Kļūdas un nesavaldīšanās - Ostapenko izstājas no 'US Open'

Latvijas tenisiste Jeļena Ostapenko sestdien, 31. augustā, izstajās no ASV atklātā čempionāta, trešās kārtas mačā ar 3-6, 5-7 piekāpjoties mājiniecei Kristijai Ānai.

Lai gan Ostapenko piedzīvoja zaudējumu trešajā kārtā, tas daudz neietekmēs viņas vietu WTA pasaules rangā. Pērn Ostapenko zaudēja "US Open" pirmajā kārtā, bet tagad iekļūšana trešajā kārtā ļaus pat nedaudz pakāpties rangā.

Ostapenko pirms "US Open" pasaules rangā ieņēma 77. vietu. Āna, kura turnīrā spēlē ar "wild card" ielūgumu, pasaules rangā ir 141. vietā. Abas tenisistes līdz šim bija aizvadījušas vienu savstarpējo spēli - šogad Bogotas turnīra pirmajā kārtā Ostapenko neizmantoja divas mačbumbas un zaudēja ar 6-2, 6-7 (5:7), 5-7.

Ostapenko pirmajos geimos neizmantoja četras breikbumbas, pēc kā zaudēja serves geimu, bet uzreiz lauza pretinieces serves geimu. Ostapenko astotajā geimā zaudēja serves geimu, pēc kā saņēma arī aizrādījumu par rupjību. Viena no līnijtiesnesēm uzskatīja, ka Ostapenko ir pateikusi rupju vārdu krieviski, un par to ziņoja galvenajai tiesnesei. Galvenā tiesnese pēc līnijtiesneses uzklausīšanas paziņoja, ka Ostapenko saņem pirmo brīdinājumu.

Tas izsauca neapmierinātību no Ostapenko puses. Latvijas tenisiste sākotnēji taisnojās, ka pie sevis izrunājusies, bet vēlāk sāka teikt, ka runājusi latviešu valodā, ko līnijtiesnese nesaprot. Tiesa, līnijtiesneses teiktais liecināja, ka Ostapenko teiktais vārds bija krievu lamuvārds.

Pēc incidenta Ostapenko zaudēja setu un ieguva līdzjutēju neviltotas antipātijas, kas izpaudās spēles turpinājumā. Ostapenko otrā seta sākumā zaudēja serves geimu, taču atspēlējās no 0-2. Ostapenko 11. geimā vēlreiz zaudēja serves geimu setā, ko šoreiz neizdevās atspēlēt - Āna ar uzvaru serves geimā uzvarēja arī visu maču.

Ostapenko mačā pieļāva 45 kļūdas, no kurām 12 bija dubultkļūdas. Pretiniecei attiecīgi 23 kļūdas un tikai trīs dubultkļūdas. Lai gan Ostapenko - kā ierasts - bija krietni pārāka tīri uzvarētajos punktus (28 pret 11), tas viņu neglāba no zaudējuma cīņā.

"US Open": Jeļena Ostapenko - Kristija Āna
Jeļena Ostapenko - Kristija Āna 3-6, 5-7Ostapenko zaudē un izstājas no turnīraĀna uzvar pirmo izspēli, bet tad kļūdās. Ānai padodas laba serve (30-15). Ostapenko ar labu bekhendu panāk 30-30. Āna sagaida Ostapenko kļūdu un savu pirmo mačbumbu. Āna ar eisu uzvar maču!
Dodoties pārtraukumā, Ostapenko atkal izmantoja iespēju pastrīdēties ar tiesnesi un norādīt uz strīdīgiem lēmumiem. Bet tas notika mierīgā tonī un Latvijas tenisiste nesaņem aizrādījumu, kas būtu automātiski geima zaudēšana.
Ostapenko - Āna 3-6, 5-6Ostapenko zaudē serves geimuOstapenko izsit autā, bet nākamajā izspēlē padodas labs forhends. Astotais eiss ļauj panākt 30-15, pēc kā seko astotā dubultkļūda setā. Ostapenko panāk 40-30, bet Ānas uzbrukums neļauj vēl uzvarēt geimu. Āna sagaida Ostapenko kļūdu un savu breikbumbu. Ostapenko pieļauj dubutkļūdu, bet Āna tagad ar servi var uzvarēt maču.
Ostapenko - Āna 3-6, 5-5Geims sākas ar ilgāku izspēli, ko uzvar Ostapenko. Ānai laba izspēle pēc serves, par ko amerikāniete saņem skaļākus aplausus. Amerikānietei padodas laba serve, bet pēc tam viņa kļūdas, izpildot "slice". Ostapenko slikti uzņem Ānas otro servi (40-30; Ostapenko 40. nepiespiestā kļūda spēlē). Āna uzvar geimu ar labu servi, ko apstrīdēja Ostapenko (un zaudēja šo video atkārtojuma iespēju; viņai vairs tādu nav šajā setā)
Ostapenko - Āna 3-6, 5-4Ostapenko ar servēm viegli tiek pie 30-0, kam seko dubultkļūda (jau 10. dubultkļūda spēlē). Ostapenko sanāk eiss ar otro servi , pēc kā Ostapenko uzvar geimu un ir soļa attālumā no trešā seta.
Ostapenko - Āna 3-6, 4-4Ostapenko paņem pirmo punktu geimā, bet tad Āna tiek pie tīkla līdz bumbiņai un apspēlē Ostapenko. Mirkli vēlāk Āna ātri panāk 40-15 un pēc Ostapenko kārtējās kļūdas uzvar geimu
Ostapenko - Āna 3-6, 4-3Ostapenko serves geimu sāk ar kļūdu, bet tad lielisks griezts forhends un laba serve (30-15). Ānai nepadodas saīsinātais, uz ko paspēj Ostapenko un panāk 40-15. Ostapenko cerēja, ka ar eisu uzvar geimu, bet paaugstinājuma tiesnese pateica, ka skarts tīkls. Nākamo izspēli Ostapenko zaudē, bet pēc tam tomēr uzvar geimu. Ejot pārtraukumā, Ostapenko, protams, pārmij dažus vārdus ar galveno tiesnesi par strīdīgo epizodi.
Ostapenko - Āna 3-6, 3-3Geima sākumā tenisistes apmainās identiskām kļūdām. Ostapenko kļūdās, bet tad lieliski uzņem servi. Lai gan Āna pagaidām kustās lēnāk, viņa sagaida Ostapenko kļūdu (40-30). Ostapenko vēl viena kļūda vieglā situācijā un zaudēts geims
Ānai problēmas ar kreiso ceļgalu, kas tagad ir arī nobintēts. ASV tenisiste pakustējās un teica, ka var turpināt spēlēt.
Pārtraukumā pie Ānas nāk mediķis. ASV tenisistei ir pamatīgi noteipota labā roka, tomēr palīdzība nepieciešama kreisajai kājai.
