Ostapenko pēc pretinieces izstāšanās iekļūst Īstbornas turnīra ceturtdaļfinālā

Latvijas tenisiste Jeļena Ostapenko (WTA 14.) trešdien, 22. jūnijā, iekļuva Īstbornas tenisa turnīra ceturtdaļfinālā, jo viņas pretiniece trešās kārtas spēlē Medisona Kīza (WTA 24.) cīņu nenoslēdza.

Ostapenko pērn uzvarēja Īstbornas turnīrā pirms Vimbldonas, tāpēc viņai šeit ne tikai jāaizstāv tituls, bet arī pietiekami daudz WTA ranga punkti.

Kīza spēli sāka ar uzvarētu serves geimu, pēc kā arī Ostapenko droši uzvarēja savu servi. Tad Ostapenko divreiz lauza pretinieces serves geimus un izvirzījās vadībā ar 5-1. Kīza uzvarēja septītajā geimā, bet pēc tā palūdza medicīnisko pārtraukumu.

Pēc atgriešanās kortā Kīza lauza Ostapenko servi, bet uzreiz pēc tam Ostapenko lauza pretinieces servi un uzvarēja pirmo setu ar 6-3. Pēc šī geima Kīza devās pie Ostapenko un paspieda roku, tādējādi atteicoties no cīņas turpinājuma.

Īstbornas tenisa turnīrs: Jeļena Ostapenko – Medisona Kīza
Jeļena Ostapenko uzvar spēli un iekļūst ceturtdaļfinālāKīza pēc zaudēta seta dodas paspiest roku Ostapenko. Amerikāniete nejūtas komfortabli un izlēmusi neturpināt sacensību.
Jeļena Ostapenko - Medisona Kīza 6-3Ostapenko lauž pretinieces serves geimu un uzvar pirmo setuOstapenko pēc neveiksmes iepriekšējā geimā spēcīgi sāk nākamo geimu. Kīza vienu punktu atgūst ar eisu, bet Osta[penko uzreiz perfekti uzņem servi. Kīza pieļauj dubultkļūdu (15-40) - dubultā setbumba Ostapenko.Latvijas tenisiste uzvar setu, vēlreiz agresīvi uzņemot servi.
Ostapenko - Kīza 5-3Ostapenko zaudē serves geimuTenisistes apmainās kļūdām (30-30). Ostapenko nesanāk sitiens, kas ļauj pretiniecei tikt pie breikbumbas. Kīzas sitiens prekustībā nav precīzs (40-40). Ostapenko pasteidzas ar sitienu (izlēma sist no gaisa), ko izmanto pretiniece un atsit bumbiņu atpakaļ tukšā kortā. Ostapenko pieļauj vēl vienu kļūdu un zaudē serves geimu
Kīza atgriežas kortā, spēle var atsākties.
Kīza iepriekšējo geimu laikā pieteica tiesnesim medicīnisko pārtraukumu, un šajā pauzē mediķi iznāk kortā. Pēc īsas apspriedes mediķis norāda, ka palīdzību var sniegt ārpus korta - amerikāniete dodas uz telpām.
Ostapenko - Kīza 5-2Ostapenko lieliski sāk geimu, uzvarot pirmās divas izspēles. Kīza vienu punktu atspēlē, tad Ostapenko iesit tīklā (30-30). Ostapenko ar lielisku sitienu panāk breikbumbu, bet Kīza ar sitienu pretkustībā panāk 40-40. Tenisistes apmainās uzvarētām izspēlēm, tad Ostapenko ar lieliski uzņemtu servi tiek pie vēl vienas breikbumbas jeb jau trešās setbumbas šajā geimā. Kīza neticami atbild uz Ostapenko spēcīgu uzņemto servi, bet Ostapenko atkal ar gudru sitienu atgūst "vienādi" geimā. Ostapenko tiek pie vēl vioenas setbumbas, uz ko Kīza atbild ar spēcīgu servi. Kīza ar eisu un teicamu izspēli pa diagonāli nosargā serves geimu, bet tagad Ostapenko savas serves geimā var nodrošināt uzvaru pirmajā setā.
Ostapenko - Kīza 5-1Ostapenko prmo reizi rodas problēmas serves geimā. Kīza panāk 30-30, tad 40-40, vēlāk tiek pie divām breikbumbām, kuras Ostapenko atspēlē. Ilgāku laiku tenisistes apmainās punktiem, tad Ostapenko vēlreiz atspēlē breikbumbu. Geima turpinājumā vairākas reizes vēl ir "vienādi", pēc kā Ostapenko sanāk uzvarēt divas izspēles pēc kārtas un uzvarēt geimu.
Ostapenko - Kīza 4-1Ostapenko lauž pretinieces serves geimuOstapenko izdodas "ieķerties" arī šajā pretinieces serves geimā - ar veiksmes palīdzību viņa panāk 30-30, bet tad ar griezto sitienu piespiež pretinieci kļūdīties: breikbumba Latvijas tenisistei. Kīza kļūdās un Ostapenko tiek pie vēl viena breika
Ostapenko - Kīza 3-1Ostapenko sāk geimu ar dubultkļūdu. Otrajā izspēlē Ostapenko trāpa izcili pa līniju, bet tad atkal dubultkļūda (15-30). Ostapenko vienā izspēlē padodas divi teicami forhendi un uz otro Kīzai nav argumentu. Kīza kļūdās serves uzņemšanā, tad amerikānietei nesekmīgs saīsinātais - Ostapenko uzvar geimu, nostiprinoties vadībā ar breiku.
Ostapenko - Kīza 2-1Ostapenko lauž pretinieces serviKīzas kļūdas ļauj Ostapenko panākt 0-30. Amerikānietei svarīgā brīdī padodas trīs labas serves (40-30). Ostapenko labi uzņem servi un atkal panāk 40-40 pretinieces serves geimā. Kīza pieļauj kļūdu - pirmā breikbumba Ostapenko. Latvijas tenisistei agresīvi uzņem servi, laužot pretinieces serves geimu
Ostapenko - Kīza 1-1Ostapenko droši spēlē serves geimā, lai gan pieļauj dubultkļūdu (40-15). Ostapenko pragmatiski nospēlē pēc serves un uzvar geimu
Ostapenko - Kīza 0-1Pirmajā izspēlē Ostapenko iesit tīklā. Kīza uzvar otro izspēli, bet tad amerikāniete iziet pie tķla, kur kļūdās. Kīza iesit forhendu tīklā, tad gan panāk 40-30. Ostapenko sanāk teicama serves uzņemšana (40-40), bet Kīza ar forhendu panāk vairāk. Ostapenko vēlreiz izlīdzina rezultātu geimā, bet tad Kīza ar divām labām servēm uzvar pirmo geimu
Spēle sākusiesOstapenko spēli sāk ar serves uzņemšanu
Tenisistes noslēgušas iesildīšanos, tūlīt sāksies spēle
Abas tenisistes karjeras laikā ir tikušās divas reizes, abos mačos uzvarot ASV tenisistei. Pēdējo reizi viņas spēkojās 2019.gadā.
Pērnā gada Īstbornas turnīra čempione Ostapenko WTA rangā ieņem 14.vietu un turnīrā izsēta ar astoto numuru. Kīza izsēta ar 11. numuru, bet WTA rangā viņai 24. vieta
Jeļena Ostapenko šodien centīsies sasniegt Īstbornas turnīra ceturtdaļfinālu. Otrajā kārtā Ostapenko pēc brīža tiksies ar amerikānieti Medisonu Kīzu.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus