Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete Anastasija Sevastova trešdien aizvadīja atzīstamu pirmo spēles daļu Vimbldonas "Grand Slam" čempionāta otrajā kārtā, tomēr izlaida no rokām iegūtu 3-0 vadību otrajā setā pret ASV tenisisti Danielu Kolinsu, mačā piekāpjoties 6-4, 4-6, 3-6.

Spēle tika uzsākta pavisam spraigi, tenisistēm divreiz aizvadot ilgus geimus pie 34. vietā rangā esošās Kolinsas serves. Sevastovai pretinieces servi nesanāca lauzt, tomēr savi geimi tika uzvarēti pietiekami ātri.

Lūzuma punkts nāca pie 3:3, kad kārtējā skaistu izspēļu pilnajā geimā Sevastova izmantoja spēles ceturto breikbumbu. Liepājniece ar paceltu dūri varēja doties atpūsties, bet Kolinsa tam atbildēja, laužot Sevastovas servi un panākot 4:4.

Latvijas tenisistei sanāca vēlreiz lauzt pretinieces servi, bet tad bez ierunām ar savu servi panākt 6:4 un uzvaru pirmajā setā. Pēc pirmā seta Sevastovai vien sešas nepiespiestas kļūdas un desmit neatvairītas serves (turklāt arī viens eiss), bet pretiniecei 12 kļūdas, kā arī tikai trīs neatvairītas serves. Tiesa, pretiniece veica gandrīz divreiz vairāk neatvairāmus sitienus izspēļu laikā (11 pret sešiem).

Sevastovas precizitāte nomāca Kolinsas kļūdaino azartu arīdzan otrā seta ievadā. Liepājniece lauza Kolinsas servi, uzvarēja savu geimu, bet tad ar vienā izspēlē veiktiem četriem ārkārtīgi precīziem sitieniem šķērsām savam kustības virzienam panāca jau 3:0.

Tam gan sekoja spēles svarīgākais pavērsiens. Sevastova pie savas serves jau šķietami bija atspēlējusies līdz 40:40, bet Kolinsas pieprasīts atkārtojums ļāva tiesnesim lemt, ka viņai piešķirta kļūda nav bijusi taisnīga. Tādējādi Kolinsa lauza Sevastovas servi.

Amerikāniete spēja uzvarēt četrus geimus pēc kārtas, un ar sagrābtu spēles iniciatīvu uzvarēt setā 6:4.

Pēdējā setā spēle turpinājās Kolinsas zīmē. Tenisiste uzvarēja divus geimus, bet tad triumfēja spēles ilgākajā geimā, gūstot vadību 3:0. Nākamo serves geimu sliktu ķermeņa valodu rādošā Sevastova atdeva neticami ātri. Rezultāts 4:0 par labu Kolinsai.

Tomēr spēle sagādāja vēl pēdējos pāris pavērsienus. Amerikāniete dažas reizes steigā kļūdījās, bet Sevastova aizvadīja vairākas skaistas izspēles, uzvarot trīs geimus pēc kārtas.

Liepājniecei ar savu servi bija iespēja izlīdzināt rezultātu trešajā setā. Tomēr pie ļoti svarīgā 30:40 Sevastova izpildīja dubultkļūdu. Vēl viena atgūšanās kurzemniecei vairs nebija pa spēkam, un tātad no Vimbldonas čempionāta vienspēļu turnīra izstājās arī Sevastova, kura otro reizi karjerā bija pārvarējusi šī "Grand Slam" turnīra pirmo kārtu.

Jau ziņots, ka dāmu vienspēļu turnīra pirmo kārtu nepārvarēja Jeļena Ostapenko, kura ar 2-6, 2-6 zaudēja pieredzējušajai Taivānas tenisistei Suvejai Sje. Savukārt vīru konkurencē Ernests Gulbis arī izstājās pirmajā kārtā, Argentīnas tenisistam Leonardo Maijeram izrādot pretestību vien otrajā setā un zaudējot 1-6, 6-7 (12:14), 2-6.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var iepazīties ar detalizētu notikumu aprakstu.