15 gadus vecā tenisiste Kori Gofa (WTA 67.) otro reizi karjerā kāda "Grand Slam" turnīra pirmajā kārtā pieveikusi Venusu Viljamsu (WTA 55.), svētdien pieredzējušo tautieti apspēlējot "Australian Open" pamatturnīra atklāšanas kārtā.

Gofa uzvaru izcīnīja, 39 gadus veco tenisisti apspēlējot ar rezultātu 7-6 (7:5), 6-3. Amerikāniete ir jaunākā tenisiste turnīra pamatturnīrā, turklāt šī ir pirmā reize, kad viņa kādu "Grand Slam" turnīru neuzsāk, pateicoties kvalifikācijas pārvarēšanai vai organizatoru piešķirtam "wild card".

Pusaudze jau pērn spēja pieveikt Venusu Viljamsu, abām tenisistēm tiekoties Vimbldonas čempionāta pirmajā kārtā. Arīdzan toreiz Gofai pietika ar diviem setiem, jaunajai tenisistei uzvarot 6-4, 6-4.

Savu favorītu statusu dāmu turnīrā apliecināja vairākas no pasaules vadošajām tenisistēm. Serēna Viljamsa (WTA 9.) ar rezultātu 6-0, 6-3 sagrāva Anastasiju Potapovu (WTA 90.) no Krievijas, bet Naomi Osaka (WTA 3.) ar rezultātu 6-2, 6-4 pieveica čehieti Mariju Buzkovu (WTA 59.).

Savukārt WTA ranga līdere Ešlija Bārtija vietējiem līdzjutējiem gan sagādāja vieglu izbīli, vien trijos setos uzvarot Lesju Curenko (WTA 120.) no Ukrainas. Austrāliete vispirms zaudēja pirmo setu, bet tad 53 minūtēs spēja uzvarēt divus atlikušos setus, mačā triumfējot ar 5-7, 6-1, 6-1.

Vīru konkurencē seškārtējais "Australian Open" čempions Rodžers Federers (ATP 3.) svētdien ar rezultātu 6-3, 6-2, 6-3 pieveica amerikāni Stīvu Džonsonu (ATP 75). Šveicietis, kurš cenšas izcīnīt karjeras 21. "Grand Slam" titulu, pretinieku pieveica vienā stundā un 21 minūtē.

Taču jau pirmajā kārtā turnīrs noslēdzās Kanādas pārstāvim Denisam Šapovalovam (ATP 13.), kurš ar rezultātu 3-6, 7-6 (9:7), 1-6, 6-7 (3:7) atzina ungāra Mārtona Fučoviča (ATP 67.) pārākumu.

Mača gaitā Šapovalovs izpelnījās brīdinājuma no tiesneša par savas raketes triekšanu pret zemi. Tenisists pēc aizrādījuma saņemšanas uzsāka strīdu ar tiesnesi, kurā viņš centās uzsvērt, ka ar savu raketi var rīkoties, kā vien vēlas.

Pamatturnīra atklāšanas dienu pamatīgi ietekmēja lietusgāzes, kuru dēļ vien pirmdien ap pulksten 12 pēc Latvijas laika laukumā devās Novāks Džokovičs (ATP 2.). Serbs četros setos ar rezultātu 7-6 (7:5), 6-2, 2-6, 6-1 pārspēja savu petinieku Janu-Lenardu Štrufu (ATP 37.) no Vācijas.

Latvijas pārstāvji Anastasija Sevastova, Jeļena Ostapenko un Ernests Gulbis sacensības Austrālijā uzsāks pirmdien.