Gulbis iekļūst 'Australian Open' kvalifikācijas izšķirošajā kārtā

Latvijas tenisists Ernests Gulbis ceturtdien, 16. janvārī, Melburnā iekļuva sezonas pirmā "Grand Slam" turnīra - Austrālijas atklātā čempionāta - atlases trešajā, izšķirošajā kārtā.

Otrās kārtas mačā Gulbis 110 minūšu laikā ar 6-3, 1-6, 6-2 pieveica argentīnieti Federiko Koriju, kurš kvalifikācijā bija izlikts ar 15. numuru. Tagad atlases izšķirošajā spēlē Gulbis tiksies ar Indijas tenisistu, 30 gadus veco Prajnešu Gunesvaranu (ATP ranga 122. numurs).

Par iekļūšanu "Australian Open" kvalifikācijas izšķirošajā kārtā Gulbis nopelnījis 16 ATP ranga punktus, kas ļaus viņam pasaules rangā pakāpties no 254. vietas un pietuvoties TOP 200.

Gulbis teicami sāka maču, ātri panākot 3-0. Lai gan vienā no serves geimiem Gulbim bija o-40, viņš spēja atspēlēties, vadību neatdeva un uzvarēja pirmo setu ar 6-3. Otrajā setā sākumā Gulbis lauza pretinieka serves geimu, bet tad argentīnietis uzvarēja sešus geimus pēc kārtas, izlīdzinot cīņas gaitu.

Izšķirošajā setā Gulbis tik svarīgo breiku izdarīja ceturtajā geimā. Pārsvaru Gulbis nosargāja, vēlreiz lauza pretinieka servi astotajā geimā, līdz ar to svinot uzvaru mačā.

Australian open: Ernests Gulbis - Federiko Korija
Spēles statistika:
Gulbis - Korija 6-3, 1-6, 6-2. Gulbis uzvar trīs setos!Argentīnas tenisists trāpa tīklā, Korijam 0-15. Rezultātam esot 15-15, tas notiek vēlreiz, Korijam 15-30. Pretinieks izlīdzināja rezultātu, bet vēlreiz kļūdās. Gulbim mačbumba! Spēle noslēdzas ar pavērsieniem bagātu izspēli, kuras izskaņā Korija vēl noslēdzošo reizi sit bumbiņu ārpus laukuma. Gulbim vēl jāpārvar viena kvalifikācijas kārta, lai atgrieztos "Australian Open" pamatturnīrā.
Gulbis - Korija 6-3, 1-6, 5-2Latvijas tenisists ar jaudīgu "bekhendu" liek Korijam atkāpties ārpus laukuma, turklāt argentīnietis sit tīklā, Gulbim 30-0. Rezultātam esot 40-0, Gulbis bumbiņu sit tīklā. Nākamā izspēle ieilgst, bet tās izskaņā Korijs raida bumbiņu gar pašu sāna līniju. Atkārtojums liecina, ka raidījums bijis mazliet neprecīzs. Gulbis nonācis geima attālumā no iekļūšanas kvalifikācijas turnīra pēdējā kārtā.
Gulbis - Korija 6-3, 1-6, 4-2Pieredzējušais tenisists vēlreiz mēģina bumbiņu "pārmest" pāri pretiniekam. Arī šoreiz pietrūkst vien centimetri, Korijam 15-0. Argentīnietis pagaidām uztur lielu pārsvaru, 40-15, kā arī pēc tam noslēdz geimu.
Gulbis - Korija 6-3, 1-6, 4-1Korija neaizsniedzas līdz Gulbja servei, 30-15. Rezultātam esot 40-15, Korija pamazām piespiež Gulbim atkāpties līdz gala līnijai. Latvietis izpilda sarežģītu sitienu ar ļoti augstu trajektoriju, kas krīt mazliet ārpus laukuma, 40-30. Gulbis pie tīkla panāk rezultātu 4-1 setā.
Gulbis - Korija 6-3, 1-6, 3-1. Gulbis lauž pretinieka serviLatvijas tenisists ar slīpu sitienu krietni sarežģī pretiniekam dzīvi. Korija līdz tam paspēj aizskriet, bet pēc tam jau Gulbis panāk 0-15 savā labā. Pārliecinošs geims tenisista izpildījumā! Pretiniekam ne punkta.
Gulbis - Korija 6-3, 1-6, 2-1Argentīnas tenisists raida spēcīgu sitienu nepiesegtā laukuma daļā, bet bumbiņa krīt ārpus tā, Gulbim 30-0. Latvietis centās pretinieku pārsteigt ar saīsināto sitienu, bet pretinieks uzminēja, ka sekos šāda notikumu attīstība, jau 30-30. Rezultātam esot 40-30, Korija tiek galā ar Gulbja servi un izlīdzina rezultātu. Gulbis tam atbild ar diviem ātriem punktiem un panāk 2-1 setā.
Gulbis - Korija 6-3, 1-6, 1-1Gulbis pie pretinieka serves divreiz izvirzās vadībā, bet Korija deficītu atspēlē, 30-30. Tam seko viena no mača ilgākajām izspēlēm, kura noslēdzas ar Gulbja sitienu tīklā, Korijam 40-30. Argentīnietis notur uzvaru geimā.
Gulbis - Korija 6-3, 1-6, 1-0Seta ievadā Latvijas tenisistam padodas labākas serves nekā iepriekš. Rezultāts 30-15 tika panākts, trāpot tieši uz līnijas, ko apstrīdēja Korija. Argentīnietis kļūdās ilgā izspēlē, 40-15. Gulbis, cenšoties noslēgt geimu, sit mazliet ārpus laukuma, 40-30. Korija pamanās izlīdzināt rezultātu, 40-40.Tenisisti apmainās ar kļūdām un precīziem sitieniem, jau trešo reizi 40-40. Korijam esot pārsvaram, pienāk ļoti svarīgs mirklis, kad abi tenisisti satiekas pie tīkla. Gulbis spēj uzvarēt divcīņu un atgūst 40-40. Latvietis skaistā lēcienā pie tīkla triec bumbiņu laukumā, pirmo reizi kopš pirmā seta uzvarot savas serves geimu.
Gulbis - Korija 6-3, 1-6. Korija uzvar otro setuArgentīnietis pārliecinoši noslēdz veiksmīgi aizvadīto setu, ļaujot Gulbim gūt tikai vienu punktu. Setā ievērojama atšķirība bija tenisistu servju precizitātē. Korija precīzi izpildīja 80% savu pirmo servju, kamēr Gulbis to paveica vien 46% gadījumu.
Gulbis - Korija 6-3, 1-5. Gulbis zaudē serves geimuLatvietis šķietami zaudējis spēles pavedienu. Vēl viena bumbiņa lido tīklā, 15-15. Gulbim sestā dubultkļūda mačā, 15-30. Korija sit precīzi no gala līnijas, rezultāts jau 15-40. Pretiniekam divas breikbumbas. Gulbis atspēlē divu punktu deficītu!Lieliska serve! Pārsvars Gulbim. Pagalam neveiksmīgs "bekhends", 40-40. Abi tenisisti turpina apmainīties ar punktiem, vēl divas reizes nonākot pie 40-40. Tagad gan Korija ar precīzu sitienu guvis pārsvaru sev. Korija izmanto pirmo breikbumbu.
Gulbis pārtraukuma nomaina iepriekš valkāto balto kreklu uz melnu.
Gulbis - Korija 6-3, 1-4Argentīnietis spēj sekmīgāk izmantot spēli pie tīkla. Gulbis cenšas sist bumbiņu ar trajektoriju pāri pretiniekam, bet raida to ārpus laukuma, Korijam 30-0. Geims zaudēts bez kaut viena punkta izcīnīšanas.
Gulbis - Korija 6-3, 1-3. Gulbis zaudē serves geimuGulbis pie tīkla nespēj savaldīt Korijas raidītu bumbiņu, 0-15. Saraustītā geimā, kurā īsti nerodas ilgas izspēles, Gulbis vēlreiz zaudē servi. Arī pēdējais punkts netika gūts, Gulbim trāpot bumbiņu tīklā no tuvas distances.
Gulbis - Korija 6-3, 1-2Gulbis izseko līdzi Korijas saīsinātajam sitienam, no tieša tīkla tuvuma panākot 15-30 savā labā. Nākamajā izspēlē gan pieredzējušais tenisists sit pāri gala līnijai, 30-30. Argentīnas pārstāvis šoreiz spēj uzvarēt savu serves geimu.
Gulbis - Korija 6-3, 1-1. Gulbis zaudē serves geimuLatvijas tenisists eleganti pārceļ bumbiņu pāri pretiniekam, 15-0. Nonācis zaudētājos 15-30, Gulbis atspēlē divus punktus, bet geimu nespēj noslēgt. Rezultāts 40-40.Vadību pirmais gūst Korija, bet Gulbis punktu atgūst ar teju netveramu servi. Nākamo iespēju izmantot breikbumbu Korija gan izmanto.
Gulbis - Korija 6-3, 1-0Korija, rezultātam esot 15-15, sit tīklā. Iespēja nozagt pretiniekam jau pirmo seta servi. Argentīnietis nāk pie tīkla, Gulbis sit bumbiņu viņam garām, 15-40 Gulbja labā. Gulbis lauž pretinieka servi!
Ernests Gulbis - Federiko Korija 6-3Gulbis uzvar 1. setuAbi tenisisti aizvada ilgāko izspēli mačā, apmainoties uzbrukumiem, bet izspēle noslēdzas ar Gulbja teicamu saīsināto (15-0). Gulbim divi eisi, tad laba izspēle un uzvarēts pirmais sets
Gulbis - Korija 5-3Gulbis nekādi netiek galā ar pretinieka servēm, kas ļauj Korijam panākt 40-0. Tad gan divas labas izspēles un vairs tikai 40-30. Labā situācijā Gubis iesit tīklā un neizmanto iespēju "aizķerties" šajā geimā.
Gulbis - Korija 5-2Korija paspēj uz saīsināto un tiek pie punkta (0-15). Gulbis pieļauj dubultkļūdu. Gulbis pieļauj vēl vienu kļūdu, kas ļauj pretiniekam tikt pie triskāršās breikbumbas (0-40). Pirmo Gulbis atspēlē ar aktīvu uzbrukumu, tad viņam sanāk laba serve (30-40). Vēl viena spēcīga serve ļauj Gulbim izlīdzināt rezultātu (40-40). Korija pieļauj kļūdu, bet tad skaistā izspēlē sarežģītā situācijā Gulbis atrod izeju un ar agresīvu sitienu pie tīkla panāk uzvaru geimā.
Gulbis - Korija 4-2Gulbis uzvar pirmo izspēli, bet tad zaudē nākamās divas. Sekojošā izspēlē Gulbis iziet pie tīkla, bet izsit autā (40-15). Gulbis vēlreiz izsit autā un zaudē geimu
Ceturtdien notikusi Australian open izloze, kurā noskaidrojās Anastasijas Sevastovas pretiniece. Liepājniece turnīrā izlikta ar 31. numuru un pirmajā spēlē tiksies ar mājinieci Alju Tomļanoviču. Savukārt Jeļenai Ostapenko pirmajā kārtā būs jāspēlē pret kādu no kvalifikācijas dalībniecēm.
Gulbis - Korija 4-1Gulbim laba pirmā izspēle, bet Korija atbild ar uzbrukumu uz gala līnijas, kam Gulbis nebija gatavs (15-15). Gulbis ar pacietīgu spēli panāk 30-15. Labs bekhends pa līniju dod 40-15, bet tad Gulbis labā situācijā uzsit pārāk spēcīgi un izsit autā (40-30). Gulbis uzvar geimu ar eisu
Gulbis - Korija 3-1Gulbis centās agresīvi uzņemt servi pirmajā izspēlē, kas neizdevās, bet tas sanāca nākamajā servē (15-15). Korijam laba izspēle un eiss, tad spēcīga serve - argentīnietis uzvar geimu
Gulbis - Korija 3-0Gulbis pagaidām ar servēm gūst punktus, bet paša kļūdas dod punktus pretiniekam. Pie 30-30 Gulbim sanāk spēcīga serve, tad vēl viena spēcīga serve kvadrāta pašā stūrī un uzvarēts geims
Gulbis - Korija 2-0Gulbis lauž pretinieka serves geimuGulbim pirmā nepiespiestā kļūda, izsitot autā. Ar labu uzbrukumu Gulbis panāk 15-15, bet pēc tam atkal izsit autā. Gulbim izspēlē sanāk divi labi forhendi, kas dod punktu (30-30). Korija iesit tīklā - pirmais breikpunkts mačā latvietim. Gulbis grūtā situācijā nospēlē bez nervozēšanas un lauž pretinieka serves geimu.
Gulbis - Korija 1-0Gulbim pirmajā izspēlē padodas laba otrā serve, pēc tam Korija iesit tīklā (30-0). Tad viņam spēcīgas divas serves un sausā uzvarēts pirmais geims.
Ernests Gulbis - Federiko Korija. Spēle sākusiesGulbis pēc izlozes izvēlējās maču sākt ar servi
Australian Open kvalifikācijā ir trīs kārtas. Pirmajās divās kārtās tenisisti spēlē līdz uzvarētiem diviem setiem, bet izšķirošajā kārtā cīņa rit līdz trīs uzvarētiem setiem.
Gulbis deviņas reizes spēlējis Australian open pamatturnīrā, bet ne reizi nav ticis tālāk par otro kārtu.Šogad viņš kvalifikāciju sāka diezgan cerīgi.https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/teniss/gulbis-parliecinosi-parvar-australian-open-kvalifikacijas-pirmo-kartu.d?id=51793451
Tenisisti iznākuši laukumā. Sekos izloze, iesildīšanās un tad spēle.
Kvalifikācijā ierasti tribīnes ir tukšas, bet šoreiz tribīnēs ir daži līdzjutēji ar Latvijas karogiem. Arī tiesnesim iepazīstinot ar tenisistiem pēc Gulbja vārda nosaukšanas seko skaļākas ovācijas. Cerams, ka latviešu līdzjušana palīdzēs Gulbim iekļūt atlases izšķirošajā kārtā.
Argentīnas tenisists ATP pasaules rangā šobrīd ieņem 118. vietu, bet Australian open atlasē izlikts ar 15. numuru. Gulbis pasaules rangā noslīdējis jau līdz 254. vietai, bet tika pie kvalifikācijas sacensībām.Abi tenisisti savā starpā līdz šim nav tikušies.
Latvijas tenisists Ernests Gulbis šodien turpina ceļu uz Australian Open pamatturnīru. Kvalifikācijas otrās kārtas mačā viņa pretinieks ir argentīnietis Federiko Korija.