Gulbis pēc savainojuma gūšanas nespēj izrādīt pretestību Nišikori

Latvijas tenisists Ernests Gulbis pirmdien, 9. jūlijā, Vimbldonas čempionāta astotdaļfinālā guva savainojumu, pēc kā nespēja izrādīt pretestību japānim Kei Nišikori.

Gulbis pēc savainojuma gūšanas vīrišķīgi turpināja spēli, piekāpjoties ar 6-4, 6-7 (5:7), 6-7 (10:12), 1-6.

Gulbis pirmo reizi karjerā Vimbldonā tika līdz ceturtajai kārtai, un mačs viņam iesākās labvēlīgi, turklāt sāpīgi pretiniekam. Piektajā geimā Gulbis lauza pretinieka servi un nosargāja pārsvaru pirmajā setā, pēc kura japānis lūdza medicīnisko palīdzību.

Nišikori spēles sākumā mocījās ar labās rokas elkoni, arī pēc medicīniskās pauzes viņš pēc tam pāris reizes konsultējās ar mediķi, bet ar katru brīdi turpinājumā uzlaboja spēli. Otrajā setā Gulbim neizdevās lauzt pretinieka serves geimu, bet Nišikori pat nebija tādu iespēju. "Tie break" izspēlē labāks bija japānis, kurš pēc tam arī nākamajā setā nespēja lauzt Gulbja servi. Tiesa, arī Gulbis nepaņēma nevienu pretinieka serves geimu, un atkal viss izšķīrās "tie break" izspēlē.

Šoreiz trešā seta "tie break" izspēle bija liktenīga visā cīņā. Septītajā izspēlē Nišikori kārtējo reizi mačā pretkustībā noķēra Gulbi, kurš šoreiz neveiksmīgi paslīdēja uz zālāja un pagrieza kreiso ceļgalu. Gulbis uzreiz atstāja kortu, viņam vairākas minūtes sniedza palīdzību, bet tenisists spēja atgriezties kortā. Cīnoties ar sāpēm, Gulbim bija iespējas uzvarēt trešo setu, tomēr tas viņam neizdevās. Nišikori uzvarēja trešo setu, bet pēc tam ceturtais sets bija jau tīri "formalitāte", jo trauma neļāva Gulbim rādīt aktīvāku sniegumu

Vimbldonas čempionāts: Ernests Gulbis - Kei Nišikori
Ernests Gulbis - Kei Nišikori 6-4, 6-7 (5:7), 6-7 (10:12), 1-6Gulbis varonīgi noslēdz dalību VimbldonāGulbis tikai atsit sitienus un uz agresīvākiem sitieniem neskrien. Ar forhendu Nišikori panāk dubulto mačbumbu. Tad Gulbis izsit autā un zaudē spēli
Ernests Gulbis - Kei Nišikori 6-4, 6-7 (5:7), 6-7 (10:12), 1-5Gulbis izsit autā, tad neaizsniedzas līdz apvedošajam sitienam (0-30). Gulbim sanāk 16. eiss mačā, tad Nišikori izsit autā (30-30). Gulbis izsit autā, un pirmā mačbumba pretiniekam. Nišikori iesit tīklā (40-40), Gulbim sanāk 17. un 18. eiss mačā - uzvarēts geims!
