Ostapenko negaidīti zaudē Honkongas turnīra pirmajā kārtā un noslēdz sezonu

Latvijas tenisiste Jeļena Ostapenko pirmdien piedzīvoja negaidītu zaudējumu Honkongas WTA "International" sērijas turnīra pirmās kārtas mačā, ar rezultātu 7-5, 3-6, 2-6 zaudējot slovākietei Kristīnai Kučovai.

Ostapenko šajā mačā joprojām nomocīja rokas locītavas savainojums, bet vienā no mača pārtraukumiem tenisistes trenere un māte Jeļena Jakovļeva norādīja, ka šis viņai ir sezonas pēdējais turnīrs.

Ostapenko šonedēļ pasaules rangā ierindojas 18. pozīcijā, bet šajā turnīrā bija izsēta ar trešo numuru. Savukārt Kučova rangā atrodama 317. pozīcijā un Honkongas turnīrā varēja startēt ar aizsargāto rangu, ko ieguva, jo iepriekš ārstēja savainojumu. Slovākietes karjeras rekords ir 71. pozīcija.

Ostapenko pirmajā setā izvirzījās vadībā ar rezultātu 3-1, tomēr Kučova atspēlējās un brīdi vēlāk bija vadībā ar breika pārsvaru (5-4). Ostapenko izšķirošajos brīžos prata divreiz lauzt pretinieces servi un uzvarēt setu. Pēc tam Ostapenko spēle pilnībā pajuka, viņa zaudēja piecus geimus pēc kārtas un bija iedzinējos ar 1-5. Lai arī vienu breiku izdevās atspēlēt, bet izlīdzināt rezultātu – nē.

Latvijas tenisiste arī trešajā setā nespēja atrast spēles ritmu un sāpošā roka traucēja izdarīt ierasti spēcīgos un precīzos sitienus. Kučova kontrolēja notikumus kortā un uzvarēja spēli.

Šī abām tenisistēm bija pirmā savstarpēja cīņa.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Honkongas tenisa turnīrs: Jeļena Ostapenko - Kristīne Kučova
Spēles statistika:
Kā vienā no spēles pārtraukumiem teica Ostapenko māte un trenere Jeļena Jakovļeva, tad tenisistei šis bija pēdējais turnīrs šajā sezonā.
Jeļena Ostapenko - Kristīne Kučova 7-5, 3-6, 2-6. Ostapenko zaudē maču. Ostapenko sāka ar dubultkļūdu, bet tad no kreisās sita bumbiņu ārpus laukuma. Kučova zaudēja punktu, tad Ostapenko sāka diskusiju ar tiesnesi par to, ka Kučovas sitiens bijis ārpus laukuma. Latvijas tenisiste nevarēja paņemt video atkārtojumu, jo visas iespējas bija izmantojusi. Kučova pēc tam ar serves uzņemšanu guva maču uzvarošo punktu.
Jeļena Ostapenko - Kristīne Kučova 7-5, 3-6, 2-5. Ostapenko turpināja cīnīties, lai arī bekhenda sitiens šajā mačā viņai nedeva ierastos augļus. Pie rezultāta 30:30 Ostapenko riskēja uzbrukt serves uzņemšanā, bet netrāpīja, savukārt noslēgumā Kučovai izdevās trāpīt tukšajā laukumā.
Jeļena Ostapenko - Kristīne Kučova 7-5, 3-6, 2-4Ostapenko ar labiem uzbrukumiem izprovocēja pretinieces kļūdu, bet tad pati sita tīklā bekhenda sitienu. Kučova netrāpīja laukumā serves uzņemšanu, bet Ostapenko pieļāva dubultkļūdu un arī zaudēja punktu. Beigās tomēr izdevās gūt punktu ar servi.
Jeļena Ostapenko - Kristīne Kučova 7-5, 3-6, 1-4Kučova pieļāva dubultkļūdu, tad Ostapenko no kreisās precīzi uzbruka asā leņķī. Latvijas tenisistei trīsreiz neizdevās trāpīt laukumā, bet noslēgumā Kučova precīzi uzbruka skrējienā pie tīkla.
