Gulbis muguras traumas dēļ spiests izstāties no 'Australian Open'

Latvijas tenisists Ernests Gulbis otrdien, 15. janvārī, bija spiests izstāties no 2019. gada sezonas pirmā "Grand Slam" turnīra - Austrālijas atklātā čempionāta, nepabeidzot pirmās kārtas spēli pret šveicieti Stenu Vavrinku.

Gulbis lieliski iesāka maču, ātri uzvarot pirmajā setā ar 6-3. Otrā seta pirmajā geimā pēc vienas no servēm Gulbis saķēra muguru, bet viņam medicīnisko palīdzību varēja sniegt vien pēc trešā geima šajā setā.

Gulbis atsāka spēli, bet piektajā geimā pēc vienas no izspēlēm atkal saķēra muguru. Mirkli vēlāk Gulbis saprata, ka nespēj arī pienācīgi servēt un devās apsveikt pretinieku ar iekļūšanu nākamajā kārtā.

Australian Open: Ernests Gulbis - Stens Vavrinka
Gulbis izstājas no turnīraVavrinkam labs forhends geima sākumā, bet Gulbis atbild ar spēcīgu servi. Vavrinka kļūdās, bet tad šveicietim padodas bekhends pa līniju. Gulbis ar lielisku spēli pie tīkla panāk 40-30. Gulbis pieļauj dubultkļūdu, bet tad aptur izspēli, atkal ķerot pie muguras pēc forhenda.Gulbis tad centās izpildīt servi, bet saprata, ka muguras sāpes to neļaus. Nācās vien paspiest roku pretiniekam un atstāt Melburnas kortu...
Gulbis - Vavrinka 6-3, 1-3Gulbis uzņem servi un panāk pretinieka kļūmi, tad Vavrinka iesit tīklā (0-30). Šveicietim divas drošākas serves un uzreiz 30-30. Vavrinka ar video atkārtojumu tiek pie eisa un 40-30, lai gan līnijtiesnesis sākotnēji lēma savādāk. Tad Vavrinka uzvar nākamo izspēli un geimu.
Spēle atsākas
Beidzot Gulbis tiek pie mediķiem (precīzāk, mediķi tiek pie Gulbja), jo ārstu pauze atļauta tikai tad, kad tenisistiem ir pauze starp geimiem. Seta sākumā tas ir tikai pēc trešā geima (pēc pirmā geima tenisisti samainās korta pusēm).Gulbis atguļas kortā un ārsts veic muguras masāžu.
Gulbis - Vavrinka 6-3, 1-2Gulbim ilgstošā izspēlē nesanāk forhends, tad viņš labi nospēlē pie tīkla (15-15). Pēc labas serves Gulbim seko dubultkļūda (30-30), kļūdās arī Vavrinka (40-30), tad Gulbis uzvar geimu ar labu servi
Gulbis - Vavrinka 6-3, 0-2Vavrinka droši sāk serves geimu, tad gan pieļauj dubultkļūdu. Labā brīdī Gulbis neizmanto iespēju tikt pie breikbumbas, bet vēlāk to panāk pēc Vavrinkas kļūdas. Gulbim nesanāk uzņemt labi servi (40-40), tad Vavrinkam spēcīga serve. Gulbim padodas labs sitiens pretkustībā ("vienādi"), bet Vavrinka tiek pie "vairāk". Gulbis slikti uzņem servi un zaudē geimu
Tomēr pēc šī geima Gulbis nelūdz medicīnisko pārtraukumu un turpina spēli. Cerams, ka tās bijušas tikai kādas spontānas muguras sāpes uz brīdi.
Gulbis - Vavrinka 6-3, 0-1Gulbis zaudē serves geimuGulbim neļauj ņemt pārtraukumu, jo jānospēlē geims. Gulbis zaudē izspēli, bet atspēlē breikbumbu. Tad Vavrinka tiek pie vēl vienas breikbumbas un uzvar geimu
Gulbim laba serve seta sākumā, tad gan ilgstošākā izspēlē latvietis iesit tīklā. Gulbis negaidīti no gaisa saīsina sitienu pie tīkla un pārsteidz pretinieku. Tad Gulbis pieļauj dubultkļūdu (30-30) un uzreiz dodas malā, ar sāpju grimasi tverot pie muguras. Gulbis prasa medicīnisko pauzi geima vidū, kas nav tipiski tenisā!
Sākas 2. sets
Ernests Gulbis - Stens Vavrinka 6-3Gulbis uzvar 1. setuVavrinka kļūdās serves geima sākumā, tad Gulbim labs forhends un 0-30. Gulbis nospēlē neveikli nākamajā izspēlē (15-30), bet tad veiksmīgi uzņem servi un tiek pie dubultās setbumbas (15-40). Pirmo ar spēcīgu servi Vavrinka atspēlē, bet tad kļūdās šveicietis - Gulbis uzvar pirmo setu nepilnās 30 minūtēs!
Gulbis - Vavrinka 5-3Gulbis ar servēm viegli panāk 40-0, bet tad kļūdās pie tīkla un vēl vienā izspēlē (40-30). Ar labu otro servi Gulbim izdodas uzvarēt tik svarīgo serves geimu
Gulbis - Vavrinka 4-3Vavrinkas serves geimā izspēles ir jau garākas, tomēr Gulbis netiek pie punktiem (40-0). Šveicietis pieļauj kļūdu (40-15), bet ar spēcīgu servi uzvar geimu