Ernests Gulbis - Kei Nišikori 6-4, 6-7 (5:7), 6-7 (10:12), 0-5Nišikori pieļauj dubultkļūdu, tad panāk 30-15, bet Gulbis punktu atspēlē. Gulbis izsit autā, bet pēc tam viņam padodas labi uzņemt servi. Nišikori sanāk labs sitiens pa diagonāli, pēc tam japānis uzvar geimu
Ernests Gulbis - Kei Nišikori 6-4, 6-7 (5:7), 6-7 (10:12), 0-4Gulbis zaudē serves geimuGulbim labas serves sākumā, bet tad divreiz nesanāk sitieni. Gulbis izsit autā, un breikbumba pretiniekam (30-40). Gulbis pieļauj dubultkļūdu un zaudē vēl vienu serves geimu
Ernests Gulbis - Kei Nišikori 6-4, 6-7 (5:7), 6-7 (10:12), 0-3Gulbis īsti neko nespēj pretinieka serves geimā
Ernests Gulbis - Kei Nišikori 6-4, 6-7 (5:7), 6-7 (10:12), 0-2Gulbis zaudē serves geimu pirmo reizi mačā Gulbim labs saīsinātais geima sākumā. Nišikori agresīvs sitiens sagādā problēmas Gulbim, pēc tam viņam nesanāk sitiens pa līniju (15-30). Gulbim sanāk saīsinātais, tad gan seko dubultkļūda (30-40). Gulbis breikbumbu atspēlē ar spēcīgu servi, tad latvietim sanāk saīsinātais. Nišikori atbild arī ar saīsināto, uz ko Gulbis pat nedomā skriet, zinot viņa veselības problēmas. Gulbis lieliski nospēlē pie tīkla, nākamajā izspēlē uzvar japānis. Gulbis kļūdās sitienā uz gala līnijas . Japānis vēlreiz "aizdzen" Gulbi uz gala līnijas un lauž latvieša serves geimu
Ernests Gulbis - Kei Nišikori 6-4, 6-7 (5:7), 6-7 (10:12), 0-1Gulbis necenšas ievilkt izspēles, pirmajās divās zaudē, tad kļūdās Nišikori. Tad viņš zaudē divas izspēles
Gulbis atgriežas kortā, paņem raketi un dodas kortā. Spēli viņš atsāks, bet vai būs spējīgs izrādīt pretestību?
Gulbis atkal atstāj kortu un dodas uz ģērbtuvēm, kur saņems medicīnisko palīdzību
Ernests Gulbis - Kei Nišikori 6-4, 6-7 (5:7), 6-7 (10:12)Gulbis zaudē 3. setuGulbim padodas laba serve, tad viņš ar sāpēm atspēlē vēl vienu punktu. Nišikori pieļeuj dubultkļūdu (5:5). Gulbis izsit autā, un pirmā setbumba Nišikori, bet divas serves Gulbim. Gulbim sanāk laba serve (6:6). Nišikori ar saīsināto panāk vēl vienu setbumbu (6:7). To Gulbis atspēlē ar perfektu uzņemtu servi (7:7). Ar sāpju grimasi sejā Gulbim izdodas sitiens pa diagonāli un setbumba Gulbim (8:7). Gulbim nesanāk saīsinātais sitiens (8:8), tad ļoti labā situācijā viņš iesit tīklā (8:9). Nišikori iesit tīklā (9:9). Gulbis sagaida pretinieka kļūdu (10:9). Seko ilgākā izspēle mačā, kurā Gulbis izsit autā (10:10). Gulbis iziet pie tīkla, kur labāks izrādās Nišikori (10:11). Gulbis iesit tīklā un zaudē 3. setu
Gulbis ar pamatīgi nosaitētu ceļgalu atgriežas kortā un spēle atsākas. Atgādinām, ka "tie break" izspēlē ar 5:2 vadībā ir Nišikori
Pirmais kortā atgriežas Nišikori, kurš nekur tālu nebija aizgājis un nav zināms, kādēļ viņš atstāja kortu.
Pēc nelielas pauzes kortu atstāj arī Nišikori. Šobrīd korts nr.2 palicis tikai ar galveno tiesnesi un skatītājiem, bet bez spēlētājiem
"Tie break" izspēle. To sāk GulbisNišikori sanāk spoža izspēle 13. geima sākumā (0:1). Japānis atkal noķer Gulbi pretkustībā (0:2). Gulbis ar perfektu izspēli pa stūriem atgūst punktu (1:2). Nišikori izcili uzņem Gulbja otro servi (1:3). Tad viņam sanāk forhends, un Gulbis atkal nonāk grūtā situācijā "tie break" (1:4). Nišikori vienu punktu "uzdāvina" ar dubultkļūdu (2:4)Nišikori kārtējo reizi noķer pretkustībā Gulbi (2:5), kurš paslīd un šoreiz sāpīgi nokrīt. Atkārtojumā redzams, ka viņš pagrieza kreisās kājas ceļgalu. Gulbis tiek līdz soliņam un uzreiz kortā tiek izsaukts mediķis. Gulbis dodas uz ģērbtuvēm, kur viņam sniegs medicīnisko palīdzību.
