Ostapenko ar teicamu sniegumu sagādā zaudējumu pasaules ceturtajai raketei Švjontekai

Latvijas labākā tenisiste Jeļena Ostapenko otrdien, 12. oktobrī, ar teicamu sniegumu iekļuva prestižā Indianvelsas turnīra ceturtdaļfinālā, trešās kārtas mačā ar 6-4, 6-3 pieveicot vienu no sacensību favorītēm polieti Igu Švjonteku.

Par iekļūšanu ceturtdaļfinālā Ostapenko (24. numurs) nopelnīja 215 WTA ranga punktus, kas nākamajā nedēļā nedaudz ļaus uzlabot pozīcijas pasaules rangā, kurā šobrīd atrodas 29. vietā. Tagad ceturtdaļfinālā Ostapenko spēlēs amerikānieti Šelbiju Rodžersu, kura spraigā cīņā ar 2-6, 6-1, 7-6 (7:4) pieveica turnīra 23. numuru Leilu Fernandesu no Kanādas.

Rodžersa pasaules rangā ieņem 44. vietu, bet Ostapenko ir 29. pozīcijā.

Ostapenko parādīja vienu no labākajiem sniegumiem šajā sezonā. Lai gan abos setos poliete bija vadībā, Ostapenko darbojās daudz pārliecinošāk un dominēja kortā.

Pirmajā setā pēc līdzīga spēles sākuma Švjonteka astotajā geimā lauza Ostapenko servi, panākot 4-3. Ostapenko tad ar agresīvu sniegumu lauza polietes serves geimu, uzvarēja savu serves geimu un ar panākumu Švjontekas serves geimā uzvarēja pirmo setu ar 6-4.

Otrajā setā Ostapenko jau pirmajā geimā zaudēja savu servi, un poliete saglabāj vadību ar breiku līdz sestajam geimam. Līdzīgi kā pirmajā setā, Ostapenko pēc serves zaudēšanas saņēmās, šoreiz uzvarēja četrus geimus pēc kārtas un iesoļoja turnīra ceturtdaļfinālā.