Jeļena Ostapenko - Kristīne Kučova 7-5, 3-6, 1-3. Ostapenko zaudē serves geimu. Kučova izspēlēja precīzu saīsināto sitienu, tad Ostapenko netrāpīja bekhendu gar sāna līniju, kam sekoja Slovākijas sportistes veiksmīgi sitieni. Ostapenko no kreisās sita ārpus laukuma un "sausā" zaudēja serves geimu.
Jeļena Ostapenko - Kristīne Kučova 7-5, 3-6, 1-2. Ostapenko lauž pretinieces servi. Kučova no kreisās sita bumbiņu ārpus laukuma, bet Ostapenko skrējienā ar grūtībām tika pie bumbiņas un raidīja to tīklā. Tad Latvijas sportiste neveiksmīgi uzbruku, bet Kučovas saīsinātais atdūrās tīklā. Ostapenko sita bumbiņu pa stūriem un panāca pretinieces kļūdu, ieguva breikbumbu un vēlreiz ar savu uzbrukumu lika Kučovai kļūdīties
Jeļena Ostapenko - Kristīne Kučova 7-5, 3-6, 0-2. Ostapenko zaudē serves geimu. Ostapenko joprojām nevarēja atgūt spēles ritmu, viņa pieļāva vienu kļūdu pēc otras un deva pretiniecei divas breikbumbas. Dubultkļūda nedeva iespēju atspēlēties.
Jeļena Ostapenko - Kristīne Kučova 7-5, 3-6, 0-1Ostapenko trešā seta ievadā pie pretinieces serves tika pie viena punkta, kamēr Kučova spēlēja ar lielu pārliecību.
Sākas 3. sets.
Otrā seta statistika:
Jeļena Ostapenko - Kristīne Kučova 7-5, 3-6. Ostapenko zaudē 2. setu. Ostapenko neizdevās izvairīties no kļūdām, un viņa nonāca iedzinējos ar 15:40. Ar "eisu" pirmo setbumbu Latvijas sportiste atspēlēja, bet tad sasteigts uzbrukums atdūrās tīklā.
Jeļena Ostapenko - Kristīne Kučova 7-5, 3-5. Ostapenko lauž pretinieces servi. Ostapenko izdevās "gari" uzņemt servi, kas nedeva pretiniecei ērtu sitienu, bet tam sekoja ass uzbrukums serves uzņemšanā no kreisā pa līniju. Nākamos divus punktus Ostapenko zaudēja, bet Latvijas sportiste ieguva breika iespēju, kad Kučova pavisam nedaudz netrāpīja gar sāna līniju. Ostapenko izdarīja spiedienu uz pretinieci un panāca viņas kļūdu.
Jeļena Ostapenko - Kristīne Kučova 7-5, 2-5Ostapenko aizvadīja drošu serves geimu un beidzot apturēja pretinieces izrāvienu. Kučovai izdevās gūt tikai vienu punktu.
Jeļena Ostapenko - Kristīne Kučova 7-5, 1-5.Ostapenko labā leņķī uzbruka no kreisās pa diagonāli un guva punktu, bet pēc tam serves uzņemšana neizdevās. Turpinājumā Latvijas tenisistei neizdevās trāpīt bumbiņu pāri tīklam.
Jeļena Ostapenko - Kristīne Kučova 7-5, 1-4. Ostapenko zaudē serves geimu. Ostapenko atkal bija pazaudējusi savu spēles ritmu, savukārt Kučova darbojās ar pārliecību, panākot rezultātu 30:0. Ostapenko ar forhendu laukuma stūrī punktu atguva, bet tad izdevās lielisks bekhends. Latvijas tenisiste turpinājumā izpildīja "eisu", bet Kučova no kreisās gar sāna līniju izlīdzināja rezultātu. Ostapenko atkal vāji izdarīja otro servi, un slovākietei izdevās to izmantot, panākot breikbumbu. Ostapenko noslēgumā trāpīja tīklā.
Jeļena Ostapenko - Kristīne Kučova 7-5, 1-3. Ostapenko izspēlēja kombināciju un devās pie tīkla, bet Kučovai izdevās trāpīt apvedošo sitienu. Ostapenko trīs nākamie uzbrukumi serves uzņemšanā bija neveiksmīgi
Jeļena Ostapenko - Kristīne Kučova 7-5, 1-2. Ostapenko zaudē serves geimu.Kučova no labās sita gar sāna līniju un guva "tīru" punktu, bet arī Ostapenko nākamajā epizodē izdarīja to pašu. Latvijas tenisiste ar kļūdām zaudēja divus punktus pēc kārtas. Kučova ieguva divas breikbumbas, no kurām pirmo Ostapenko atspēlēja, bet tad slovākiete sodīja rīdzinieci par vāju otro servi.
Jeļena Ostapenko - Kristīne Kučova 7-5, 1-1Kučova geima ievadā pieļāva dubultkļūdu, mirkli vēlāk Ostapenko pieļāva divas kļūdas pēc kārtas. Turpinājumā Latvijas tenisiste izpildīja divus labus uzbrukumus un ieguva breikbumbu, bet neveiksme serves uzņemšanā neļāva to izmantot. Ostapenko izspēlē ar bekhendu trāpīja tīklā, bet tad no labās sita ārpus laukuma.
Jeļena Ostapenko - Kristīne Kučova 7-5, 1-0Ostapenko atkal izspēlēja uzbrukuma pa laukuma stūriem, līdz guva "tīru" punktu. Viņa turpināja geimu ar vēl diviem ātriem punktiem, kam sekoja viena kļūda izspēlē un dubultkļūda servē. Latvijas tenisiste neievilka šo geimu un guva punktu ar sitienu no labās.
Sākas 2. sets.
Pirmā seta statistika:
Jeļena Ostapenko - Kristīne Kučova 7-5. Ostapenko lauž pretinieces servi un uzvar 1. setu. Ostapenko no kreisās precīzi uzbruka pa diagonāli, mirkli vēlāk Latvijas tenisistei izdevās lielisks uzbrukums no labās, bumbiņai minimāli pieskaroties līnijai. Kučova pieļāva dubultkļūdu, kas Ostapenko deva trīs setbumbas. Viņa ar uzbrukumu no labās serves uzņemšanā noslēdza setu.
Jeļena Ostapenko - Kristīne Kučova 6-5Tenisistes pa reizei netrāpīja bumbiņu laukumā, bet tad Kučova vairākas reizes netrāpīja laukumā.
Jeļena Ostapenko - Kristīne Kučova 5-5. Ostapenko lauž pretinieces servi. Ostapenko pārtraukumā saņēma padomu no savas mammas Jeļenas Jakovļevas, kura teica, lai viņa spēlē mazliet pacietīgāk. Ostapenko pirmajā izspēlē to arī izdarīja un guva punktu ar sitienu no labās. Latvijas tenisiste turpināja veiksmīgi, viņa nodzenāja pretinieci pa gala līniju un no gaisa trieca bumbiņu laukumā. Tam sekoja precīzs trāpījums pa gala līniju, un Kučova netika pie bumbiņas. Noslēgumā slovākiete aizsardzības sitienu izsita ārpus laukuma.
Jeļena Ostapenko - Kristīne Kučova 4-5. Ostapenko zaudē serves geimu.Ostapenko pieļāva dubultkļūdu, savukārt nākamajā izspēlē viņas sitiens no aizsardzības izlidoja ārpus laukuma. Ostapenko no kreisās sita ārpus laukuma un deva pretiniecei breikbumbu. Kučovai izdevās lielisks uzbrukums serves uzņemšanā, kas ļāva izvirzīties vadībā.
Jeļena Ostapenko - Kristīne Kučova 4-4Kučova devās tuvāk tīklam un trāpīja sitienu pašā laukuma stūrī, tomēr nākamajā izspēlē viņas sistā bumbiņa atdūrās tīklā. Kučova netrāpīja laukumā, bet Ostapenko trīs reizes pēc kārtas kļūdījās serves uzņemšanā.