Ernests Gulbis - Kei Nišikori 6-4, 6-7 (5:7), 6-6Sekos "tie break" otro setu pēc kārtasGulbis iesit tīklā pirmajā izspēlē, tad vēlreiz slikti uzņem servi. Nišikori padodas sestais eiss mačā. Gulbis izsit autā forhendu
Ernests Gulbis - Kei Nišikori 6-4, 6-7 (5:7), 6-5Gulbim kļūda pirmajā izspēlē, seko spēcīga serve un eiss (30-15). Nišikori kļūdās serves uzņemšanā, tad spēcīga serve un uzvarēts geims
Ernests Gulbis - Kei Nišikori 6-4, 6-7 (5:7), 5-5Nišikori atbild arī ar drošu serves geimu un viegli panāk 40-0. Tad japānim kļūda sitienā no gala līnijas. Geimu japānis uzvar ar sitienu pretkustībā Gulbim
Ernests Gulbis - Kei Nišikori 6-4, 6-7 (5:7), 5-4Gulbim padodas labas serves (40-0) un ar eisu noslēdz geimu
Ernests Gulbis - Kei Nišikori 6-4, 6-7 (5:7), 4-4Nišikori pirmo reizi pēc ilgākas pauzes rodas problēmas serves geimā (15-30), bet tad viņš trāpa bekhendu perfekti pa līniju. Gulbis iesit tīklā (40-30), bet geimu Nišikori uzvar ar spēcīgu servi
Ernests Gulbis - Kei Nišikori 6-4, 6-7 (5:7), 4-3Gulbim divas labas serves, tad viņš droši nospēlē pie tīkla. Ar saīsināto viņš uzvar serves geimu
Ernests Gulbis - Kei Nišikori 6-4, 6-7 (5:7), 3-3Nišikori izsit nedaudz autā forhendu garām tīklam (līdzīgi kā bija precīzs vienā no iepriekšējiem geimiem). Gulbis kļūdās nākamajā izspēlē, bet nākamajā labi aizstāvas, tomēr labāks ir Nišikori (30-15). Gulbis slikti uzņem servi, peč tam iesit tīklā.
Ernests Gulbis - Kei Nišikori 6-4, 6-7 (5:7), 3-2Gulbim spēcīga serve, tad kļūda un eiss (30-15). Gulbis pieļauj dubultkļūdu, kļūdās sitienā uz gala līnijas, bet breikbumbu atspēlē ar teicamu forhendu. Gulbis panāk "vairāk" un ar 12. eisu spēlē uzvar geimu
Ernests Gulbis - Kei Nišikori 6-4, 6-7 (5:7), 2-2Nišikori padodas fantastisks bekhends gar tīklu, tad arī laba serve (30-0). Nišikori ar divām drošām servēm uzvar geimu
Ernests Gulbis - Kei Nišikori 6-4, 6-7 (5:7), 2-1Gulbis iesit tīklā, bet tad viņam lieliska izspēle ar iziešanu pie tīkla. Gulbis panāk 30-15, bet japānis ar labu aizsardzību un spēcīgu bekhendu izlīdzina rezultātu 30-30. Gulbim sanāk spēcīga serve, pēc tam Nišikori iesit tīklā.