Indianvelsas tenisa turnīrs: Jeļena Ostapenko - Iga Švjonteka
Ostapenko pēc uzvaras intervijā kortā: Zināju, ka būs smaga spēle, jo viņa ir "Grand Slam" čempione un rāda labu sniegumu. Zināju, ka jābūt agresīvai un man liekas, ka tīri labi sanāca. Izšķirošos brīžos spēlēju labi un uzvarēju svarīgos punktus. Zināju, ka vajag labi uzņemt serves, kas izdevās.
Jeļena Ostapenko - Iga Švjonteka 6-4, 6-3 Ostapenko uzvar spēli Ostapenko viegli panāk trīskāršo mačbumbu. Pirmo viņa neizmanto, iesitot tīklā. Švjonteka labi uzņem servi un Ostapenko arī pārcenšas nākamajā sitienā (40-30). Ostapenko izcili sit pa līniju un uzvar mačā! https://twitter.com/WTA/status/1448012448095633409
Ostapenko - Švjonteka 6-4, 5-3Ostapenko lauž pretinieces serves geimu un servēs par uzvaru mačāŠvjonteka uzvar pirmo izspēli pēc pārtraukuma, bet tad trīs teicami sitieni un dubultā breikbumba Ostapenko (divas slēptās mačbumbas, kā to mēdz dēvēt tenisā). Švjonteka pirmo breikbumbu atspēlē, bet tad Ostapenko teicami uzņem servi un lauž pretinieces serves geimu
Švjonteka pēc vairākām minūtēm, izmantojot nedaudz vairāk laika nekā noteikts, atgriežas kortā. Spēle atsākas
Švjonteka pārtraukumā lūdz mediķa palīdzību. Poliete spiesta ņemt oficiālo medicīnisko pārtraukumu un dodas ārpus korta.
Ostapenko - Švjonteka 6-4, 4-3Lai gan Švjonteka atdzīvojusies un rāda labu sniegumu, vēl labāka ir Ostapenko. Pēc kļūdām viņa nenolaiž rokas, agresīvi uzbrukumi un uzvarēts serves geims!
Ostapenko - Švjonteka 6-4, 3-3Ostapenko lauž pretinieces serves geimuAtkal strīdīgos momentos tiesneši punktus piešķir polietei, bet Ostapenko tikai nedaudz pauž sašutumu un tad ar teicamu sitienu panāk 30-30. Ostapenko vēlreiz uz tiesnešu lēmumiem atbild ar perfektu sitienu un breikbumbu! Švjonteka pieļauj dubultkļūdu - Ostapenko atgūst breiku un atgriežas spēlē!
Ostapenko - Švjonteka 6-4, 2-3Ostapenko atkal pārsteigta par tiesnešu lēmumu geima sākumā, bet nesāk nervozēt un dusmoties, ar savu spēli panākot 30-15. Švjonteka nākamajā izspēlē labi aizstāvas un ar sitienu pa līniju uzvar (30-30). Švjonteka izsit autā un tad iesit tīklā, kas ļauj Ostapenko uzvarēt geimu
Ostapenko - Švjonteka 6-4, 1-3Švjonteka izspēlēs ar dažiem sitieniem panāk 40-0, bet tik viegli nespēj noslēgt geimu. Poliete pieļauj dubultkļūdu, tad izsit autā - laba iespēja Ostapenko "ieķerties" geimā. Strīdīgā situācijā tiesneši uzskata, ka Švjontekas sistā bumbiņa nav autā, un poliete uzvar savu serves geimu
Ostapenko - Švjonteka 6-4, 1-2Geima sākumā ātras, īsas izspēles, kurās Ostapenko panāk 40-15. Švjonteka ilgākā izspēlē pārāka, bet tad Ostapenko svarīgā brīdī sanāk serve un uzvarēts geims
Pirmā seta statistika
Ostapenko - Švjonteka 6-4, 0-2Švjontekai uzvarētas pirmās izspēles. Pēc tam Ostapenko pārsteidz ar labu uzņemtu otro servi (30-15). Ostapenko slikti uzņem nākamo otro servi (40-15). Poliete uzvar geimu ar bekhendu
Ostapenko - Švjonteka 6-4, 0-1Ostapenko zaudē serves geimuOstapenko "klibo" pirmā serve, ko izmanto poliete un panāk trīskāršo breikbumbu. Vienu breikbumbu Ostapenko atspēlē, bet tad Švjonteka lauž rīdzinieces servi
Sākas 2. sets
Švjonteka pēc pirmā seta izmanto WC iespēju un pamet kortu
Jeļena Ostapenko - Iga Švjonteka 6-4Ostapenko lauž pretinieces servi un uzvar pirmo setuOstapenko turpina pārsteigt! Teicams sniegums un uzvarēts pirmai sets. Ostapenko zaudēja ar breiku 3-4, tagad uzvarēja trīs geimus pēc kārtas un pirmo setu!