Jeļena Ostapenko - Kristīne Kučova 4-3Ostapenko panāca rezultātu 40:15, bet tad atkal bija problēmas ar pirmās serves trāpīšanu, un Kučova vienu punktu spēja atgūt. Tad garākā izspēlē slovākietei neizdevās noturēties aizsardzībā.
Jeļena Ostapenko - Kristīne Kučova 3-3Tenisistes apmainījās ar kļūdām, bet tad Ostapenko rezultātu izlīdzināja ar agresīvu uzbrukumu, ko pretiniece nespēja atvairīt. Kučova no labās pa līniju, bet noslēgumā Ostapenko atkal netrāpīja laukumā.
Jeļena Ostapenko - Kristīne Kučova 3-2. Ostapenko zaudē serves geimu.Ostapenko maču turpināja ar lieliskiem uzbrukumiem, šoreiz divi precīzi sitieni no labās gar sāna līniju. Kučova skrējienā trāpīja sitienu no labās pa diagonāli, bet mirkli vēlāk Ostapenko pieļāva divas kļūdas un deva pretiniecei breika iespēju. Noslēgumā Latvijas tenisiste pieļāva dubultkļūdu.
Jeļena Ostapenko - Kristīne Kučova 3-1. Ostapenko lauž pretinieces servi. Ostapenko ar trim lieliskiem uzbrukumiem sāka pretinieces serves geimu, iegūstot trīs breikbumbas. Tad Latvijas tenisiste pasteidzās ar uzbrukumu serves uzņemšanā, tomēr Kučovas nākamais aizsardzības sitiens izlidoja ārpus laukuma.
Jeļena Ostapenko - Kristīne Kučova 2-1Ostapenko zaudēja pirmo punktu pēc savas kļūdas, taču nākamajā izspēlē viņa uzbruka pa laukuma stūriem un guva punktu. Latvijas tenisistei veiksmīgas epizodes mijās ar kļūdām, un rezultāts nonāca līdz "vienādi". Ar servi viņa panāca "vairāk", bet noslēgumā Kučova neveiksmīgi uzņēma servi.
Jeļena Ostapenko - Kristīne Kučova 1-1. Ostapenko lauž pretinieces servi.Ostapenko tika galā ar sevi, bet Kučova ļoti veiksmīgi sita bumbiņu gar sāna līniju. Nākamajās epizodēs viņa pieļāva dubultkļūdu un no kreisās sita tīklā. Arī Ostapenko trāpīja tīklā, un rezultāts kļuva 30:30. Ostapenko lieliski uzbruka ar forhendu un guva "tīru" punktu, bet ar uzbrukumu serves uzņemšanā viņa guva punktu ar bekhendu.
Jeļena Ostapenko - Kristīne Kučova 0-1. Ostapenko zaudē serves geimu.Pirmo izspēli Ostapenko uzvarēja ar sitienu no kreisās laukuma stūrī, bet mirkli vēlāk viņa kļūdījās no labās. Tam sekoja vēl divas kļūdas no kreisās, kas Kučovai deva divas breika iespējas. Slovākiete sita tīklā serves uzņemšanā, savukārt tad Ostapenko skaisti izspēlēja kombināciju un panāca 40:40. Tomēr noslēgumā Ostapenko pieļāva kļūdas un zaudēja serves geimu.
Spēle sākusies!Ostapenko maču sāk ar servi.
Abām tenisistēm šī būs pirmā savstarpējā spēle. Ostapenko šis turnīrs ir svarīgs, lai kvalificētos otrajam nozīmīgākajam sezonas noslēguma turnīram "WTA Elite Trophy", kas risināsies Ķīnas pilsētā Džuhai.
Latvijas tenisiste Jeļena Ostapenko pirmdien mēģinās atgūties pēc neveiksmīgā Pekinas “Premier” turnīra un lūkos sasniegt labu rezultātu Honkongas “International” sērijas turnīrā. Šonedēļ Ostapenko WTA rangā noslīdējusi uz 18. pozīciju, bet viņas pretiniece būs ranga 317. numurs Kristīna Kučova no Slovākijas.