Ernests Gulbis - Kei Nišikori 6-4, 6-7 (5:7), 1-1Nišikori atguvis spēles ritmu, arvien labāk jūtas izspēlēs. Drošās izspēlēs japānis panāk 40-15 un ar eisu uzvar geimu
Ernests Gulbis - Kei Nišikori 6-4, 6-7 (5:7), 1-0Nišikori labi nospēlē pie tīkla, tad kļūdās Gulbis (0-30). Pirmo reizi Gulbim tik grūta situācija serves geimā.Gulbis teicami nospēlē pēc otrās serves (15-30). Gulbim nesanāk sitiens, un pirmās breikbumbas Nišikori. Pirmo Gulbis atspēlē ar spēcīgu servi, tad uzvar izspēli pēc labas serves (40-40). Noķerot Gulbi pretkustībā, Nišikori tiek pie trešās breikbumbas, ko Gulbis uzreiz atspēlē ar spēcīgu servi. Gulbis tiek pie "vairāk", bet lieliski nospēlē Nišikori ("vienādi"). Gulbim sanāk eiss, tad lieliska serve un uzvarēts geims3. seta pirmais geims ilga 11 minūtes
Ernests Gulbis - Kei Nišikori 6-4, 6-7 (5:7)Sākas 3. sets
Gulbis - Nišikori 6-4, 6-6Sekos "tie break" izspēleGulbis sausā uzvar serves geimu
Ernests Gulbis - Kei Nišikori 6-4, 6-7 (5:7)Gulbis zaudē 2. setuPirmo izspēli uzvar Nišikori, seko Gulbja astotais eiss mačā (1:1). Nišikori pirmajam izdodas uzvarēt izspēli, servējot pretiniekam (1:2). Gulbim nesanāk forhends (1:3), pēc tam ilgā izspēlē Gulbis iesit tīklā (1:4). Pirms mainīšanās pusēm Gulbis izsit autā (1:5)Spēcīga serve palīdz Gulbim tikt pie otrā punkta 13. geimā (2:5). Gulbim sanāk labs saīsinātais un viens "breiks" atspēlēts (3:5). Laba serve ļauj Nišikori tikt pie trīskāršās setbumbas (3:6). Pirmo Gulbis atspēlē ar eisu, tad viņš droši nospēlē pie tīkla (5:6). Gulbis izsit autā un zaudē otro setu
Gulbis - Nišikori 6-4, 5-6Gulbim kļūda sitienā no gala līnijas, turpinājumā japānis droši nospēlē pie tīkla (30-0). Nišikori padodas ceturtais eiss mačā, tad vēl spēcīga serve un uzvarēts geimsPēdējos geimos, spriežot pēc spēles, vairs nekas neliecina, ka japānim būtu kādas elkoņa problēmas.
Gulbis - Nišikori 6-4, 5-5Gulbim spēcīga serve geima sākumā, bet tad viņš iesit tīklā (15-15). Nišikori nesanāk forhends, tad Gulbis labi izmāna pretinieku pie tīkla un uzvar izspēli (40-15). Gulbis ar spēcīgu servi uzvar geimu
Gulbis - Nišikori 6-4, 4-5Nišikori skaisti nospēlē pie tīkla un izpelnās skatītāju aplausus. Nišikori panāk 30-0, bet tad pieļauj dubultkļūdu (30-15). Gulbis slikti uzņem servi (40-15), pēc tam Nišikori ar eisu uzvar geimu
Gulbis - Nišikori 6-4, 4-4Gulbis viegli panāk 40-0, bet tad Nišikori pārsteidzoši spēcīgi un precīzi izpilda forhendu (40-15). Japānis labi nospēlē pie tīkla (40-30), bet tad Gulbis uzvar geimu
Gulbis - Nišikori 6-4, 3-4Nišikori kļūdas ļauj Gulbim panākt 0-30, bet tad Gulbis izsit autā. Gulbis izsit autā (30-30). Nišikori izsit autā - breikbumba Gulbim. To Gulbis neizmanto, slikti uzņemot servi. Gulbim noraujas "slice" sitiens no gala līnijas, tad Nišikori ar labu servi uzvar geimu
Gulbis - Nišikori 6-4, 3-3Gulbis "sausā" uzvar serves geimu, bet Nišikori arvien lielākas problēmas sagādā labās rokas elkonis. Vienā no izspēlēm Nišikori servi uzņēma nevis ar bekhendu, bet tikai ar kreiso roku.
Pārtraukumā pie Nišikori atkal iznāk mediķis, bet palīdzība nav nepieciešama. Japānis tikai aprunājas ar mediķi.