Gulbis - Vavrinka 4-2Gulbim skaista izspēle geima sākumā, tad divas spēcīgas serves (40-0). Gulbim sanāk vēl viena pirmā serve un "sausā" uzvarēts geims
Gulbis - Vavrinka 3-2Gulbis lauž pretinieka serves geimuGulbis uzvar pirmo izspēli, tad kļūdās, bet nākamajā izspēlē latvietim paveicas - bumbiņa atsitas pret tīkla trosi un pārveļas pāri korta otrā pusē. Vavrinka uzreiz atbild ar eisu (30-30), bet tad Gulbim laba spēle pie tīkla un pirmais breikpunkts spēlē. Un vēlreiz Gulbis labi nospēlē pie tīkla, laužot pretinieka serves geimu!
Gulbis - Vavrinka 2-2Gulbis ar servju palīdzību panāk 40-15, un ar eisu uzvar serves geimu
Acīgākie tenisa fani novērojuši, ka Gulbis ir neitrālā krekliņā, jo nav sponsorlīguma ar kādu no ražotājiem.https://twitter.com/mahutenbosch/status/1085075418988924929
Gulbis - Vavrinka 1-2Gulbis tiek galā ar Vavrinkas servēm un spēj saasināt cīņu (30-30). Tad šveicietim spēcīga pirmā serve un eiss.Pagaidām spēles toni pirmajos trīs geimos nosaka abu tenisistu serves.
Gulbis - Vavrinka 1-1Gulbim labas serves sava geima sākumā, bet seko dubultkļūda. Pēc Vavrinkas bekhenda Gulbis kļūdās un jau 30-30. Ar eisu Gulbis panāk 40-30, tad ar spēcīgu servi uzvar geimu
Gulbis - Vavrinka 0-1Vavrinkam spēle iesākas interesanti - pie pirmās serves līnijtiesnesis aizrāda par līnijas pārkāpšanu! Pirmā izspēle diezgan ilgstoša, tad Vavrinka vielgi panāk 40-0 un "sausā" uzvar serves geimu
Spēle sākusies
Melburnā šodien ir +26 grādi un mākoņains, bet liels mitrums. Sportisti šādos apstākļos pastiprināti svīst, kas arī novērots citos mačos šodien.
Izlozē uzvarēja Vavrinka, kurš, izskatās, ka izvēlējās servēšanu.
Tenisistiem uz kortu bija jāiet diezgan garš ceļš. Skatītāju ovāciju pavadībā, Gulbis un Vavrinka iznāk kortā. Sekos neliela iesildīšanās.
Gulbja un Vavrinkas spēle ir viena no centrālajām vakara sesijā, tā notiks pēc nozīmes piektajā kortā. Tribīnes jau pirms spēles ir piepildītas un domājams, ka brīvu vietu tur nebūs.
Lai gan sākotnēji spēlei bija jāsākas uzreiz pēc iepriekšējā mača, tagad rīkotāji paziņojuši, ka tenisisti kortā iznāks ne ātrāk par 9:00. Tas nozīmē, ka spēle sāksies ap 9:10.
Abi tenisisti augstākā līmeņa turnīros pamatsacensībās līdz šim tikušies vienu reizi. Uzvara šajā mačā šveicietim. Bet kopš tās spēles pagājuši gandrīz deviņi gadi!https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/teniss/gulbis-montekarlo-masters-1000-otraja-karta-zaude-vavrinkam.d?id=31241139
Šodien agri no rīta pēc Latvijas laika pie uzvaras jau tika Anastasija Sevastova.https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/teniss/sevastova-ar-parliecinosu-uzvaru-ieklust-australian-open-otraja-karta.d?id=50739951
2014. gada "Australian Open" čempions Vavrinka Melburnā vēl divas reizes spēlējis pusfinālā, reizi vēl viņa kontā ceturtdaļfināls. Tomēr savainojums (līdzīgi kā Gulbim) ietekmējis viņa karjeru un šobrīd kādreizējais TOP5 tenisists ieņem vien 59. vietu. Gulbis pasaules rangā ir 83. vietā.
Gulbim nekad savā karjerā "Australian Open" nav bijis no tiem ērtākajiem turnīriem. Divas reizes ticis līdz otrajai kārtai, bet pārsvarā pamatturnīrā zaudējums jau pirmajā spēlē. Varbūt pēc veiksmīgas atgriešanās tenisā pērnās sezonas otrajā daļā Gulbim Melburna šogad būs veiksmīga?
Lai gan Gulbja spēle bija plānota vēlāk, tenisisti jau drīz dosies laukumā. Pirms viņiem spēle starp mājinieku Kokinaki un japāni Danielsu beidzās stipri ātrāk. Austrālietis jau pirmajā setā sajuta pleca problēmas un otrajā setā izlēma spēli neturpināt. Tādējādi jau pēc brīža - Gulbis pret Vavrinku!
Ernests Gulbis otrdien Melburnā sāk savu devīto "Australian Open" pamatturnīru karjerā. Pirmajā kārtā viņa pretinieks savulaik viens no TOP spēlētājiem, šveiceitis Stens Vavrinka.