Ostapenko - Švjonteka 5-4Tenisistes pamīšus uzvar izspēles, Švjontekai tiekot pie breikbumbas. Ostapenko grūtā situācijā atspēlē breikbumbu, tad panāk "vairāk" un uzvar serves geimu
Ostapenko - Švjonteka 4-4Ostapenko lauž pretinieces serves geimuŠvjontekai pirmais punkts geimā. Nākamajā izspēlē Ostapenko parāda līmeni un ar sitienu pa līniju panāk 15-15, tad ar izcilu forhendu arī 15-30 (Ostapenko šajā brīdī tīri uzvarētās izspēlēs ir pārsvars 10-5).Ostapenko ar bekhendu tiek pie dubultās breikbumbas. Pēc Ostapenko sitiena bumbiņa trāpa pa tīkla trosi un izlido autā (30-40). Ostapenko uzstājīgi spēlē ar bekhendu un panāk savu - breiks atspēlēts!
Ostapenko - Švjonteka 3-4Ostapenko zaudē serves geimuOstapenko vairākas kļūdas, kas ļauj Švjontekai panākt trīskāršo breikbumbu (0-40). Švjonteka riskē un iesit tīklā (15-40). Teicamā izspēlē Ostapenko atspēlē otro breikbumbu un izpelnās skaļus aplausus. Švjonteka agresīvi uzņem otro servi un lauž Ostapenko servi
Ostapenko - Švjonteka 3-3Ostapenko iesit tīklā, riskējot agresīvi uzņemt otro servi. Nākamajā izspēlē Ostapenko sanāk agresīvi uzņemt otro servi (15-15). Švjonteka izsit autā (15-30), bet Ostapenko slikti uzņem servi ar bekhendu (30-30). Ostapenko ar bekhendiem tiek pie pirmās breikbumbas spēlē (30-40). To gan neizdodas izmantot, Ostapenko izsit autā. Švjontekai padodas spēcīga otrā serve, bet tad polietei dubultkļūda. Ostapenko teicamā situācijā trāpa tīklā sitienu pa diagonāli un neizdodas panākt breikbumbu. Poliete ar skaistu izspēli uzvar geimu.
Ostapenko - Švjonteka 3-2Tenisistes turpina lutināt līdzjutējus kortā un pie ekrāniem ar teicamu tenisu. Ostapenko panāk 30-0, tad Švjonteka atbild ar labi uzņemtu servi. Ostapenko perfektā izspēlē "ieliek" bumbu korta stūrī, tad ar bekhendu uzvar geimu.Augsta līmeņa tenisu demonstrē abas tenisistes!
Ostapenko- Švjonteka 2-2Švjonteka viegli panāk 40-0, bet tad Ostapenko gūst divus punktus. Tomēr panākt "vienādi" neizdodas, Švjonteka uzvar serves geimu
Ostapenko - Švjonteka 2-1Lieliska pirmā izspēle šajā geimā abu tenisistu izpildījumā, bet Ostapenko panāk pretinieces kļūdu. Nākamajā izspēlē Ostapenko skaisti nodzenā pretinieci un ar riskantu saīsināto pie tīkla gūst punktu (30-0). Ostapenko vēl divas drošās izspēles un stabili uzvarēts serves geims
Ostapenko - Švjonteka 1-1Ostapenko trīs reizes izsit autā, tad viņa iesit tīklā.
Ostapenko - Švjonteka 1-0Tenisistes apmainās punktiem pirmajās divās izspēlēs. Švjonteka uzvar nākamajās divās izspēlēs un panāk dubulto breikbumbu. Ar labu servi Ostapenko atspēlē pirmo breikbumbu, tad seko teicams forhends pa diagonāli (40-40). Ostapenko teicami nospēlē un panāk "vairāk", bet tad pati kļūdās. Ostapenko vēlreiz panāk "vairāk" un tad Švjonteka iesit tīklā.
Spēle sākusies
Kalifornijā pulksten 11 no rīta ir saulains, bet gaisa temperatūra ir +20 grādi pēc Celsija.
Ostapenko uzvarēja izlozē un izvēlējās servēt
Abas tenisistes savā starpā tikušās vienu reizi - pirms diviem gadiem uz zālāja seguma Birmingemā pārliecinoši uzvarēja Ostapenko ar 6-0, 6-2
Tenisistes iznākušas kortā un iesildās
Ostapenko šovakar pēc Latvijas laika centīsies iekļūt prestižā Indianvelsas turnīra ceturtdaļfinālā. Pretiniece gan viena no turnīra favorītēm un pasaules ranga ceturtā rakete Iga Švjonteka.