Gulbis - Nišikori 6-4, 2-3Nišikori paslīd uz gala līnijas, kas palīdz Gulbim uzvarēt pirmo izspēli (0-15). Gulbim sanāk negaidīts un preīzs forhends pa līniju (0-30). Nākamo servi Gulbis uzņem nedroši (15-30). Gulbis gribēja riskēt, Nišikori izpildot otro servi, bet kļūdījās uzņemšanā (30-30). Gulbis iesit tīklā (40-30), tad latvietis netiek galā ar serves uzņemšanu
Gulbis - Nišikori 6-4, 2-2Gulbim eiss geima sākumā, sekojošā izspēlē Nišikori kļūdās bekhendā. Gulbim droša izspēle palīdz tikt pie 40-0 un tad pēc spēcīgas serves uzvar geimu
Gulbis - Nišikori 6-4, 1-2Japānis ar servi uzvar pirmo izspēli, bet seko divas lieliskas Gulbja izspēles (15-30). Nišikori punktu atgūst ar tīri uzvarētu izspēli, paslīdot Gulbim. Nišikori kļūdās sitienā no gala līnijas - breikbumba Gulbim! Gulbim nesanāk forhends pa līniju (40-40). Gulbis izsit autā bekhendu, bet nākamajā izspēlē forhends nesanāk japānim. Gulbim neizdodas pārcelt bumbiņu pār japāni, bet tad viņam padodas bekhends. Nišikori ar otro eisu panāk "vairāk", bet tad pieļauj trešo dubultkļūdu spēlē. Nišikori uzvar ilgākā izspēlē, nodzenājot Gulbi uz gala līnijas. Tad Gulbis kļūdās bekhendā.
Gulbis - Nišikori 6-4, 1-1Gulbim dubultkļūda geima sākumā. Tad ar drošām izspēlēm pēc spēcīgām servēm panāk 30-15. Vēl viena spēcīga serve un 40-15. Gulbis geimu uzvar ar perfektu spēli pie tīkla
Gulbis - Nišikori 6-4, 0-1Japānis bez problēmām uzvar serves geimu, nemaz nevar manīt, ka bijušas sitiena rokas elkoņa problēmas
Ernests Gulbis - Kei Nišikori 6-4Pēc medicīniskās palīdzības saņemšanas japānis ar servi sāk 2. setu
Nišikori pēc pirmā seta kortā izsauc ārstu, jo japānim problēmas ar sitiena - labās - rokas elkoni.
Ernests Gulbis - Kei Nišikori 6-4Gulbis uzvar 1. setuGulbim teicams forhends pa līniju. Gulbis panāk 30-0, tad labi nospēlē pie tīkla - trīskāršā setbumba. Ar drošu bekhendu Gulbis uzvar pirmo setu
Gulbis - Nišikori 5-4Nišikori viegli panāk 40-0, tad gan vienu izspēli uzvar Gulbis, bet japānis uzvar geimu ar eisu
Gulbis - Nišikori 5-3Gulbim labas serves palīdz tikt pie 30-0, bet seko ilgāka izspēle, kurā Nišikori ar sitieniem pa stūriem uzvar (30-15). Gulbim spēcīga otrā serve (40-15). Gulbis uzvar ar fantastisku "svecīti", izpelnoties ovācijas par tik skaistu sitienu
Gulbis - Nišikori 4-3Nišikori padodas labs forhends, tad cīņā pie tīkla veiklāks ir japānis (30-0). Gulbim nepadodas saīsinātais sitiens, tad viņš izsit autā.
Gulbis - Nišikori 4-2Ilgākā izspēlē tenisisti apmainās ar sitieniem uz gala līnijas, bet labāks ir Nišikori. Tad Gulbis ar servēm panāk 30-15. Nišikori iesit tīklā (40-15), bet geimu Gulbis uzvar ar eisu.
Gulbis - Nišikori 3-2Gulbis lauž pretinieka serves geimuGulbis uzvar pirmo izspēli, seko Nišikori dubultkļūda (0:30). Gulbis ar bekhendu piespiež kļūdīties pie tīkla iznākušo Nišikori - trīskāršā breikbumba Gulbim!Pirmajā no tām Gulbis izsit autā. Nākamajā izspēlē pēc serves Gulbis aptur izspēli, jo uzskata, ka bija auts. Gulbis gan kļūdās savā otrajā "hawk eye" pieprasījumā (40-30). Nišikori paspēj līdz saīsinātajam un uzvar izspēli (40-40). Gulbis trāpa uz gala līnijas un tiek pie vēl viena breikpunkta. Šoreiz to viņš izmanto ar lielisku bekhendu pa līniju.
