Sevastova ļoti sīvā cīņā izstājas no 'US Open' jau pirmajā kārtā
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova otrdien izstājās no sezonas noslēdzošā "Grand Slam" turnīra, "US Open" pirmās kārtas spēlē ar 6-7 (6:8), 3-6 zaudējot čehietei Kateržinai Sinjakovai.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iepriekšējo reizi Sevastova "US Open" pamatturnīrā pirmajā kārtā izstājās 2011. gadā. Pērn viņa sasniedza otro kārtu, bet 2018. gadā spēlēja šī turnīra pusfinālā.

Sevastovas un Sinjakovas cīņa ilga teju divas stundas. Šī abām tenisistēm bija ceturtā savstarpējā spēle, un trešo reizi uzvarēja Sinjakova. Tenisiste no Liepājas WTA rangā šobrīd ierindojas 65. pozīcijā, bet Sinjakova - 53. vietā.

Pirmajā setā abas tenisistes spēkojās ļoti līdzvērtīgi, taču Sinjakova teju katrā Sevastovas serves geimā ieguva vismaz vienu breikbumbu. Sevastovai un Sinjakovai bija problēmas spēlē pie savas serves, un abas četras reizes apmainījās ar uzvarētiem pretinieču serves geimiem. Cīņa nonāca līdz taibreikam, kurā pie rezultāta 6:6 divas Sevastovas neveiksmes ļāva Sinjakovai izvirzīties vadībā.

Otrajā setā tenisistes pie savas serves spēlēja veiksmīgāk, taču Sevastova sestajā geimā tika "nobreikota", un šo deficītu vairs neatspēlēja.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

US Open spēle: Anastasija Sevastova – Kateržina Sinjakova
Spēles statistika ("US Open"): 
Anastasija Sevastova – Kateržina Sinjakova 6-7 (6:8), 3-6. Sevastova zaudē spēli.Pāris centri metri trūka, lai Sevastova būtu trāpījusi laukumā. Viņa nonāca iedzinējos ar 15:30, tad latvietei vēl viens auts, kas Sinjakovai deva divkāršo mačbumbu. Ar "eisu" viņa pielika punktu spēlei.  
Anastasija Sevastova – Kateržina Sinjakova 6-7 (6:8), 3-5Sevastovai izdevās "eiss", tam sekoja lielisks uzbrukums no labās gar sāna līniju. Sinjakova netika galā ar nākamo latvietes servi, tad vēl viens labs uzbrukums no labās. "Sausā" uzvarēts geims Sevastovai. 
Anastasija Sevastova – Kateržina Sinjakova 6-7 (6:8), 2-5Sinjakova diezgan pārliecinoši kontrolēja notikumus serves geimā, panākot 40:15. Sevastova spēja atspēlēt vienu punktu, taču pēc tam Sinjakova skrējienā pie tīkla nospēlēja precīzi. Sevastova nonākusi sarežģītā situācijā. 
Anastasija Sevastova – Kateržina Sinjakova 6-7 (6:8), 2-4. Sevastova zaudē serves geimu. Sevastova ar agresīvu uzbrukumu izkārtoja sev punktu guvumu, bet Sinjakovai izdevās atbildēt ar sitienu no aizsardzības stāja, strauji mainot bumbas lidojuma virzienu. Sevastova nākamajā izspēlē sita bumbiņu tīklā, bet tam sekoja Sinjakovas precīzs apvedošais sitiens, kad Sevastova devās pie tīkla. Sevastova rokas nenolaida un pie tīkla nospēlēja precīzi, pēc tam viņas uzbrukumi laukuma stūrī no labās Sinjakovai bija pārāk ciets rieksts, un liepājniece no gaisa trieca bumbiņu laukumā. Sinjakova gan ieguva vēl vienu iespēju lauzt pretinieces servi, un šoreiz viņa sagaidīja Sevastovas kļūdu, sitot bumbiņu tīklā no labās. 
Anastasija Sevastova – Kateržina Sinjakova 6-7 (6:8), 2-3Sinjakova ieguva 30:0 pārsvaru, taču ātri to izsēja. Viņa gan ar ātru izspēli atguva vadību, uzbrūkot no kreisās laukuma stūrī, bet noslēgumā Sevastova sita tīklā. 
Anastasija Sevastova – Kateržina Sinjakova 6-7 (6:8), 2-2Kļūdām bagātā geimā rezultāts bija 30:30. Tad Sinjakova no kreisās sita gar sāna līniju, bet bumbiņa izgriezās ārpus laukuma. Noslēgumā viņa no labās neizmantoja iespēju izlīdzināt rezultātu, atkal netrāpot laukumā. 
Anastasija Sevastova – Kateržina Sinjakova 6-7 (6:8), 1-2Sevastova centās nospēlēt aizsardzībā, taču Sinjakovas uzbrukumi tomēr guva priekšroku. Čehiete no labās sita bumbiņu pāri laukumam, bet nākamajās divās epizodēs viņa guva punktus, otrajā pie tīkla zibenīgi noreaģējot un uzņemot bumbiņu. Noslēgumā Sevastova sita ārpus laukuma. 
Anastasija Sevastova – Kateržina Sinjakova 6-7 (6:8), 1-1 Sinjakova divreiz sita bumbiņu ārpus laukuma, netiekot galā ar Sevastovas uzbrukumiem. Abas tenisistes apmainījās ātriem punktu guvumiem, bet tad Sevastova pie tīkla arī noslēdza droši uzvarētu serves geimu. 
Anastasija Sevastova – Kateržina Sinjakova 6-7 (6:8), 0-1Sinjakova izvirzījās vadībā ar 40:0, bet Sevastova ar labu serves uzņemšanu izvarījās no "sausā" zaudēta geima. Pēc tam gan viņa serves uzņemšanā no kreisās sita tīklā. 
Sācies 2. sets. Sevastova izmantoja tualetes pauzi, tāpēc pārtraukums ieilga. 
Pirmā seta statistika ("US Open"): 
Anastasija Sevastova – Kateržina Sinjakova 6-7 (6:8). Sevastova zaudē 1. setu. Taibreika izspēle: 0:1 Garā izspēlē Sevastova uzbruka laukuma stūrī, taču noslēgumā viņa trāpīja tīklā.1:1 Arī Sinjakovas sistā bumbiņa palika tīklā1:2 Spēcīgs uzbrukums pa diagonāli tenisistei no Čehijas. 2:2 Sinjakova netiek galā ar Sevastovas servi. 3:2 Sinjakova no kreisās sita tīklā. 3:3 Čehijas tenisiste atkal izlīdzina rezultātu. 4:3 Sinjakovai vēl viena kļūda.4:4 Sevastovai bija brīva laukuma puse, taču viņai neizdevās trāpīt laukumā. 5:4 Laba serve Sevastovas izpildījumā. 5:5 Sinjakova pie tīkla tikai ar trešo sitienu guva punktu. 6:5 Sinjakova no kreisā netrāpīja laukumā. 6:6 Abas tenisistes apmainījās ar "nogrieztajiem" sitieniem, bet Sevastova pieļāva kļūdu. 6:7 Sevastova no kreisās sita tīklā6:8 Latvijas tenisistei neizdevās tikt galā ar servi. 
Anastasija Sevastova – Kateržina Sinjakova 6-6. Sevastova lauž pretinieces servi.Sinjakova, servējot par uzvaru setā, pieļāva dubultkļūdu, tomēr garā izspēlē, kurā Sevastova kontrolēja notikumus, liepājniecei noslēdzošais sitiens lidoja ārpus laukuma. Pēc tam divi sitieni ārpus laukuma arī Sinjakovai, kas Sevastovai deva divas breikbumbas. Sevastova teicami uzbruka gar sāna līniju no labās, bet ar taisnu sitienu laukumā atbildēja Sinjakova, un tam liepājniece nebija gatava. Tad Sinjakova sita ārpus laukuma, cīņai turpinoties taibreikā.  
Anastasija Sevastova – Kateržina Sinjakova 5-6. Sevastova zaudē serves geimu. Serves geimā Sevastova nonāca iedzinējos ar 15:30, tad viņa netrāpīja laukumā, dodot Čehijas pārstāvei divas breikbumbas. Svarīgā brīdī Sevastova trāpīja "eisu", taču sitiens tīklā neļāva turpināt atspēlēšanos. 
Anastasija Sevastova – Kateržina Sinjakova 5-5. Sevastova lauž pretinieces servi. Tenisistes pa reizei izsita bumbiņu ārpus laukuma, bet trešajā izspēlē Sevastovai neizdevās sitiens. Sevastova ar veiksmīgu izspēli izlīdzināja rezultātu, tam sekoja Sinjakovas sitiens ārpus laukuma no kreisās. Viņa gan nākamajā epizodē reabilitējās, šoreiz no kreisās trāpot pa sāna līniju (40:40). Sevastova skaisti nodzenāja Sinjakovu pa visu kortu un guva "tīru" punktu. Latvijas tenisiste ar fantastisku sitienu no labās pa sāna līniju pagarināja cīņu 1. setā. 
