).