Sevastova pēc neveiksmīga spēles ievada pārliecinoši apspēlē Taihmani

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova (WTA 47.) pirmdien Romas "WTA 1000" sērijas turnīra pirmās kārtas spēlē ar rezultātu 3-6, 6-1, 6-3 pārspēja šveicieti Džilu Taihmani (WTA 54.).

Sevastova, kura pērn izstājās turnīra pirmajā kārtā, par panākumu saņems 60 WTA ranga punktus. Otrajā kārtā liepājniece tiksies ar Karolīnu Plīškovu (WTA 9.), kura sacensības sāks ar šo spēli.

Spēli veiksmīgāk sāka Taihmane, kura ar precīzu spēli pie tīkla pirmā lauza Sevastovas servi. Savukārt, rezultātam esot 3-4, Sevastova vispirms sīvā cīņā zaudēja savu serves geimu, bet tad neizmantoja trīs breikbumbas.

Otrajā setā liepājniece pārvarēja problēmas ar breikbumbām. Sevastova gan lauza pirmās divas šveicietes serves, gan sāka spēlēt precīzāk ilgās izspēlēs, kurās pretiniece neprecīzi izpildīja "forhendus". Seta galotnē trīs geimi sasniedza rezultātu 40:40, visos triumfējot Latvijas pārstāvei, bet izcilais sets tika noslēgts ar pārliecinošu serves geimu.

Pirms pēdējā seta Sevastova palūdza medicīnisko pārtraukumu, kurā tika aprūpēts kāds savainojums. Taču liepājniecei tas neliedza turpināt spēli, kas tika uzsākta tenisistēm noturot savu servi. Rezultātam esot 2-2, Sevastova lauza pretinieces servi, bet seta galotnē trīs geimos pēc kārtas skaisti apspēlēja Taihmani.

Jeļena Ostapenko (WTA 49.) arī piedalīsies turnīrā. Latvijas tenisiste pirmdien aizvadīs dubultspēli, bet vienspēļu pirmajā kārtā tiksies ar Johannu Kontu (WTA 18.) no Lielbritānijas.

Portāls "Delfi" piedāvā spēles teksta tiešraidi.