Anastasija Sevastova – Kateržina Sinjakova 4-5. Sevastova zaudē serves geimu.Divas izspēles pēc kārtas noslēdzās ar Sinjakovas sitienu ārpus laukuma, tad arī Sevastovai "norāvās" sitiens. Aizraujošā izspēlē Sevastova divreiz nospēlēja saīsināto sitienu, bet abas reizes Sinjakova tika pie bumbiņas, un otro viņa dusmīgi sita pa diagonāli un guva punktu. Sevastovai izdevās laba serve, tam sekoja divas sliktas serves un dubultkļūda. Liepājniecei vajadzēja spēlēt no aizsardzības, līdz viens viņas sitiens lidoja pāri tīklam, dodot Sinjakovai breika iespēju. Sevastova divus nākamos punktus atspēlēja, kad savas kombinācijas noslēdza ar sitienu pie tīkla. Ļoti līdzīgā cīņa turpinājās, un tenisistes apmainījās ar punktu guvumiem. Pēc Sevastovas auta Sinjakova ieguva vēl vienu breika iespēju. Latvijas tenisiste izspēlēja labu kombināciju, tomēr sitiens skrējienā pie tīkla bija neprecīzs. 
Anastasija Sevastova – Kateržina Sinjakova 4-4Sinjakova geimu sāka ar "eisu", savukārt nākamajās divās izspēlēs viņa bumbiņu trāpīja tīklā. Sevastova ceturtajā izspēlē pamatīgi strādāja aizsardzībā, tomēr nespēja uzņemt vienu no uzbrukumiem. Sevastova ar saīsināto sitienu ieguva iespēju lauzt pretinieces servi, taču viņai īsti neizdevās tikt galā ar čehietes nākamo servi.Sevastova no labās raidīja bumbiņu tīklā, bet pēc tam viņai neizdevās serves uzņemšana.  
Anastasija Sevastova – Kateržina Sinjakova 4-3Sinjakova sita tīklā no labās, taču viņa savu kļūdu sēriju pārtrauca ar spēcīgu uzbrukumu stūrī, kas deva iespēju gūt punktu pie tīkla, un viņa to izmantoja. Nākamajā izspēlē Sevastovai neizdevās sitiens pa diagonāli. Sinjakova neveiksmīgi uzbruka serves uzņemšanā, bet nākamajā izspēlē viņa ieguva breikbumbu, kad Sevastovai neizdevās sitiens no kreisās laukuma stūrī, bumbiņai atduroties tīklā. Sinjakova sita ārpus laukuma, brīdi vēlāk arī Sevastovai neizdevās trāpīt laukumā sitienu gar sāna līniju, čehietei iegūstot vēl vienu breika iespēju. To viņa arī neizmantoja, vēlreiz netrāpot laukumā. Sevastovas neveiksme saīsinātajā sitienā neļāva viņai noslēgt serves geimu. Taču Sinjakova raidīja bumbiņu tīklā. Beidzot Sevastova nosargāja savu servi, kad pie tīkla trieca bumbiņu laukumā. 
Anastasija Sevastova – Kateržina Sinjakova 3-3. Sevastova lauž pretinieces servi. Sinjakova nespēja izvairīties no kļūdām, kas Sevastovai deva vadību ar 40:15. Tad viņa pieļāva arī dubultkļūdu.  
Anastasija Sevastova – Kateržina Sinjakova 2-3. Sevastova zaudē serves geimu.Sevastova izteikti spēlēja no aizsardzības, bet šoreiz Sinjakova tika pie "gremdes" sitiena, kuru realizēja. Pēc tam liepājniece no kreisās sita tīklā, taču punktu atguva ar pirmo "eisu" spēlē. Nākamajā izspēlē Sevastova divreiz trāpīja pa gala līniju, bet noslēgumā viņas saīsinātais sitiens pieskārās tīklam, un iekrita pretinieces laukumā. Tad Sevastovai izdevās vēl viena lieliska serve, tam sekoja viņas neliels "auts". Sevastovas dubultkļūda deva Sinjakovai kārtējo breika iespēju, tomēr Čehijas sportistei to neizdevās izmantot, uzbrūkot no kreisās ārpus laukuma. Garākā izspēlē Sinjakova vēlreiz netrāpīja laukumā, savukārt Sevastova mirkli vēlāk pieļāva jau trešo dubultkļūdu spēlē. Sinjakova izmantoja uzbrukuma iespēju un vēlreiz ieguva breikbumbu, bet Sevastovai izdevās vēlreiz atspēlēties. Lai arī sitiens pie tīkla bija ne pārāk veiksmīgs, tomēr čehiete sita tīklā (40:40).Sinjakova netrāpīja laukumā turpinājumā, bet tad aizraujošā izspēlē čehiete uzņēma sarežģītu uzbrukumu gar sāna līniju un tad atbildēja ar savu sitienu, kas deva punktu. Laba serve deva punktu Sevastovai, veiksmīga otrās serves uzņemšana ar sitienu no kreisās deva punktu Sinjakovai, garajam geimam turpinoties.  Noslēgumā Sinjakovai izdevās spēcīgs uzbrukuma sitiens, bet noslēgumā Sevastova no labās sita ārpus laukuma. 
