Sevastova neatrod 'ieročus' pret labi spēlējošo Sasnoviču un netiek Brisbenas turnīra finālā

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova piektdien, 5. janvārī, Austrālijā nespēja iekļūt Brisbenas WTA "Premier" sērijas turnīra finālā, pusfinālā ar 6-7 (3:7), 4-6 piekāpjoties teicami maču aizvadījušai Baltkrievijas sportistei Aleksandrai Sasnovičai.

Sevastova par tikšanu Brisbenas turnīra pusfinālā nopelnīja 185 ranga punktus, kas viņai ļaus nākamnedēļ WTA pasaules rangā atgriezties 15. vietā, kas ir viņas karjeras rekords.

Abas tenisistes līdz šim nekad nebija iekļuvušas kāda no "Premier" līmeņa turnīru fināliem, bet šoreiz veiksmīgāka bija Sasnoviča, kura Brisbenas sacensības sāka ar kvalifikācijas mačiem.

Pirmā seta vidū tenisistes apmainījās breikiem, bet uzvarētāju noskaidroja "tie break" izspēlē. Tajā jau sākumā Sasnoviča lauza Sevastovas servi un droši guva panākumu, uzvarot līdz ar to pirmo setu. Otrajā setā sestajā geimā Sevastova neizmantoja dubulto breikbumbu, bet pretiniece devītajā geimā savu iespēju garām nepalaida. Sasnoviča lauza Sevastovas serves geimu, uzvarēja arī nākamo, svinot panākumu mačā.

