Ostapenko izcilais sniegums neļauj iekļūt Romas turnīra pusfinālā

Latvijas tenisiste Jeļena Ostapenko (WTA 49.) piektdien Romas "WTA 1000" sērijas turnīrā ceturtdaļfināla spēlē rādīja izcilu sniegumu, tomēr nervus kutinošā cīņā ar 6-4, 5-7, 6-7 (1:7) zaudēja Čehijas tenisistei Karolīnai Plīškovai (WTA 9.)

Ostapenko šī bija ceturtā spēle četrās dienās. Par iekļūšanu ceturtdaļfinālā Ostapenko iegūs 190 ieskaites punktus, kas WTA ranga jaunākajā sarakstā ļaus viņai pakāpties uz 41. vietu un atgriezties Latvijas pirmās raketes godā.

Ostapenko rādīja teicamu spēli, praktiski visas spēles gaitā priecējot ar ausgtākā līmeņa tenisu, tomēr beigās pārāka izrādījās čehiete.

Latvijas tenisiste perfekti sāka spēli, panākot 4-0. Tad gan četrus geimus pēc kārtas uzvarēja Plīškova, bet tad atkal četri geimi bija Ostapenko zīmē. Tas ļāva Latvijas tenisistei ne tikai uzvarēt pirmo setu ar 6-4, bet izvirzīties vadībā ar breiku arī otrajā setā (2-0).

Tomēr tad sekoja kritums Ostapenko sniegumā, kas ļāva Plīškovai atgūt breiku. Devītajā geimā Ostapenko zaudēja savu servi, bet uzreiz breiku atguva, taču tad Plīškova uzvarēja divus geimus pēc kārtas, uzvarot otro setu ar 7-5.

Dramatiskiem, nervu stindzinošiem notikumiem pārbagāts bija izšķirošais sets. Tā sākumā Ostapenko "sausā" zaudēja serves geimu, bet ātri breiku atguva. Septītajā geimā Latvijas tenisiste vēlreiz zaudēja savu servi, un atkal uzreiz atguva breiku nākamajā geimā. Desmitajā geimā Latvijas tenisistei bija dubultā mačbumba, tad viņa tika pie vēl vienas mačbumbas, bet Plīškova atspēlēja šīs trīs mačbumbas. Tenisistes pēc tam uzvarēja savus serves geimus, bet mača likteni izšķīra "tie break". Tajā pirmo izspēli uzvarēja Ostapenko, taču nākamajās septiņās pārāka bija PLīsķova, iekļūstot Romas turnīra pusfinālā.

Romas tenisa turnirs: Jeļena Ostapenko - Karolīna Plīškova
Jeļena Ostapenko - Karolīna Plīškova 6-4, 5-7, 6-7 (1:7)"Tie break" izspēle1-0 Ostapenko ilgā izspēlē trāpa pa gala līniju1-1 Ostapenko iesit tīklā1-2 Plīškova uzvar ar labu servi1-3 Ostapenko izsit autā (mazais breiks)1-4 Ostapenko iesit tīklā (mazais breiks)1-5 Plīškova gūst punktu pēc labas serves1-6 Ostapenko izsit autā (piecas mačbumbas Plīškovai)1-7 Ostapenko izsit autā un zaudē spēli
Ostapenko - Plīškova 6-4, 5-7, 6-6Sekos "tie break" izspēleTenisistes apmainās uzvarētām izspēlēm geima sākumā. Plīškova ar divām spēcīgām servem panāk 40-15. Plīškova ar veiksmi uzvar geimu - bumbiņa knapi pārveļas pāri tīklam...
