Ostapenko neveiksmīgais sezonas sākums turpinās ar izstāšanos no 'Australian Open'
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Latvijas tenisiste Jeļena Ostapenko pirmdien Austrālijas atklātā čempionāta jeb "Australian Open" pirmajā kārtā ar rezultātu 1-6, 6-3, 2-6 zaudēja Marijai Sakari no Grieķijas.

Ostapenko un Sakari šajā mačā spēkojās stundu un 49 minūtes, un Latvijas sportistei neizdevās atkārtot iepriekšējās divās sezonās sasniegto "Australian Open" trešo kārtu. Līdz ar to Ostapenko rangā zaudēs 130 punktus un piedzīvos kritumu.

Cīņa iesākās ar Latvijas tenisistes ļoti neveiksmīgu pirmo setu, kurā viņa nonāca iedzinējos ar rezultātu 0-4. No tā atgūties tā arī neizdevās, un viņa setu zaudēja ar 1-6. Otrajā setā iesākumā ritēja līdzīga cīņa, bet Ostapenko izskaņā uzvarēja četrus geimus pēc kārtas un panāca 6-2.

Tomēr izšķirošajā, trešajā, setā Ostapenko zaudēja divas serves geimus un nonāca iedzinējos ar 1-5, ko atspēlēt vairs neizdevās.

Šī Latvijas tenisistei bija trešā spēle šajā sezonā, un visās viņa piedzīvojusi zaudējumus. Neveiksmīgi viņa startēja arī Šendžeņas un Sidnejas WTA turnīros.

Tā abām tenisistēm bija otrā savstarpējā spēle, un tagad abas uzvaras dala uz pusēm.

Citi Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova un Ernests Gulbis otrdien agri no rīta aizvadīs savus pirmās kārtas mačus.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Australian Open: Jeļena Ostapenko – Marija Sakari
Spēles statistika: 
Jeļena Ostapenko – Marija Sakari 1-6, 6-3, 2-6. Ostapenko zaudē maču un izstājas no "Australian Open". Servējot par uzvaru mačā, Sakari iesākumā izpildīja "eisu". Mirkli vēlāk Ostapenko sitiens no kreisās atdūrās tīklā, bet tad viņa neveiksmīgi uzņēma servi. Sakari ieguva trīs mačbumbas un realizēja jau pirmo, trāpot sitieni no labās. 
Jeļena Ostapenko – Marija Sakari 1-6, 6-3, 2-5Ostapenko ar pacietīgu uzbrukumu guva "tīru" punktu, izpildot sitienu no kreisās. Sakari punktu atguva, bet mirkli vēlāk trīsreiz kļūdījās serves uzņemšanā. 
Jeļena Ostapenko – Marija Sakari 1-6, 6-3, 1-5Ostapenko aktīvi iesāka geimu un uzreiz ar savu uzbrukumu panāca Sakari kļūdu. Sakari nākamos divus punktus guva ar "eisiem", bet pēc tam kļūdījās saīsinātajā sitienā. Latvijas tenisistei bija neveiksmīga nākamās serves uzņemšana, tomēr viņa prata panākt rezultātu "vienādi", kad labi nospēlēja pie nākamās Sakari serves. Grieķijas tenisiste noķēra Ostapenko pretkustībā, bet tad garā izspēlē Latvijas sportistes uzbrukums bija labāks par pretinieces aizsardzību (40:40). Sakari izpildīja divus "eisus" un izglābās. 
Jeļena Ostapenko – Marija Sakari 1-6, 6-3, 1-4. Ostapenko vēlreiz zaudē serves geimu. Ostapenko izkārtoja sev labu uzbrukumu no laukuma vidus gar sāna līniju, kuru izpildīja precīzi. Pēc tam viņa šādu pašu sitienu trāpīja tīklā, tomēr punktu atguva ar veiksmīgu otro servi. Latvijas tenisistes labi izspēlēts uzbrukums mirkli vēlāk atdūrās tīklā, rezultātam kļūstot 30:30. Dubultkļūda deva Sakari breikbumbu, bet Latvijas sportiste to ar pacietīgi aizvadītu izspēli atspēlēja. Ostapenko izpildīja labu servi, taču pēc tam pieļāva dubultkļūdu. Sakari garākā izspēlē no labās sita ārpus laukuma, bet pēc tam guva "tīru"punktu uzbrukumā no kreisās, uzņemot servi. Ostapenko sita tīklā un deva pretiniecei breikbumbu un to nespēja atspēlēt. 
Jeļena Ostapenko – Marija Sakari 1-6, 6-3, 1-3Ostapenko divās serves uzņemšanās sita ārpus laukuma, bet pēc tam Sakari trāpīja "eisu". Tā arī nevienu servi Ostapenko neuzņēma. 
Jeļena Ostapenko – Marija Sakari 1-6, 6-3, 1-2. Ostapenko zaudē serves geimu. Ostapenko guva punktu ar servi, bet tad viņa pieļāva divas dubultkļūdas pēc kārtas. Nākamo izspēli rīdziniece aizvadīja mierīgāk, taču ar to pietika, lai panāktu pretinieces kļūdu. Sakari neveiksmīgi uzņēma servi, tomēr pēc tam viņa precīzi uzbruka no labās. Ostapenko no kreisās gribēja uzbrukt pa diagonāli, taču sita tīklā. Noslēgumā Ostapenko pieļāva dubultkļūdu. 
Jeļena Ostapenko – Marija Sakari 1-6, 6-3, 1-1Ostapenko no labās sita bumbiņu tīklā, taču Sakari mirkli vēlāk pieļāva dubultkļūdu. Latvijas tenisistei neizdevās uzņemt nākamo servi, bet mirkli vēlāk viņa sita tīklā, kad centās apspēlēt Sakari. Grieķiete ar servi noslēdza geimu.
Jeļena Ostapenko – Marija Sakari 1-6, 6-3, 1-0Ostapenko setu sāka ar divām labām servēm, bet pēc tam izspēlē Sakari sita ārpus laukuma. Latvijas tenisistei izdevās "sausā" uzvarēt geimu, kas grieķiete sita tīklā. 
Sākas 3. sets
Otrā seta statistika: 
Jeļena Ostapenko – Marija Sakari 1-6, 6-3. Ostapenko uzvar 2. setu. Sakari trāpīja "eisu", bet mirkli vēlāk viņa sita tīklā savu otro sitienu izspēlē. Ostapenko netrāpīja laukumā, bet pēc tam skaisti ar bekhenda sitienu apspēlēja grieķieti. Tad viņa ar forhendu guva vēl vienu "tīru" punktu un panāca setbumbu. Sakari pieļāva dubultkļūdu, bet Ostapenko uzvarēja 2. setu. 
Jeļena Ostapenko – Marija Sakari 1-6, 5-3Ostapenko aizvadīja drošu serves geimu, kurā vienīgo punktu zaudēja pēc savas kļūdas, uzbrūkot gar sāna līniju. 
Jeļena Ostapenko – Marija Sakari 1-6, 4-3Ostapenko divos uzbrukumos pēc kārtas pavisam nedaudz netrāpīja laukumā, bet tad Sakari izdevās divas netveramas serves. 
Jeļena Ostapenko – Marija Sakari 1-6, 4-2Sakari sita tīklā serves uzņemšanā, savukārt mikli vēlāk Ostapenko no labas pozīcijas sita tīklā sitienu no kreisās. Grieķijas tenisiste netrāpīja laukumā nākamajās divās izspēlēs, bet noslēgumā Ostapenko izpildīja "eisu". 
Jeļena Ostapenko – Marija Sakari 1-6, 3-2. Ostapenko lauž pretinieces servi. Sakari iesāka geimu ar dubultkļūdu, bet tam sekoja aizraujoša izspēle, kurā grieķiete nospēlēja saīsināto sitienu, taču pie tīkla Ostapenko nospēlēja precīzi. Latvijas tenisiste turpināja aktīvi spēli un panāca pretinieces sitienu tīklā un ieguva trīs breikbumbas. Sakari sita ārpus laukuma, un Ostapenko pirmo reizi lauza servi.
Jeļena Ostapenko – Marija Sakari 1-6, 2-2Ostapenko lieliski iesāka serves geimu, ātri panākot 40:0, bet pēc tam sitiens no labās izgriezās ārpus laukuma. Noslēgumā Sakari uzņemšanā sita ārpus laukuma.
Jeļena Ostapenko – Marija Sakari 1-6, 1-2Ostapenko neizdevās pirmais uzbrukums serves uzņemšanā, bet ar otro piegājienu viņa guva punktu. Sakari mirkli vēlāk ar sitienu no kreisās panāca 30:15, tad Ostapenko neveiksmīgi uzņēma servi un zaudēja ātru izspēli.
Jeļena Ostapenko – Marija Sakari 1-6, 1-1Izspēlē Sakari no kreisās raidīja bumbiņu tīklā, bet pēc tam Ostapenko neprecīzi sita bekhendu gar sāna līniju. Ostapenko izdevās gūt punktu ar servi, bet mirkli vēlāk Sakari ļoti paveicās, kad bumbiņa pārvēlās tīkla trosei. Ostapenko izspēlē precīzi uzbruka no labās, bet noslēgumā viņa trāpīja sitienu no kreisās pa sāna līniju.
Jeļena Ostapenko – Marija Sakari 1-6, 0-1Ostapenko sita bumbiņu tīklā, bet nākamajā izspēlē viņa ļoti labi sita no kreisās un guva punktu. Sakari no aizsardzības trāpīja tīklā nākamajā izspēlē, bet Latvijas sportiste neveiksmīgi nospēlēja uzņemšanā (30:30). Pēc nākamās neveiksmīgi uzņemtās serves Ostapenko skaļi nokliedzās, bet tas nepalīdzēja nākamajā uzņemšanā.
Sākas 2. sets
Pirmā seta statistika: 
Jeļena Ostapenko – Marija Sakari 1-6. Ostapenko zaudē 1. setu. Ostapenko geimu iesāka ar zaudētu punktu, bet pēc tam viņa guva divus "tīrus" punktus pēc kārtas. Tad rīdziniece sita ārpus laukuma, tomēr nākamajā epizodē viņa pamatīgi nodzenāja pretinieci pa gala līniju, līdz Sakari sita tīklā. Grieķijas sportiste no kreisās sita pa diagonāli un izlīdzināja rezultātu, tad Ostapenko pieļāva jau kārtējo dubultkļūdu, tomēr precīzi izmantot video atkārtojums un laba serve ļāva atjaunot rezultātu "vienādi". Ostapenko no kreisās sita ārpus laukuma, un Sakari ieguva vēl vienu breikbumbu un to izmantoja, kad latviete netrāpīja laukumā izspēlē.
Jeļena Ostapenko – Marija Sakari 1-5Ostapenko neveiksmīgi nospēlēja serves uzņemšanā, bet tad Sakari divreiz sita bumbiņu ārpus laukuma. Grieķijas tenisiste noķēra Ostapenko uz pretkustību un guva skaistu punktu ar forhenda sitienu, tomēr pēc tam viņa sita ārpus laukuma. Ostapenko savu pirmo breikbumbu spēlē neizmantoja, netrāpot sitienu no kreisās gar sāna līniju. Latvijas tenisistei neizdevās uzbrukums uzņemšanā, bet noslēgumā Sakari izpildīja "eisu".
Jeļena Ostapenko – Marija Sakari 1-4Ar labām servēm Ostapenko panāca 30:0, tad īsā izspēlē viņa sita tīklā, kam sekoja Sakari bekhenda uzbrukums uzņemšanā pa diagonāli. Latvijas sportiste vēlreiz labi ieservēja, tad pieļāva jau trešo dubultkļūdu, kam sekoja gara izspēlē, kurā grieķiete noturēja aizsardzību un guva punktu ar sitienu no labās. Breikbumbu Ostapenko atspēlēja ar bekhendu, taču pēc tam Sakari sodīja par vājo otro servi. Arī šo pretinieces breika iespēju rīdziniece atspēlēja, garā izspēlē kontrolējot notikumus un panākot viņas kļūdu. Sakari noslēgumā divreiz sita tīklā. 
Jeļena Ostapenko – Marija Sakari 0-4Ostapenko joprojām nebija sajutusi spēles ritmu un nonāca iedzinējos ar 0:40. Tad izdevās aizvadīt garāku izspēli, kurā Sakari sita ārpus laukuma, taču pēc tam viņa no kreisās sita tīklā. 
Jeļena Ostapenko – Marija Sakari 0-3. Ostapenko vēlreiz zaudē serves geimu. Ostapenko ar servēm panāca 30:0, bet Sakari pēc tam labi uzņēma servi, un rīdzinieces sitiens no labās bija ļoti neveiksmīgs. Tad Ostapenko pieļāva dubultkļūdu, mirkli vēlāk Sakari uzbruka serves uzņemšanā un panāca breikbumbu. To Latvijas tenisiste atspēlēja, kad izdevās aizvadīt garu uzspēli un panākt grieķietes kļūdu. Turpinājumā Ostapenko izdevās lielisks uzbrukums no kreisās asā leņķī, pēc tam Sakari vēlreiz guva punktu ar uzbrukumu uzņemšanā, bet tad Ostapenko sitiens no labās pa diagonāli bija neprecīzs. Ostapenko no kreisās sita ārpus laukuma. 
Jeļena Ostapenko – Marija Sakari 0-2Ostapenko kortā izskatījās nedaudz nervoza, un viņa zaudēja trīs punktus pēc kārtas. Punktu viņa atspēlēja ar uzbrukumu no labās serves uzņemšanā, tomēr noslēgumā viņa sita ārpus laukuma, uzņemot servi.
Jeļena Ostapenko – Marija Sakari 0-1. Ostapenko zaudē serves geimu. Ostapenko spēli iesāka ar dubultkļūdu, bet mirkli vēlāk viņas otrā serve bija vāja, ko Sakari izmantoja, panākot 30:0. Grieķijas tenisiste ar sitienu pa gala līniju panāca Ostapenko kļūdu un ieguva trīskāršo breikbumbu. Nākamajās divās epizodēs Ostapenko ieservēja veiksmīgāk un izspēlēs panāca pretinieces sitienus tīklā. Pēc tam Ostapenko lieliski uzbruka no kreisās laukuma stūrī un izlīdzināja rezultātu 40:40. Tomēr noslēgumā izspēlēs Ostapenko divreiz sita ārpus laukuma. 
Jeļena Ostapenko – Marija Sakari. Spēle sākusies. Ostapenko maču sāk ar servēšanu. 
Ostapenko šo sezonu iesākusi ar diviem zaudējumiem turnīros Šeņdžeņā un Sidnejā, taču tieši tāpat viņa sezonu iesāka arī pērn. Tiesa, šogad nav skaidrības par to, cik ļoti Ostapenko vēl jūt savu rokas savainojumu. "Australian Open" turnīros Ostapenko septiņās spēlēs izcīnījusi četras uzvaras, un labākais panākums līdz šim ir trešās kārtas sasniegšana. 
Ostapenko pasaules rangā ieņem 22.vietu un ar šādu numuru viņa izlikta arī turnīrā, savukārt Sakari rangā ir 43.pozīcijā.
Latvijas tenisiste Jeļena Ostapenko uzsākt 2019. gada pirmo "Grand Slam" turnīru, un "Australian Open" mačā spēkojas ar grieķieti Mariju Sakari. Abām tenisistēm šī būs otrā savstarpējā spēle, bet iepriekšējā mačā, kas notika 2017. gadā Čārlstonas turnīrā, Ostapenko uzvarēja. 

Source

DELFI Sports

Tags

Australian Open Jeļena Ostapenko Teniss
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form