Brisbenas WTA turnīra pusfināls: Anastasija Sevastova - Aleksandra Sasnoviča
Anastasija Sevastova - Aleksandra Sasnoviča 6-7 (3:7), 4-6Sevastova zaudē spēli un izstājas no turnīraSasnoviča kļūdās pirmajā izspēlē, bet tad kļūda arī Sevastovai. Laba serve un Sevastovas kļūda ļauj Sasnovičai tikt pie dubultās mačbumbas. Pirmo Sevastova atspēlē ar teicamu bekhendu korta stūrī. Nākamo izspēli gan nedaudz ar veiksmes palīdzību uzvar Sasnoviča, kura līdz ar to uzvar maču un iekļūst Brisbenas turnīra finālā
Sevastova - Sasnoviča 6-7 (3:7), 4-5Sevastova zaudē serves geimuSevastova serves geimu sāk ar dubultkļūdu, bet tad viegli panāk 30-15. Tad tenisistes apmainās kļūdām (40-30). Sevastovas kļūda ļauj pretiniecei izlīdzināt rezultātu spēlē, bet seko liepājnieces septītais "eiss" mačā. Turpinājumā Sevastova atkal kļūdās sitienā no gala līnijas, bet Sasnoviča lieliski uzņem servi un svarīgā brīdī tiek pie breikbumbas. Sevastova kļūdās, un Sasnoviča nonāk geima attālumā no savas karjeras lielākā panākuma - iekļūšanas "WTA "Premier" turnīra finālā.
Sevastova - Sasnoviča 6-7 (3:7), 4-4Ļoti droši turpina spēlēt Sasnoviča, kura pēc šī sev veiksmīgā Brisbenas turnīra sasniegs karjeras rekordu WTA rangā
Sevastova - Sasnoviča 6-7 (3:7), 4-3Sevastova viegli panāk 40-0, bet tad pieļauj dubultkļūdu. Vēl viena Sevastovas kļūda ļauj pretiniecei saasināt cīņu geimā, tomēr seko laba Latvijas tenisistes serve un uzvarēts geims
Sevastova - Sasnoviča 6-7 (3:7), 3-3Sevastova beidzot nospēlē drošāk pretinieces serves geimā un tiek pie dubultās breikbumbas. Pirmo pēc nedroša izgājiena pie tīkla Sasnoviča atspēlē, bet tad kļūdās Sevastova. Baltkrievietei padodas vēl viena teicama izspēle, bet tad viņa arī uzvar šo geimu
Sevastova - Sasnoviča 6-7 (3:7), 3-2Sevastova viegli panāk 30-0, tad gan pieļauj vienu kļūdu. Nākamajā izspēlē viņai talkā nāk veisme, bumbiņai pārkrītot pāri tīklam pēc troses aizķeršanas. Tad Sevastova uzvar nākamo izspēli un līdz ar to geimu
Sevastova - Sasnoviča 6-7 (3:7), 2-2Sasnoviča ļoti droši aizvada serves geimu, uzvarot visās izspēlēs
Sevastova - Sasnoviča 6-7 (3:7), 2-1Sevastova viegli panāca 40-0, bet tad pieļāva dubultkļūdu. Tas gan bija vienīgais viņas misēklis šajā geimā, kas uzvarēts droši.
Sevastova - Sasnoviča 6-7 (3:7), 1-1Sevastova ļoti apņēmīgi sākusi otro setu, bet Sasnoviča spēlē vēl labāk un negaidīti pārliecinoši.
Sevastova - Sasnoviča 6-7 (3:7), 1-0Sevastova viegli panāk 40-15, bet tad pieļauj dubultkļūdu. Nākamajā izspēlē viņai sanāk labs forhends pa diagonāli, kas ļauj uzvarēt geimu
Tenisistes pēc pauzes atsāk spēli. Sākas 2. sets
Sasnovičai pagaidām ar savu aktīvo spēli izskatās pārliecinošāk, bet Sevastova atbild ar drošu, mazāk kļūdainu spēli. Sasnoviča cenšas vairāk spēlēt Sevastovai uz neērto pusi, jo liepājniecei forhends šodien īsti nepadodas.
Pēc neveiksmīgā pirmā seta Sevastova kortā izsauc savu treneri, bet Sasnoviča pieprasa medicīnisko pauzi un dodas uz palīgtelpām.
Anastasija Sevastova - Aleksandra Sasnoviča 6-7 (3:7)Sevastova zaudē pirmo setu Pirmā mazo breiku panāk Sasnoviča, izvirzoties vadībā ar 4:1. Sevastova skaisti nospēlēja pie tīkla (2:4), tad ar servi panāca 3:4. Sasnoviča droši uzvar savas serves, tad Sevastova iesit tīklā. Līdz ar to zaudēts pirmais sets...
Sevastova - Sasnoviča 6-6Pirmajā izspēlē Sevastova izgāja pie tīkla un viņai nesanāca sitiens pēc Sasnovičas "sveces". Seko lieliska Sasnovičas izspēle (0-30), bet Sevastovai īstajā laikā padodas "eiss". Tad kļūdās Sasnoviča un jau 30-30. Lieliska Sevastovas serves un 40-30bet tad pēc labas serves arī uzvarēts geimsTagad būs "tie break" izspēle
Sevastova - Sasnoviča 5-6Sevastovai neizdodas "aizķerties" šajā geimā, un Sasnoviča atkal ir viena geima attālumā no uzvaras pirmajā setā. Tagad Sevastovai jāuzvar savs serves geims, lai tiktu pie "tie break" geima.
Sevastova - Sasnoviča 5-5Sevastova atkal "sausā" uzvar geimu, nedodot pretiniecei nekādas iespējas uzvarēt setu ar pirmo piegājienu
Sevastova - Sasnoviča 4-5Baltkrieviete ar labām servēm viegli panāca 40-0, bet tad Sevastova lieliski uzņēma servi. Tas gan bija vienīgais liepājnieces punkts geimā, jo sekoja Sevastovas kļūda forhendā pa diagonāli.
Sevastova - Sasnoviča 4-4 Drošas serves palīdz Sevastovai ātri un viegli ("sausā") uzvarēt serves geimu
Sevastova - Sasnoviča 3-4 Sevastova lauž pretinieces serves geimu Sevastova pēc Sasnovičas dubultkļūdas tiek pie savas pirmās breikbumbas. To Latvijas tenisiste izmanto, jo Sasnoviča iesit tīklā. Pagaidām tīri uzvarētajās izspēlēs baltkrieviete ir vadībā ar 6-3, kas tikai apliecina, ka Sevastovas pretiniece pagaidām ir agresīvāka spēlē. Tomēr viņa arī vairāk kļūdās, tādēļ cīņa ir līdzīga.  https://twitter.com/WTA/status/949153867727495169
Sevastova - Sasnoviča 2-4 Sevastova zaudē serves geimu Sasnoviča sāka spēlēt agresīvāk un tas liek Sevastovai divreiz kļūdīties geima sākumā (0-30). Sasnovičas kļūda un lielisks Sevastovas forhends pa līniju ļauj izlīdzināt liepājniecei cīņu geimā (30-30). Pēc Sevastovas kļūdas sitienā no gala līnijas Sasnoviča tiek pie breikbumbas - pirmā starp abām tenisistēm šajā mačā. Pacietīgi sitot Sevastovai uz neērto pusi, Sasnoviča izmanto šo breika iespēju. https://twitter.com/WTA/status/949152863992754176
Sevastova - Sasnoviča 2-3Tenisistes turpina apmainīties īsām, ātrām izspēlēm. Sevastovai bija 15-30, bet neizmantoja iespēju tikt pie breikbumbas. Baltkrievijas tenisiste panāca 40-30, bet kļūdījās forhendā pēc izgājiena pie tīkla. Līdzīgā izspēlē baltkrieviete otro reizi nekļūdījās, bet tad atkal pieļāva kļūdu.Sasnovičas nestabilais sniegums ļāva Sevastovai ļāva saasināt cīņu šajā geimā, bet breikbumbas tā arī izpalika. Sasnoviča uzvarēja geimu pēc Sevastovas forhenda tīklā.
Sevastova - Sasnoviča 2-2Sevastova kļūdījās pirmajā izspēlē, bet tad uzvarēja četras izspēles pēc kārtas un geimu
Sevastova - Sasnoviča 1-2Baltkrievijas tenisiste arī atbild ar "sauso" geimu. Pagaidām tikai pirmajā geimā Sevastovai izdevies saasināt cīņu, bet pie breika iespējām tenisistes nav tikušas
Sevastova - Sasnoviča 1-1Sevastova uzvarēja pirmajā izspēlē, bet tad trīsreiz kļūdījās Sasnoviča. Liepājniecei "sausā" uzvarēts geims
Brisbenā ir "Premier" turnīrs, un tik augstas raudzes sacensībās neviena no tenisistēm nav bijusi pagaidām finālā.https://twitter.com/wta_fanatics/status/949147138847461376
Sevastova - Sasnoviča 0-1Pirmā mačā servēja Sasnoviča. Tenisistes ar īsām izspēlēm sākušas spēli. Sevastova no 40-15 panāca 40-40. Tomēr lieliski ar forhendu nospēlēja balkrieviete, bet Sevastovai nepadevās saīsinātais.
Spēle sākusies
Sevastova pasaules rangā ieņem 16. vietu, bet Sasnoviča ir 88. vietā. Abas tenisistes līdz šim savā starpā nav tikušās.
Abas tenisistes jau iesildās un pēc mirkļa speļe varēs sākties.
Latvijas otra labākā tenisiste Anastasija Sevastova ļoti veiksmīgi sākusi 2018. gada sezonu un piektdien centīsies iekļūt Brisbenas turnīra finālā. Pusfinālā viņas pretiniece - baltkrieviete Aleksandra Sasnoviča.