Romas tenisa turnīrs: Anastasija Sevastova – Džila Taihmane
Spēles statistika ("SofaScore"). Sevastova pret Taihmani:
Anastasija Sevastova – Džila Taihmane 3-6, 6-1, 6-3. Sevastova pārvar turnīra pirmo kārtuDūre vēlreiz pacelta! Skaists sitiens ātri ļauj sasniegt 0:15. Dubultkļūda pretiniecei, 0:30. Efektīvi sitieni piespiež Taihmanei daudz kustēties. Šveiciete nespēj atsisties, 0:40. Trīs breikbumbas! Taihmane veiksmīgi nospēlē pie tīkla, bet nākamo izspēli liepājniece uzvar ar skaistu apvedošo!
Anastasija Sevastova – Džila Taihmane 3-6, 6-1, 5-3Sevastova skaisti uzķer pretinieci uz pretkustību, panākot 40:15! Taihmane otro reizi geimā bumbiņu pēc serves sit tīklā. Sevastova izpilda savu firmas gājienu – gandarīta paceļ dūri. Pelnīti.
Anastasija Sevastova – Džila Taihmane 3-6, 6-1, 4-3Taihmanei arī dubultkļūda, 15:15. Abām tenisistēm tagad pa divām. Pretiniecei padodas sarežģīts "bekhends" pa diagonāli, 30:15. Taihmane ātri paveic minimumu, uzvarot geimu. Pēc īsas pauzes būs kārta, iespējams, spēles svarīgākajam geimam.
Anastasija Sevastova – Džila Taihmane 3-6, 6-1, 4-2Par tenisistu izpildījumu un radošo pieeju atklātās izspēlēs šodien nevar sūdzēties. Sāncenses apmainās ar punktiem, bet Taihmane neuzņem Sevastovas servi, 30:15. Dubultkļūda, 30:30. Ļoti labas serves palīdz nostiprināt "breika" pārsvaru!
Anastasija Sevastova – Džila Taihmane 3-6, 6-1, 3-2. Sevastova lauž pretinieces serviTaihmane kļūdās pēc Sevastovas saīsinātā, pretiniecei 0:30. Vēl viena kļūda pretiniecei, 0:40! Taihmane sit tīklā! Šo pavērsienu liepājniecei jāizmanto.
Anastasija Sevastova – Džila Taihmane 3-6, 6-1, 2-2Liepājniece gūst pirmos divus geima punktus, bet Taihmane atbild ar izcilu sitienu, 30:15. Šveiciete veiksmīgi dodas arī pie tīkla, 30:30. Geima izskaņā šveicieti gan pieviļ meistarība. Abas tenisistes serves geimos spēlē atbildīgi.
Anastasija Sevastova – Džila Taihmane 3-6, 6-1, 1-2Kas par aizstāvēšanos no Sevastovas puses! Liepājniece atsitas, spēlējot jau pāris metrus aiz gala līnijas, un praktiski iztur spiedienu līdz galam. Tomēr Taihmanes raidītā bumbiņa skārusi līniju, 30:15. Šveiciete uzvar geimu.
Anastasija Sevastova – Džila Taihmane 3-6, 6-1, 1-1Pārliecinošs geims Sevastovas izpildījumā. Taihmanei tikai viens punkts.
Anastasija Sevastova – Džila Taihmane 3-6, 6-1, 0-1Sevastova pielec kājās it kā nekas nebūtu noticis. Pretiniece serves geimu uzsāk ar 0:30. Sevastova izpilda vairākus neticami precīzus sitienus, tomēr pēdējais vārds paliek Taihmanei, 15:30. Taihmane ar precīziem sitieniem tomēr uzvar geimā.
Sevastova lūdz medicīnas personāla palīdzību. Romas karstumā (+25 grādi pēc Celsija) liepājniece arī pie galvas pieliek ledu. Tomēr tūlīt pat liepājniece arī noguļas. Tiek aprūpēts kāds savainojums. Šķiet, ka Sevastovai sāp gurns.
Otrā seta statistika ("SofaScore"). Sevastova pret Taihmani:
Anastasija Sevastova – Džila Taihmane 3-6, 6-1. Sevastova noslēdz izcilu setuNetverama serve, rezultāts 30:15 par labu Sevastovai. Vēl viena teicama serve! 40:15. Taihmane uzreiz uzbrūk pēc nākamās serves, bet kļūdās.
Anastasija Sevastova – Džila Taihmane 3-6, 5-1. Sevastova lauž pretinieces serviRezultātam esot 40:30, Taihmane nespēj gūt izšķirīgo punktu. Jau trešais geims pēc kārtas sasniedz 40:40. Taihmane ar netveramu servi atspēlē breikbumbu, bet pēc tam Sevastova pati nespēj izmantot vēl vienu šādu iespēju. Sevastova ar ceturto piegājienu lauž pretinieces servi!
Anastasija Sevastova – Džila Taihmane 3-6, 4-1Sevastova otrajā setā bijusi pārāka atklātās, ilgās izspēlēs. Tomēr tagad divreiz virsroku ņem Taihmane, kurai arī azotē ir skaists saīsinātais. Taihmanei breikbumba, 30:40. Šveiciete sit tīklā, bet pēc tam atgūst breikbumbu. Sevastova uz to atbild ar jaudīgu "eisu". Ārkārtīgi saspringtā geima izskaņā tomēr uzvar Sevastova.