Ostapenko - Āna 3-6, 3-2Ostapenko kļūda pirmajā izspēlē, bet tad panāk pretinieces kļūmi. Āna lieliski uzņem Ostapenko servi, bet Ostapenko atbild ar divām uzvarētām izspēlēm (40-30). Ostapenko nesanāk forhends, kam seko dubultkļūda - breikbumba Ānai. Amerikāniete izsit autā (vienādi), tad Ostapenko uzbrukumā panāk pretinieces kļūdu. Āna lieliski uzņem Ostapenko otro servi (atkal vienādi). Ostapenko padodas eiss ar otro servi, bet seko kļūda - ceturot reizi geimā vienādi.Ostapenko dubultkļūda dod pretiniecei breikbumbu, bet to Latvijas tenisiste atspēlē ar labi servi. Vēl viena spēcīga serve un jau "vairāk" Ostapenko. Ostapenko iesit tīklā, geims turpinās. Ostapenko pieļauj astoto dubultkļūdu (breikbumba Ānai). Grūtā situācijā Ostapenko padodas apvedošais sitiens (vienādi). Ilgākā izspēlē Āna labi aizstāvas un panāk Ostapenko kļūdu (breikbumba Ānai). Ostapenko ar sitienu pa līniju atspēlē breikbumbu (geims ilgst jau 11:30 minūtes). Ostapenko laba serve un eiss dod uzvaru geimā - Ostapenko neviltota sajūsma par to.
Ostapenko - Āna 3-6, 2-2Ostapenko lauž pretinieces serves geimuĀnai kļūda geima sākumā, tad lieliski pie tīkla nospēlē Ostapenko (0-30). Ostapenko iesit tīklā (15-30), bet Ānas kļūda ļauj Ostapenko tikt pie dubultās breikbumbas. Ar spēcīgu uzbrukumu Ostapenko uzvar geimu, bet tribīnēs diezgan liels klusums.
Ostapenko - Āna 3-6, 1-2Ostapenko viegli panāk 40-0 un sauša uzvar geimu. Un skaļi nokliedzas pēc geima, cenšoties saņemties.
Ostapenko - Āna 3-6, 0-2Ostapenko nomierinājās un panāca 15-30, bet svarīgā izspēlē izsita autā (30-30). Ar eisu Āna panāk 40-30. Labā situācijā Ostapenko sasteidz sitienu un iesit tīklā.
Ostapenko - Āna 3-6, 0-1Ostapenko zaudē serves geimuOstapenko neveiksmīgs seta sākums un viņa "uzvelkas" ar katru izspēli, jo arī tribīnēs grūti šobrīd atrast kādu atbalstītāju ārpus viņas komandas.
Sākas 2. sets
Ostapenko ar ilgo strīdu izpelnījusies publikas antipātijas. Visticamāk, ka arī tiesnese turpinājumā būs piekasīga, ja Ostapenko turpinās būt ar kaut ko neapmierināta.
Jeļena Ostapenko - Kristija Āna 3-6Ostapenko zaudē pirmo setuOstapenko tādējādi geimu sāk jau pie 15-0 (punkts pretiniecei), tad Āna panāk 30-0. Vienu punktu gūst Ostapenko, tad Āna tiek pie dubultās setbumbas, ko ar ovācijām sveic mājinieku publika. Ostapenko iesit tīklā un zaudē setu.
Ostapenko saņem brīdinājumu (ētikas pārkāpumu jeb angliski "code violation"). Viena no līnijtiesnesēm pienāk un pasaka galvenajai tiesnesei, ka Ostapenko lietojusi rupju vārdu krieviski. Ostapenko cenšas teikt, ka sacījusi latviski un sev var teikt, ko vēlas, jo tas nebija veltīts pretiniecei.Ostapenko saņem skaļus svilpienus no tribīnēm.
Ostapenko - Āna 3-5Ostapenko zaudē serves geimuOstapenko ne visai veiksmīgs serves geims, nepārliecinošas serves un 15-30. Vienu punktu Ostapenko atgūst, taču seko dubultkļūda - breikbumba pretiniecei. Ostapenko iesit tīklā un atkal zaudē serves geimu
Ostapenko - Āna 3-4Ostapenko lauž pretinieces serves geimuAbas tenisistes cenšas spēlēt uzbrukuma tenisu, kurā šobrīd geimā labāk jūtas Ostapenko - trīs uzvarētas izspēles un trīskāršā breikbumba. Teicams un spēcīgs forhends palīdz Ostapenko uzvarēt geimu. Ostapenko pēc geima neslēpj emocijas un skaļi nokliedzas, apliecinot, cik svarīgi viņai bija ātri atspēlēt breiku.
Ostapeko - Āna 2-4Ostapenko zaudē serves geimuVideo atkārtojumu "sacensība" turpinās: šoreiz Āna zaudē vienu iespēju (15-0). Ostapenko izsit autā un seko pirmā dubultkļūda (15-30). Āna ar agresīvu uzbrukumu tiek pie dubultās breikbumbas (15-40). Ar bekhendu pa līniju viņa vienu breikbumbu atspēlē, tad viņai sanāk trešais eiss mačā. Ostapenko vēlreiz izsit autā - trešā breikbumba pretiniecei. Ostapenko zaudē geimu ar dubultkļūdu.