Anastasija Sevastova – Kateržina Sinjakova 2-2. Sevastova lauž pretinieces servi. Sevastova "ieķērās" Sinjakovas serves geimā, panākot rezultātu 30:30. Tad viņa pacietīgi darbojās no aizsardzības un ar sitieniem, pēc kuriem bumbiņa lidoja virs tieši virs tīkla, izprovocēja pretinieces kļūdu, iegūstot breikbumbu. Sinjakova atspēlēja punktu, bet uzreiz pieļāva dubultkļūdu. Liepājniece atkal spēlēja pacietīgi, līdz čehietei sitiens "norāvās" no raketes.
Anastasija Sevastova – Kateržina Sinjakova 1-2. Sevastova zaudē serves geimu. Sinjakova no kreisās sitienu, kas bija tēmēts laukuma stūrī, sita ārpus laukuma, tam sekoja gara izspēle, kurā Čehijas tenisistei noslēgumā izdevās spēcīgs sitiens no kreisās. Nākamajās izspēlēs Sevastova no labās sita tīklā, abās reizēs cenšoties uzbrukt gar sāna līniju. Tādējādi Sinjakova ieguva divkāršo breikbumbu, bet pirmo Sevastova atspēlēja ar servi. Noslēgumā Sevastovai dubultkļūda.  
Anastasija Sevastova – Kateržina Sinjakova 1-1Sinjakova devās pie tīkla, bet Sevastova centās izdarīt sitienu pretinieces ķermenī, taču trāpīja tīklā. Liepājniecei brīdi vēlāk neizdevās saīsinātais sitiens un serves uzņemšana (0:40). Uzbrukums no kreisās gar sāna līniju ļāva čehietei geimu uzvarēt "sausā". 
Anastasija Sevastova – Kateržina Sinjakova 1-0Mača pirmajā izspēlē Sevastova apspēlēja pretinieci un guva punktu, bet mirkli vēlāk viņas apvedošais sitiens, kad Sinjakova bija devusies pie tīkla, lidoja ārpus laukuma. Tad laba otrā serve latvietei deva vadību 30:15, taču turpinājumā tika zaudēti divi punkti, kas Sinjakovai deva breika iespēju. Ar servi Sevastova punktu atguva un breikbumbu atspēlēja. Sinjakovas uzbrukums serves uzņemšanā brīdi vēlāk bija neveiksmīgs, bet noslēgumā viņa no labās sita pāri laukumam.
Spēle sākusies! Sevastova maču sāk ar servēšanu.
“US Open” turnīra mājaslapā, balstoties mākslīgā intelekta apkopoto informāciju, izteikta prognoze, ka Sevastovai ir 39% iespējamība izcīnīt uzvaru šajā mačā. Tātad Sinjakovas izredzes tiek vērtētas krietni augstākas – 61%.
Sevastova pirms divām nedēļām traumas dēļ izstājās no Sinsinati turnīra kvalifikācijas pirmās kārtas spēles. Jācer, ka viņai būs izdevies savu veselību savest kārtībā.
Šoreiz pirmajā kārtā Sevastovas pretiniece ir čehiete Kateržija Sinjakova, kura WTA rangā ierindojas 53. vietā. Tenisiste no Liepājas šobrīd ierindojas ranga 65. pozīcijā. Līdzšinējās trijās spēlēs, kas visas beigušās trijos setos, divreiz pārāka bijusi čehiete. https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/teniss/sevastova-sak-dalibu-sezonas-nosledzosaja-grand-slam-turnira.d?id=53537253
Anastasija Sevastova devīto reizi spēlēs ASV atklātā tenisa čempionāta jeb “US Open” pamatturnīrā. Šajā turnīrā viņa sasniegusi pusfinālu, kas viņai ir labākais rezultāts “Grand Slam” turnīros. Aizvadītajā sezonā viņa gan izstājās jau otrajā kārtā.

Tags

Anastasija Sevastova Grand Slam Teniss US Open
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form