Ostapenko - Plīškova 6-4, 5-7, 6-5Ostapenko turpina priecēt pēc sāpīgā iepriekšējā geima. Divas labas izspēles dod 30-0, tad gan viens misēklis, trāpot tīklā. Plīškova trāpa pa diagonāli, uzņemot servi. Ostapenko trāpa pa līniju (40-30). Vēl viena tīri uzvarēta izspēle ļauj Ostapenko atgot vadību setā
Ostapenko - Plīškova 6-4, 5-7, 5-5Plīškova sāk ar divām dubultkļūdām (0-30). Ostapenko nedaudz nesanāk forhends pa diagonāli, trāpot tīklā. Plīškovas trešā dubultkļūda geimā dod dubulto mačbumbu Ostapenko. Abas tenisistes demonstrē fantastisku sniegumu, bet Ostapenko atkal nesanāk forhends. Otro mačbumbu Plīškova atspēlē ar eisu (40-40). Ostapenko ar ideālu sitienu pa līniju tiek pie trešās mačbumbas. To Plīškova atspēlē ar spēcīgu servi. Ostapenko nedaudz izist autā brīvā kvadrātā, tad pieļauj vēl vienu kļūdu - Plīškova izglābjas un uzvar geimu.
Ostapenko - Plīškova 6-4, 5-7, 5-4Ostapenko pie paša tīkla trāpa pa trosi (0-15), tad izsit autā forhendu pa diagonāli (0-30). Ostapenko perfekti trāpa korta stūrī, bet tad līdzīgs sitiens lido nedaudz autā (15-40). Pirmais breiks atspēlēts, Plīškovai iesitot tīklā. Ostapenko uzvar izspēli ar agresīvu sitienu pa diagonāli (40-40). Ostapenko izvelk neticamu bumbiņu, pēc kā Plīškova pieļauj kļūdu ("vairāk"). Ostapenko trāpa tukšā korta kvadrātā un uzvar svarīgu geimu.Plīškova dusmīga par neizmantotām iespējām. Apsēžoties krēslā, triec raketi pret zemi.
Ostapenko - Plīškova 6-4, 5-7, 4-4Ostapenko lauž pretinieces serves geimuOstapenko teicami nospēlē pirmajā izspēlē, tad nedaudz netrāpa laukumā. Plīškova izsit autā (15-30). Plīškova neticami atbild uz Ostapenko šķietami netveramu sitienu pa līniju (30-30). Plīsķova netrāpa brīvā kortā (30-40). Plīsķova breikbumbu atspēlē ar eisu. Ostapenko trāpa pa līniju - vēl viena breikbumba. Plīškova uzdāvina atkal geimu ar dubultkļūdu!
Ostapenko - Plīškova 6-4, 5-7, 3-4Ostapenko zaudē serves geimuOstapenko uzvar pirmo izspēli, bet seko divas identiskas kļūdas, iesitot tīklā. Tad vēl viena kļūda - dubultā breikbumba Plīškovai (15-40). Pirmo breikbumbu Ostapenko atspēlē ar izcilu sitienu pa līniju. Plīškova iesit tīklā - atspēlēta dubultā breikbumba. Ostapenko divreiz iesit tīklā un zaudē geimu
Ostapenko - Plīškova 6-4, 5-7, 3-3Ostapenko geimu sāk ar teicmu forhendu pa diagonāli. Plīškova atbild ar labu servi, bet tad čehiete kļūdās (15-30). Svarīgā brīdī Plīškovai padodas serve (185 km/h). Ostapenko netrāpa sitienu pa līniju (40-30). Ostapenko nesanāk agresīvi uzņemt servi, Plīškova uzvar geimu
Ostapenko - Plīškova 6-4, 5-7, 3-2Plīškovai nesanāk uzņemt Ostapenko serves (40-0). Plīškova grūtā situācijā apbrīnojami pārsit knapi pāri tīklam, bet uz šo bumbiņu nepaspēj Ostapenko. Plīškova pati pasmaida par "cūceni". Nākamajā izspēlē Plīškova izsit autā, Ostapenko uzvar geimu.
Ostapenko - Plīškova 6-4, 5-7, 2-2Geima sākumā tenisistes apmainās ar uzvarētām izspēlēm. Tad gan trīs izspēles uzvar Plīškova, uzvar arī geimu.
