Kazahstānas tenisiste Jeļena Ribakina svētdien Francijas atklātā čempionāta astotodaļfinālā apturēja titulētās amerikānietes Serēnas Viljamsas ceļu uz 24. "Grand Slam" trofeju.

Ribakina svinēja uzvaru ar rezultātu 6-3, 7-5, pirmo reizi karjerā iekļūst augstākās raudzes turnīru ceturtdaļfinālā.

Viljamsa ir planētas astotā rakete un Parīzē bija izlikta ar septīto numuru, bet WTA ranga 22.vietas īpašniecei Ribakinai ir 21.numurs.

Viljamsa no saviem 23 "Grand Slam" tituliem Francijā izcīnījusi tikai trīs. Pēdējo reizi Parīzē viņa triumfēja 2015.gadā, bet bez augstākās raudzes trofejām ir kopš 2017.gada. Francijas atklātajā čempionātā viņa pēdējos četros turnīros palikusi ārpus labāko astoņnieka.

Ribakinai iepriekšējais labākais rezultāts "Grand Slam" turnīros bija pērn Austrālijā sasniegtā trešā kārta.

Ceturtdaļfinālā viņai pretī stāsies viņas tautiete, Krievijas tenisiste Anastasija Pavļučenkova (WTA 32.), kura 5-7, 6-3, 6-2 apspēlēja baltkrievieti Viktoriju Azarenka (WTA 16.).

Šīs tenisistes "French Open" izsētas ar numuru, kas ir vienu vietu augstāk par viņu pozīciju rangā.

Pavļučenkova septīto reizi karjerā spēlēs "Grand Slam" ceturtdaļfinālā. Iepriekšējās sešās viņa šajā fāzē cietusi zaudējumus.

Tikmēr par pirmo Slovēnijas tenisisti, kas iekļuvusi "Grand Slam" ceturtdaļfinālā, kļuvusi Tamara Zidanšeka (WTA 85.), kura ar 7-6 (7:4), 6-1 uzveica rumānieti Soranu Kirstju (WTA 54.).

Zidanšeka divreiz spēlējusi "WTA 250" sērijas turnīru finālos un abos zaudējusi.

Nākamajā kārtā slovēnietei pretī stāsies ar 33.numuru izliktā spāniete Paula Badosa (WTA 35.), kura ar 6-4, 3-6, 6-2 apspēlēja turnīra 20.raketi Markētu Vondroušovu no Čehijas (WTA 21.).

Arī Badosa pirmo reizi karjerā spēlēs "Grand Slam" ceturtdaļfinālā.

Jau ziņots, ka Latvijas tenisistes Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova Parīzē nepārvarēja Francijas atklātā čempionāta pirmo kārtu.

Sezonas otrais "Grand Slam" turnīrs - Francijas atklātais čempionāts - norisināsies līdz 13.jūnijam, kad noslēgsies 2021.gada Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācija.