Mocības Birmingemā: Ostapenko divreiz neizservē maču, taču ar uzvaru atklāj zālāja sezonu

Latvijas pirmā rakete dāmu tenisā Jeļena Ostapenko sezonas pirmajā mačā uz zālāja seguma - Birmingemas "WTA 250" turnīra vienspēļu pirmajā kārtā ar 6-2, 5-7, 6-3 uzvarēja kanādieti Rebeku Marīno.

Ostapenko, kura pasaules rangā ieņem 16. vietu, šajā turnīrā izlikta ar pirmo numuru. Potenciāli galvenajai favorītei šis gan bija grūts mačs, jo Birmingemā kvalifikāciju pārvarējusī Marīno (WTA ranga 107. pozīcija) izrādīja negaidīti sīvu pretestību.

Šis mačs ilga precīzi divas stundas, un pirmo pusi Ostapenko dominēja kortā. Kaut gan pats spēles sākums Latvijas tenisistei bija piesardzīgs, viņa pirmo setu noslēdza ar sešiem uzvarētiem geimiem pēc kārtas (6-2).

Arī otro setu latviete sāka lieliski, uzvarēja piecus geimus pēc kārtas un panāca 5-1. Tomēr pēc tam Ostapenko spēle pajuka. Viņa divas reizes nespēja izservēt maču, Marīno atspēlēja divu breiku deficītu un beigās otro setu uzvarēja ar 7-5.

Līdz ar to mača liktenis tika izšķirts trešajā setā. Tajā tenisistes spēlēja piesardzīgāk, pieļāva mazāk kļūdu. Visā setā breikus ieguva tikai Ostapenko - viņa lauza servi jau pirmajā geimā, bruģējot ceļu uz uzvaru. Kanādiete no iedzinējiem tā arī neatspēlējās, un latviete punktu cīņai pielika ar vēl vienu breiku.

Ostapenko pretiniece otrajā kārtā jeb astotdaļfinālā būs Ukrainas pārstāve Dajana Jastremska (WTA 79.), kura otrdien divos setos pieveica polieti Magdu Lineti (WTA 65.) Panākums pirmajā mačā Latvijas sportistei ļāvis iegūt 30 WTA ranga punktus un 3800 ASV dolāru naudas balvu.

Portāls "Delfi" piedāvā mača teksta tiešraidi:

Teniss: Birmingemas WTA 250 pirmā kārta: Ostapenko - Marīno
Ostapenko - Marīno 6-2, 5-7, 6-3Uzvara iepriekšējā geimā bija mentāli ļoti svarīga, un tā palīdz Ostapenko burtiski sagraut pretinieci viņas serves geimā un gūt uzvaru visā mačā! Marīno savā serves geimā neuzvarēja nevienā izspēlē.
Ostapenko - Marīno 6-2, 5-7, 5-3Ostapenko smagā cīņā nosargā servi! Kanādiete geima ievadā panāk 40:15, taču Latvijas pārstāve spēj tikt līdz "vienādi". Pēc tam Marīno iegūst vēl vienu breikbumbu, ko Ostapenko arī atspēlē un pēc tam geimu noslēdz sev par labu, tuvojoties panākumam visā mačā.
Ostapenko - Marīno 6-2, 5-7, 4-3Arī Marīno droši spēlē pie savas serves. Viņa gan joprojām atrodas iedzinējos ar vienu breiku. Lai cerētu uz uzvaru mačā, kanādietei ir jālauž Ostapenko serve jau tuvākajā laikā.
Ostapenko - Marīno 6-2, 5-7, 4-2Birmingemas turnīra pirmā rakete Ostapenko vēlreiz droši nosargā savu servi. Tik svarīgajā setā tenisistes pagaidām kļūdās mazāk.
Ostapenko - Marīno 6-2, 5-7, 3-2Ko iepriekšējā geimā izdarīja Ostapenko, to pašu šajā paveica Marīno, neatstājot latvietei lielas cerības uz breika iespējām.
Ostapenko - Marīno 6-2, 5-7, 3-1Latvijas tenisiste iepriekš dominēja šajā mačā, taču nu cīņa ir līdzvērtīga. Ostapenko trešā seta ceturtajā geimā izdodas noturēt servi un saglabāt breika pārsvaru.
Ostapenko - Marīno 6-2, 5-7, 2-1Kanādiete pārliecinoši nosargā savu servi, neļaujot turnīra pirmajai raketei uzvarēt pat vienā izspēlē.
Ostapenko - Marīno 6-2, 5-7, 2-0Grūtā cīņā Ostapenko nosargā savu servi - pēc 30:30 viņa ir pārāka divās izspēlēs pēc kārtas. Jāatgūst spēles garša, lai atkal varētu tuvoties uzvarai mačā.
Ostapenko - Marīno 6-2, 5-7, 1-0Izšķirošo - trešo - setu ar servi sāk Marīno, bet pie 30:30 viņas sitiens autā dāvā Ostapenko breikbumbu, ko viņa arī izmanto.
Pēc otrā seta Ostapenko konsultējas ar medicīnas personālu, taču latviete varēs turpināt maču
Atgādinām, ka otrajā setā Ostapenko bija vadībā ar 5-1 un divreiz neizservēja maču.
Ostapenko - Marīno 6-2, 5-7Pēc piektā zaudētā geima pēc kārtas Ostapenko sāk emocionālāk reaģēt uz tiesnešu lēmumiem. 12. geimu sāk ar 0:15, tomēr uzvar divās izspēlēs. Tomēr no drošāka pārsvara nekas pāri nepaliek, un Marīno iegūst breikbumbu un beigās arī noved setu sev par labu, jo latviete bumbiņu iesit tīklā. No drošas uzvaras Ostapenko nonākusi līdz trešajam setam.
Ostapenko - Marīno 6-2, 5-6Kanādas tenisiste lieliski nosargā savu servi, neļaujot Ostapenko pat īsti cerēt uz breikbumbu.
Ostapenko - Marīno 6-2, 5-5Otrā iespēja Ostapenko izservēt maču. Tomēr nu spēles pavedienu zaudējusi jau Latvijas tenisiste, jo pēc 30:30 Marīno veic lielisku sitienu un tiek pie breikbumbas, ko arī izmanto. Kanādiete uzvarējusi četros geimos pēc kārtas.
Ostapenko - Marīno 6-2, 5-4Kanādas tenisiste šķietami atguvusi spēles garšu un ir gatava apturēt Ostapenko nešanos pretī uzvarai. Kaut gan ar lielisku sitienu Ostapenko spēja tikt līdz 30:30, Marīno diezgan droši nosargā savu servi un setā pietuvojas līdz minimumam.
Ostapenko - Marīno 6-2, 5-3Marīno nav gatava padoties un ar smagā cīņā gūtām divām breikbumbām gūst pirmo breiku otrajā setā.
Ostapenko - Marīno 6-2, 5-2Kanādietei pie savas serves gan beidzot izdodas pārtraukt Ostapenko uzvaru sēriju, taču nākamajā geimā latviete varēs servēt par panākumu mačā.