Anastasija Sevastova – Džila Taihmane 3-6, 3-1. Sevastova lauž pretinieces serviAbas tenisistes apmainās ar izciliem sitieniem, pēc kuriem bumbiņa krīt tieši uz līnijas. Sevastova iztērē divas breikbumbas. Rezultātam esot 40:40, geims ievelkas. Izcils saīsinātais dod kārtējo breikbumbu! Bumbiņa no laukuma atlec neticami zemu. Taihmane kļūdās "bekhendā", Sevastova vēlreiz uzvar pretinieces serves geimu.
Anastasija Sevastova – Džila Taihmane 3-6, 2-1. Sevastova zaudē serves geimuPāris kļūdas, rezultāts 0:40. Taihmane šajā spēlē vēl nav izniekojusi breikbumbas... Šveices tenisiste divreiz riskē, abas reizes spēlē neprecīzi, 30:40. Sevastova nespēj izglābties no smagas pozīcijas, nepārceļot bumbiņu pāri tīklam.
Anastasija Sevastova – Džila Taihmane 3-6, 2-0. Sevastova lauž pretinieces serviŠoreiz liepājniece neiznieko breikbumbas! Sevastova tiek pie 15:40, un uzreiz ar viltīgu virziena maiņu noslēdz geimu.
Pirmā seta statistika ("SofaScore"). Sevastova pret Taihmani:
Anastasija Sevastova – Džila Taihmane 3-6, 1-0Sevastova atkal mazliet neprecīzi izpilda "bekhendu", 0:15. Taihmanei kļūda, Sevastovai laba serve, rezultāts jau 30:15. Neprecīzs sitiens, un rezultāts atkal 40:40. "Eiss"! Taihmane kļūdās, liepājniecei izdodas noturēt uzvaru serves geimā.
Anastasija Sevastova – Džila Taihmane 3-6. Sevastova zaudē pirmo setuPāris paviršības, un Sevastovai jau trīs breikbumbas! Sevastova sit tīklā, 15:40. Taihmane atkal paspēj līdz Sevastovas saīsinātajai, 30:40. Šis sitiens liepājniecei seta laikā tā arī nav nostrādājis. Taihmane atspēlē visas trīs breikbumbas. Sevastovas "bekhends" knapi, knapi netiek pāri tīklam. Sets zaudēts.
Anastasija Sevastova – Džila Taihmane 3-5. Sevastova zaudē serves geimuAtbildīgā izspēlē Sevastova panāk 40:30, tomēr tūlīt pēc tam punktu gūst Taihmane, 40:40. Pienācis ļoti svarīgs brīdis. Taihmane tiek pie breikbumbas. Sevastova sit mazliet pāri gala līnijai. Pretiniece seta garumā tomēr labāk spēlējusi ilgās izspēlēs.
Anastasija Sevastova – Džila Taihmane 3-4. Sevastova lauž pretinieces serviIzcils saīsinātais no neērtās puses ļauj panākt 15:40! Vienu punktu Taihmane ar servi atgūst, bet tad kļūdās.
Anastasija Sevastova – Džila Taihmane 2-4Laba servēšana ļauj arī liepājniecei bez kļūdām uzvarēt geimu.
Anastasija Sevastova – Džila Taihmane 1-4Latvijas tenisiste paliek bez punktiem. Taihmane izteikti sagrābusi iniciatīvu.
Anastasija Sevastova – Džila Taihmane 1-3. Sevastova zaudē serves geimuTaihmane divreiz veiksmīgi pietuvojas tīklam, 15:30. Breikbumba šveicietei. Sevastova kļūdās...
Anastasija Sevastova – Džila Taihmane 1-2Taihmanei dubultkļūda, 15:30. Šveiciete tomēr gūst trīs punktus pēc kārtas.
Anastasija Sevastova – Džila Taihmane 1-1Sevastova spēlē eleganti, 30:0. Ilgākās izspēlēs liepājniece pagaidām pārāka, 40:15. Arīdzan Sevastova uzvar serves geimu.
Spēle sākusies! Anastasija Sevastova – Džila Taihmane 0-1Taihmanei "eiss", bet Sevastova atbild pie tīkla, 30:30. Arī šveiciete labi nospēlē pie tīkla, 40:30. Taihmane uzvar serves geimu.
Abas tenisistes iesildās.
Turnīrs Romā notiek uz māla seguma.
Taihmane šosezon spēlējusi divos pusfinālos un uzvarējusi 11 no 18 spēlēm. Madrides turnīrā viņa apstājās otrajā kārtā, kur viņu apturēja vēlāk Sevastovu sarūgtinājusī spāniete Paula Badosa. Šveiciete 2021. gadā pirmo reizi vienā sezonā uzvarējusi divas pirmā desmitnieka tenisistes.
Sevastova aizvada sezonas labāko nogriezni. Liepājniece iepriekšējās divās nedēļās notikušajā Madrides "WTA 1000" turnīrā pēc kvalifikācijas pārvarēšanas sasniedza astotdaļfinālu. Ieskaitot Billijas Džīnas Kingas kausa spēles, Sevastova bija sešu uzvaru sērijā, bet kopumā viņai šajā sezonā ir 14 uzvaras un deviņi zaudējumi.
Sevastova pirmdien atgriezās Latvijas pirmās raketes godā, ieņemot 47. vietu, bet viņas pretiniece ir 54. pozīcijā.