Gulbis - Nišikori 2-2Gulbim labas serves palīdz tikt pie 30-0 (pēc pirmās serves Nišikori devās mainīt raketi, kurai saplīst mala nevis kāda no stīgām). Tad vēl spēcīga serve un pirmais eiss mačā - tīri uzvarēts geims
Gulbis - Nišikori 1-2Nišikori neveiksmīgi sāk geimu, tad pieļauj dubultkļūdu (0-30), bet ar drošām sercvēm panāk 30-30. Japānis iesit tīklā un pirmais breikpunkts mačā Gulbim - to Nišikori ar spēcīgu servi atspēlē. Nišikori vēlreiz iesit tīklā, kas ļauj Gulbim tikt pie otrās breikbumbas geimā. Gulbis lieliski veic izspēli, bet pēdējā sitienā kļūdās bekhendā, kas varēja būt tīrs punkts. Japānis iegūst "vairāk", bet tad atkal iesit tīklā. Gulbis kļūdās, bet tad ar pirmo saīsināto spēlē pārsteidz Nišikori ("vienādi"). Nišikori padodas sitiens pretkustībā, bet seko aizraujoša izspēle, kurā Gulbis tomēr izrādās pārāks pie tīkla. Tad Nišikori ar servi un forhendu tomēr nosargā serves geimu, kas ilga apmēram 9 minūtes.
Gulbis - Nišikori 1-1Gulbis arī "sausā" uzvar serves geimu
Gulbis - Nišikori 0-1Pirmajā izspēlē Nišikori spēcīgi sit pie tīkla no gaisa. Nākamajā izspēlē Gulbis paslīd uz gala līnijas, bet, izskatās, ka iztiek bez savainojuma. Tad Nišikori uzvar divas izspēles un pirmo geimu
Ernests Gulbis - Kei Nišikori. Spēle sākusiesPirmais servē Nišikori.
Jāatzīst, ka Gulbis šogad Vimbldonā spēļu laikā ir diezgan netipiski rāms un lieki nenerovzē. Tomēr viņš ir pamanījies tikt pie sodahttps://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/teniss/gulbim-piespriests-naudas-sods-par-nesportisku-uzvedibu-vimbldonas-tenisa-turnira.d?id=50192127
Tenisisti iznākuši kortā. Sekos iesildīšanās un pēc nepilnām 10 minūtēm sāksies spēle.
Gulbis Vimbldonā uzturas jau ilgāku laiku, viņam bija jāspēlē kvalifikācija. Uzvarētas trīs spēles kvalifikācijā un pēc tam trīs piecu setu cīņas pamatturnīrā. Kopumā Gulbis ir aizvadījis jau 24 setus Vimbldonā. Iespējams, ka tas ir kāds rekords pēdējos gados.Nišikori turnīrā aizvadījis tikai 11 setus.https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/teniss/gulbis-pec-zaudeta-tresa-seta-nedomaju-ka-varu-uzvaret-zverevu.d?id=50194637
Abi tenisisti ir tikušies divreiz, allaž uzvaras gūstot Nišikori. Pirmo reizi Gulbis pret Nišikori cīnījās pirms desmit gadiem turnīrā Bermudā, kur ceturtdaļfinālā Nišikori svinēja uzvaru ar 6-2, 2-6, 6-2, bet vēlāk 2014.gadā turnīrā Barselonā Nišikori vēlreiz guva panākumu, pusfinālā uzvarot ar 6-2, 6-4.
Bertensa divos setos ar 6-3, 7-6 (7:1) uzvarēja Karolīnu Plīškovu. Tagad šajā kortā dosies Gulbis un Nišikori.
Tikmēr pirms brīža ceturtdaļfinālā iekļuva Ostapenko. Viņa otro gadu pēc kārtas spēlēs starp astoņām labākajām zālāja tenisistēm.https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/teniss/ostapenko-skaista-maniere-sasniedz-vimbldonas-cempionata-ceturtdalfinalu.d?id=50197231
Gulbja spēle paredzēta kortā nr.2 jeb trešajā lielākajā. Šobrīd tur notiek sieviešu vienspēles turnīra cīņa starp Karolīnu Plīškovu un Kiki Bertensu. Pirmajā setā ar 6-3 uzvarēja Bertensa, bet otrajā setā sāksies "tie break" izspēle.
Latvijas tenisists Ernests Gulbis turpina savu dalību Vimbldonas čempionātā. Ceturtās kārtas jeb astotdaļfināla mačā viņa pretinieks ir japānis Kei Nišikori, kurš izlikts ar 24. numuru.