Ostapenko - Marīno 6-2, 5-1Serves geimā Ostapenko nonāk iedzinējos ar 0:15 un 15:30, taču neļauj Marīno iegūt breikbumbu. Latvijas pirmā rakete uzvar piektajā geimā pēc kārtas, tuvojoties iekļūšanai turnīra otrajā kārtā.
Ostapenko - Marīno 6-2, 4-1Vai Ostapenko tuvojas uzvarai? Viņa vēlreiz lauž Marīno servi, spējot atgūties no 30:40. Latviete izskatās pārliecinoši, kamēr kanādiete ir pilnībā zaudējusi spēles pavedienu.
Ostapenko - Marīno 6-2, 3-1Pēc 0:15 latviete pie savas serves nodemonstrē savu pārākumu, Ostapenko spēcīgie sitieni un pašas kļūdas liedz Marīno atgūt iniciatīvu, kas nav bijusi viņas pusē kopš cīņas pirmajiem geimiem.
Ostapenko - Marīno 6-2, 2-1Pēc 15:15 latviete ar agresīvu serves uzņemšanu iegūst divas breikbumbas un līdzīgā stilā noslēdz arī geimu. Viņa ieguvusi breika pārsvaru.
Ostapenko - Marīno 6-2, 1-1Sestā dubultkļūda mačā liek Ostapenko serves geimu sākt iedzinējas lomā, taču ne uz ilgu. Kaut arī Marīno "parāda zobus", Latvijas tenisiste geimā uzvar gana droši, tam noslēdzoties ar kanādietes neveiksmīgi uzņemtu sitienu.
Ostapenko - Marīno 6-2, 0-1Otro setu ar servi sāk kanādiete, kura pārtrauc Ostapenko uzvaru gājienu. Marīno panāk 40:0, taču pašas sitiens tīklā ļauj nedaudz paildzināt geimu, taču latviete nespēj atspēlēties.
Ostapenko - Marīno 6-2Latvijas pirmā rakete turpina dominēt un triumfē sestajā geimā pēc kārtas! Ne bez nervu pakutināšanas, jo pēc divām setbumbām (40:15) pretiniecei izdodas panākt "vienādi", taču ar grūtībām Ostapenko noslēdz setu sev par labu.
Ostapenko - Marīno 5-2Latvijas tenisiste sīvi pretojas Marīno servēm. Pēc nonākšanas iedzinējos ar 15:40 viņa panāk "vienādi" un iegūst arī breikbumbu. Pirmā izmantota netika, bet otrā gan. Ostapenko iegūst divu breiku pārsvaru un nonāk geima attālumā no uzvaras pirmajā setā!
Ostapenko - Marīno 4-2Latvietei pārliecinoši uzvarēts serves geims. Marīno spēj būt pārāk tikai vienā izspēlē, kamēr Ostapenko geimu noslēdz ar eisu. Četri uzvarēti geimi pēc kārtas.
Ostapenko - Marīno 3-2Servējot kanādietei, Ostapenko nonāk iedzinējos ar 15:40, taču viņa atspēlējas un turpinājumā pēc spēcīga sitiena panāk breikbumbu, ko arī izmanto. Latviete pirmo reizi izvirzās vadībā.
Ostapenko - Marīno 2-2Ja spēli Ostapenko sāka nepārliecinoši, tad nu viņa darbojas pārliecinošāk. Kaut arī pieļauta viena dubultkļūda, Latvijas pirmā rakete droši uzvar geimā un izlīdzina rezultātu.
Ostapenko - Marīno 1-2Abas tenisistes aizvadīja spraigu trešo geimu, kurā Ostapenko netīšām trāpīja bumbiņu padevējam. Pie 30:40 latviete uzvarēja divās izspēlēs un ieguva breikbumbu. Pirmo viņa neizmantoja, bet pēc tam tika pie vēl vienas un ar agresīvu tenisu atspēlēja breiku.
Ostapenko - Marīno 0-2Savā pirmajā serves geimā Ostapenko pieļauj divas dubultkļūdas un izsit bumbiņu autā, sniedzot pretiniecei trīs breikbumbas (0:40). Divi eisi pēc kārtas ļauj atgūties un pēcāk panākt 40:40, tomēr noslēgumā labāk tik un tā ir Marīno. Kanādiete jau ar pirmo piegājienu lauž Ostapenko servi.
Ostapenko - Marīno. 0-1Kanādiete pie savas serves sākusi ļoti droši un neļauj Ostapenko uzvarēt nevienā izspēlē. Geims noslēdzas ar latvietes sitienu autā.
Mačs ir sācies! To ar servi sāk Marīno.
Šī mača uzvarētāja otrajā kārtā tiksies ar pasaules ranga 79. raketi Dajanu Jastremsku no Ukrainas.
Abas tenisistes savā starpā līdz šim nav tikušās.
Ostapenko WTA rangā šobrīd ieņem 16. vietu un ir Birmingemas turnīra pirmā rakete, bet Marīno ir 107. pozīcijā.