Ostapenko - Plīškova 6-4, 5-7, 2-1Ostapenko atkal problēmas serves geimā. Zaudētas divas izspēles (0-30), bet Ostapenko padodas teicama kombinācija, kas tiek noslēgta ar forhendu. Vēl viena laba izspēle un 30-30. Ostapenko ar daudzpusīgu sniegumu nospēlē arī stabili, uzvar divas izspēles un geimu
Ostapenko - Plīškova 6-4, 5-7, 1-1Ostapenko lauž pretinieces serves geimuOstapenko ar teicamu sniegumu panāk 0-30, bet tad seko divas kļūdas (30-30). Ostapenko izcili atkal ar sitienu pa diagonāli uzņem servi (30-40), bet Plīškova atspēlē breikbumbu. Ostapenko ar izcilu izspēli tiek pie vēl vienas breikbumbas. Plīškova iesit tīklā - breiks atspēlēts.
Ostapenko - Plīškova 6-4, 5-7, 0-1Ostapenko zaudē serves geimuOstapenko ļoti neveiksmīgi sāk setu, pārliecinoši "sausā" zaudējot savu servi
Sākas 3. sets2. seta statistika
Jeļena Ostapenko - Karolīna Plīškova 6-4, 5-7Plīškova uzvar otro setuČehijas tenisiste ar labām servēm viegli panāk 40-0 un ar eisu uzvar setu.
Ostapenko - Plīškova 6-4, 5-6Ostapenko zaudē serves geimuOstapenko lielisk sitiens pa līniju, taču tad iesit tīklā (15-15). Ostapenko izsit autā (15-30). Svarīgā brīdī Ostapenko sanāk laba izspēle (30-30). Latvijas tenisistei nodreb roka - dubultkļūda, kas ir breikbumba pretiniecei. Plīškova nedaudz netrāpa kortā apvedošo sitienu pa līniju (40-40). Ostapenko kļūda atkal dod iespēju pretiniecei. Ostapenko izsit autā, zaudē servi un skaļi "izlādē" emocijas.
Ostapenko - Plīškova 6-4, 5-5Ostapenko lauž pretinieces serves geimuOstapenko izcili ar sitienu pa diagonāli uzņem servi, bet tad Plīškovai padodas spēcīga serve. Plīškova iesit tīklā (15-30), tad ar dubultkļūdu atkal pasniedz dāvanu Ostapenko (15-40). Ostapenko ar vēl vienu izcili uzņemtu servi ar sitienu pa diagonāli atgūst breiku.
Ostapenko - Plīškova 6-4, 4-5Ostapenko zaudē serves geimuOstapenko geimu sāk ar ceturto dubultkļūdu, bet tad ar perfektām izspēlēm panāk 30-15. Plīškova kārtējo reizi teicami uzņem otro servi (30-30), tad čehiete panāk breikbumbu. Ostapenko iesit tīklā, Plīškova pirmo reizi spēlē izvirzās vadībā, turklāt ar breiku.
Ostapenko - Plīškova 6-4, 4-4Ostapenko trīs kļūdas - autā lidoja gan serves uzņemšana, gan bekhends, gan saīsinātais. Ostapenko izpelnās aplausus ar forhendu pa diagonāli. Ostapenko iesit tīklā, Plīškova uzvar serves geimu.
Ostapenko - Plīškova 6-4, 4-3Ostapenko teicami spēlē serves geimā, viegli panākot 40-0. Plīškova tik viegli nedomā atdot geimu un labi uzņem servi. Ostapenko uzvar geimu ar labu servi.
Ostapenko - Plīškova 6-4, 3-3Joprojām cīņā nav daudz ilgāku izspēļu. Plīškova ar servēm no 15-30 panāk 40-30. Čehiete uzvar geimu ar vēl vienu labu geimu.Tenisistes spēlē precīzi vienu stundu. 60 minūtēs izspēlēti 16 geimi. Tas nozīmē, ka ļoti ātrs teniss.
Ostapenko pārtrauca četru uzvarēto geimu "tradīciju", neļaujot Plīškovai ieskrieties. Arī spēles ziņā pagaidām Plīškova izceļas tikai ar servēm un Ostapenko otrās serves agresīvu uzņemšanu, bet lielāko daļu spēles gaitā toni nosaka Ostapenko.
Ostapenko - Plīškova 6-4, 3-2Ostapenko uzvar pirmo izspēli. Tad dubultkļūda un eiss (30-15). Nākamajā izspēlē Ostapenko padodas laba serve (40-15). Plīškova izsit autā, Ostapenko uzvar geimu
Ostapenko - Plīškova 6-4, 2-2Ostapenko uzvar pirmo izspēli, tad panāk arī 0-30. Taču Plīškova ar servēm uzvar četras izspēles un uzvar geimu.
Ostapenko - Plīškova 6-4, 2-1Ostapenko zaudē serves geimuOstapenko uzvar pirmo izspēli, tad iesti tīklā un pieļauj dubultkļūdu (15-30). Ostapenko panāk 40-30, bet Plīškova lieliski uzņem servi (40-40). Plīškovai palīgā nāk tīkla trose - Ostapenko nepaspēj kārtīgi tikt līdz bumbiņai. Plīškova uzvar geimu, teicami uzņemot Ostapenko otro servi
Interesanti - Ostapenko uzvarēja pirmos četrus geimus, tad četrus geimus uzvarēja Plīškova un tad atkal četrus geimus Ostapenko. Cerams, ka šī līkne tiks pārtraukta.
Ostapenko - Plīškova 6-4, 2-0Ostapenko lauž pretinieces serves geimuOstapenko sanāk saīsinātais, tad Plīškovai divas dubultkļūdas (0-40). Pirmo breikbumbu Plīškova atspēlē ar labu servi. Ostapenko labi aizstāvas un panāk pretinieces kļūdu.
Ostapenko - Plīškova 6-4, 1-0Ostapenko zaudē pirmo izspēli, bet tad četras drošas izspēles un uzvarēts geims.
Sākas 2. sets1. seta statistika
Jeļena Ostapenko - Karolīna Plīškova 6-4Ostapenko lauž pretinieces serves geimu un uzvar pirmo setuPlīškovas dubultkļūdas un Ostapenko uzbrukumi dod Latvijas tenisistei trīskāršo setbumbu. Pirmo čehiete atspēlē ar labu un ātru servi. Tad Ostapenko sanāk sitiens pa līniju, ko nespēj precīzi atsist Plīškova.Ostapenko uzvar pirmo setu!
Ostapenko - Plīškova 5-4Ostapenko atkal labi servē un viegli panāk 40-0. Tad gan viņai nesanāk bekhends (40-15). Seko vēl viena kļūda, iesitot tīklā (40-30). Ostapenko mērķēja bekhendu korta stūrī, bet nedaudz kļūdījās - jau 40-40. Ostapenko skaists uzbrukums ar sitieniem pa korta stūriem ("vairāk"). Plīškova izsit autā, kas dod Ostapenko emocijas, jo beidzot uzvarēts geims, apturot Plīškovas uzvaru gājienu.
Ostapenko - Plīškova 4-4Plīškova uzvar pirmo izspēli, bet tad teicamas divas izspēles Ostapenko izpildījumā (15-30). Ostapenko nedaudz izsit autā aiz gala līnijas (30-30). Plīškovai vēl viens eiss (40-30) kas nedaudz sanikno Ostapenko. Latvijas tenisiste atbild ar agresīvu uzbrukumu, kas ļauj panākt 40-40. Ostapenko ar bekhendu tiek pie breikbumbas, bet Plīškova trāpa otro servi pa līniju un atspēlē breikbumbu. Kārtējais Plīškovas eiss atkal izsauc niknumu Ostapenko emocijās. Ostapenko sanikno šie eisi un viņa spītīgi uzreiz atbild ar uzvarētu izspēli. Plīškovai vēl viens teicams uzbrukums, uz to Ostapenko atbild ar agresīvu forhendu ("vienādi"). Līnijtiesnesis fiksē Plīškovai līnijas kļūdu otrajā servē - breikbumba Ostapenko. Ostapenko nepadodas bekhends no gala līnijas (atkal "vienādi"). Vēl viena līdžiga kļūda bekhendā Ostapenko izpildījumā. Plīškova uzvar geimu ar labu otro servi.
Ostapenko - Plīškova 4-3Ostapenko zaudē serves geimuJa Plīškova iespēlējusies, tad Ostapenko sniegumā iestājusies krīze. Čehiete panāk trīskāršo breikbumbu (0-40). Plīskova demonstrē meistarklasi pie tīkla un uzvar geimu.Čehijas tenisiste uzvarējusi desmit no pēdējām 12 izspēlēm...
Ostapenko - Plīškova 4-2Plīškova iespēlējusies, viegli un ātri panāk 40-0, tad pēc drošas serves "sausā" uzvar geimu.
Ostapenko - Plīškova 4-1Ostapenko zaudē serves geimuOstapenko rodas problēmas serves geimā, bet tas vairāk tādēļ, ka kritums pašas sniegumā. Nepadodas serves, arī dubultkļūda (15-40). Ostapenko teicami nospēlē pie tīkla, bet tad ar kļūdu bekhendā Ostapenko zaudē serves geimu.
Ostapenko - Plīškova 4-0Ostapenko vēlreiz lauž pretinieces serves geimuOstapenko turpina pārsteigt Plīškovu, panākot 0-40. Čehietei padodas eiss un laba serve, kas ļauj divas breikbumbas atspēlēt. Plīškova uzdāvina geimu Ostapenko, pieļaujot dubultkļūdu.
Tenisistes kortā aizvadījušas tikai septiņas minūtes. Ostapenko vakar spēli iesāka stipri smagāk, aizvadot ilgākas izspēles.
Ostapenko - Plīškova 3-0Ostapenko pagaidām spēlē tuvu perfekti. Geimu viņa sāk ar tīri uzvarētu punktu pēc bekhenda. Plīškova atbild ar labi uzņemtu otro servi. Plīškova izsit autā (30-15), tad Ostapenko sanāk divas labas serves.
Ostapenko - Plīškova 2-0Ostapenko lauž pretinieces serves geimuOstapenko padodas labs uzbrukums pirmajā izspēlē, Plīškova tad paņem vienu punktu, bet seko dubultkļūda. Ostapenko panāk dubulto breikbumbu (15-40). Plīškova zaudē geimu ar dubultkļūdu.
Ostapenko - Plīškova 1-0Ostapenko sāk ar labu servi, tad aktīvs uzbrukums, ko viņa noslēdz ar bekhendu. Vēl viens bekhends un jau 40-0. Plīškova labi uzņēma servi, bet Ostapenko nesanāca sitiens no gala līnijas (40-15). Ostapenko uzvar geimu ar eisu
Spēle sākusies
Pusfinālā šī pāra uzvarētāja tiksies ar horvātieti Petru Martiču, kura šodien jau uzvarēja amerikānieti Džesiku Pegulu (7-5, 6-4).
Izlozē uzvarēja Plīškova. Viņa izvēlējās serves uzņemšanu, tādējādi maču ar sevi sāks Ostapenko
Pirms nepilna mēneša Ostapenko jau spēlēja pret Plīskovu. Toreiz čehiete rādīja teicamu sniegumu, pret ko Ostapenko nebija argumentu.https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/teniss/ostapenko-stutgartes-turnira-netiek-gala-ar-top-10-tenisistes-pliskovas-servem.d?id=53131345
Tenisistes iznāk kortā. Tātad pēc nepilnām 10 minūtēm spēle varēs sākties.
Nedaudz kavējas spēles sākums, tenisistes vēl nav iznākušas kortā.
Sevastova šajā turnīrā pieredzēja, cik grūti reizēm ir spēlēt pret Plīškovu. Čehijas tenisiste izpilda ļoti spēcīgas serves, kā arī agresīvi uzbrūk izspēlēs, kas raksturīgs arī Ostapenko. Varētu būt sagaidāma ļoti interesanta cīņa.
Tikmēr Čehijas tenisiste Romā pirmās kārtas mačā bija brīva, bet otrajā pārspēja Anastasiju Sevastovu (WTA 47.), savukārt trešajā – Krievijas tenisisti Veru Zvonarjovu (WTA 40.).
Latvijas tenisiste pirmajā kārtā pārspēja pasaules 18. raketi Johannu Kontu, otrajā pieveica Austrālijas tenisisti Ajlu Tomljanoviču (WTA 80.), bet ceturtdienas vakarā atspēlējās pret Vācijas tenisisti Angeliku Kerberi.