Ostapenko - Āna 2-3Ānai laba serve, bet ilgākā izspēlē labi darbojas Ostapenko. Seko Ānas kļūda (15-30). Ostapenko slikti uzņēma servi, bet pēc Ānas dubultkļūdas tiek pie breikbumbas. Āna trāpa uz gala līnijas un atspēlē breikbumbu (Ostapenko ņēma video atkārtojuma iespēju). Ar forhendu Ostapenko tiek pie breikbumbas, ko neizmanto. Ostapenko izsit autā. Ostapenko uzvar video izaicinājumu un neļauj uzvarēt geimu pretiniecei, tad ņem vēl vienu video atkārtojumu un šoreiz zaudē. Ostapenko zaudē setu un vēl vienu video atkārtojuma iespēju - viņai atlikusi tikai viena šajā setā (ja nebūs tie break).
Ostapenko - Āna 2-2Ostapenko droši aizvada serves geimu un panāk 40-0. Āna izsit autā - sausias geims Ostapenko.
Ostapenko - Āna 1-2Āna kļūdījās pirmajā izspēlē, bet tad kļūdās Ostapenko. Ostapenko divreiz nesanāk labi uzņemt servi, pēc tam Ostapenko izsit autā - amerikāniete uzvar serves geimu.
Ostapenko - Āna 1-1Ostapenko labi iesāka serves geimu, tad gan vienu izspēli zaudēja. Geima turpinājums ar labām servēm labvēlīgs Ostapenko, kura ar forhendu pretkustībā uzvar serves geimu.
Ostapenko - Āna 0-1Ostapenko uzvarēja pirmo izspēli, bet kļūdījās nākamajā izspēlē. Ostapenko labi uzņēma servi un panāca 15-30. Ostapenko iesita tīklā, bet tad līdzīgi kļūdījās Āna. Ostapenko neizmantoja pirmo breikbumbu, izsitot autā. Āna izsita autā - otrā breikbumba Latvijas tenisistei. Ostapenko kļūdījās vēlreiz, bet mirkli vēlāk Āna jau neizmantoja iespēju uzvarēt geimu. Ostapenko pieļāva divas kļūdas un zaudēja pirmo geimu.Tenisistes ļoti apraigi aizvadījušas pirmo geimu, kas ilga 7 minūtes.
Spēle sākusies
Tikko zēnu kvalifikācijas pirmajā kārtā Latvijas jaunais tenisists Kārlis Ozoliņš guva uzvaru, ar 6-2, 6-3 pieveicot itāli Lorenco Rotoli.Ozoliņš kvalifikācijā izlikts ar pirmo numuru.
Ostapenko uzvarēja izlozē un izvēlējās serves uzņemšanu.
Ostapenko un Āna iznākušas kortā. Sekos iesildīšanās un tad pati spēle.
WTA rangā pirms US Open Ostapenko ieņem 77. vietu. Āna, kura turnīrā spēlē ar "wild card" ielūgumu, pasaules rangā ir 141. vietā. Abas tenisistes līdz šim aizvadījušas vienu savstarpējo spēli - šogad Bogotas turnīra pirmajā kārtā Ostapenko neizmantoja divas mačbumbas un zaudēja ar 6-2, 6-7 (5:7), 5-7.
Ostapenko ir pēdējā no Latvijas tenisistiem, kas palikusi vienspēlēs pamatturnīrā. Kvalifikāciju šogad nepārvarēja Ernests Gulbis, bet Anastasija Sevastova vakar apstājās trešajā kārtā.https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/teniss/sevastova-neizmanto-iespejas-un-izstajas-no-us-open.d?id=51419177
Ostapenko un Ānas spēles uzvarētāja tiksies ar turnīra 25. numuru Eilisi Mertensu, kura tikko šajā pašā kortā ar 6-3, 6-3 uzvarēja Andrea Petkoviču. Tādējādi Ostapenko spēle sāksies apmēram pēc 15 minūtēm.
Jeļena Ostapenko šovakar Ņujorkā turpina cīņu "US Open". Viņas pretiniece trešajā kārtā ir mājiniece Kristija Āna. Ostapenko spēle risināsies trešajā lielākajā kortā jeb "Grandstand Arena".