Sevastova uzvar krievu zvaigzni Šarapovu un otro gadu pēc kārtas iekļūst 'US Open' ceturtdaļfinālā

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova svētdien, 3. septembrī, Ņujorkā sīvā, vairāk nekā divu stundu ilgā cīņā pieveica krievu zvaigzni Mariju Šarapovu, otro gadu pēc kārtas sasniedzot ASV atklātā čempionāta ceturtdaļfinālu.

"US Open" astotdaļfināla spēlē Sevastova pēc zaudēta pirmā seta pieveica Šarapovu ar 5-7, 6-4, 6-2. Tagad ceturtdaļfinālā Sevastova, kura izlikta ar 16. numuru, spēlēs pret amerikānieti Sloanu Stīvensu.

Pirmā seta vidū tenisistes apmainījās uzvarētiem pretinieces serves geimiem. Sīvā cīņā ritēja praktiski katrs geims, bet 12. geims veiksmīgāks bija Šarapovai - Krievijas tenisiste ieguva dubulto breikbumbu un ar teicami uzņemtu servi uzvarēja setu.

Otrajā setā Sevastova izmantoja vienīgo breikbumbu, laužot pretinieces serves geimu, panākot tobrīd 2-1 savā labā. Kā izrādījās, tas bija vienīgais breiks otrajā setā, kurā Sevastova atspēlēja trīs breikbumbas. Pēc otrā seta Šarapova palūdza pārtraukumu, lai varētu nomainīt sporta apģērbu, pēc zaudētiem pirmajiem trīs geimiem paprasīja arī medicīnisko pārtraukumu, jo uz viņas plaukstas bija tulznas.

Tas nedaudz izsita Sevastovu no ritma, Krievijas tenisiste atspēlēja venu breiku, panāca 3-2. Tad trīs geimus pēc kārtas pārāka bija Sevastova, kura emocionāli līksmoja pēc uzvaras mačā!

US Open 1/8 fināls: Anastasija Sevastova - Marija Šarapova
Sevastova vēlāk tiešraidē "Eurosport": šobrīd tāds kā tukšums. Bija smaga cīņa, zaudēts pirmais sets...Viņa ļoti agresīvi spēlēja. Laikam jau man bija jābūt kā "otrajam numuram", bet viņa spēlēja kā favorīte. Pēc pirmā seta centos servēt vairāk uz vidu, lai pretiniece neatņemtu agresīvi . Kaut kas bija jāmaina.Jā, man palīdz (bijušais pasaules ranga līderis) Tomass Musters. Viņš ir vairāk kā mentors. Palīdz sakārtot lietas, domas.
Sevastova pēc uzvaras: Spēlēt centrālajā kortā vienmēr ir patīkami, te ir lieliska atmosfēra, var baudīt spēli. Pirmais sets bija ļoti spraigs, svaru kausi varēja nosvērties uz jebkuru pusi. Viņa spēlēja fantastiski, man nācās smagi cīnīties par katru bumbiņu. Turpināju cīnīties un izdevās.
Anastasija Sevastova - Marija Šarapova 5-7, 6-4, 6-2Sevastova uzvar maču!Sevastova svarīgo geimu sāk ar divām uzvarētām izspēlēm. Šarapova atbild ar labi uzņemtu servi, bet tad Krievijas tenisiste izsit autā! Dubultā mačbumba!Pirmo mačbumbu Šarapova atspēlē, tad krieviete lieliski uzņem Sevastovas otro servi. Šarapova izsit autā, bet arī trešo mačbumbu atspēlē Šarapova. Pēc spēcīgas serves Sevastova tiek pie ceturtās iespējas. Tā ir sekmīga un Sevastova turpina uzvaru gājienu!
Sevastova - Šarapova 5-7, 6-4, 5-2Sevastova lauž pretinieces serves geimuSevastova turpina ar grieztajiem un sitieniem uz gala līniju labi aizstāvēties. Pēc teicami iegriezta sitiena iegūst breikbumbu. Sevastova sagaida pretinieces kļūmi un nonāk geima attālumā no triumfa spēlē!
Sevastova - Šarapova 5-7, 6-4, 4-2Teicama aizsardzības spēle Sevastovas izpildījumā. Tas ļauj tikt pie 40-0 un tad "sausā" ar labu servi uzvarēt geimu
Sevastova - Šarapova 5-7, 6-4, 3-2Sevastova ļoti labi aizstāvas un cenšas sagaidīt savu iespēju. Viņai iespēj no 30-0 panākt 30-30, bet tad divās izspēlēs labāka Šarapova
Sevastova - Šarapova 5-7, 6-4, 3-1Sevastova zaudē serves geimuŠarapovas pauze nenāk par labu Sevastovai. Nonāk zaudētājos ar 15-40 un ar dubultkļūdu zaudē serves geimu
Šarapova ņem medicīnisko pārtraukumu, jo roku klāj tulznas.
Sevastova - Šarapova 5-7, 6-4, 3-0Sevastova vēlreiz lauž pretinieces serves geimu!Sevastova pēc teicama saīsinātā sitien panāk 0-30, Šarapovai nesanāk saīsinātais un 0-40. Šarapova izsit autā, un "sausā" uzvarēts pretinieces serves geims
Sevastova - Šarapova 5-7, 6-4, 2-0Sevastova "sausā" uzvar serves geimu
Sevastova - Šarapova 5-7, 6-4, 1-0Sevastova lauž pretinieces serves geimuGeima sākumā nav jūtama tā spriedze, kas bija 2. setā. Tenisistes nedaudz atslābušas, to veicināja arī Šarapovas pauze. Šajā mierīgajā spēlē vairāk kļūdās Sevastova, iegūstot dubulto breikpunktu. Šarapova pieļauj dubultkļūdu, Sevastova sāk setu ar breiku!
Sākas 3. setsIzšķirošā seta sākums iekavējās, jo Šarapova aizgāja nomainīt sasvīdušo sporta apģērbu. Tenisisti mēdz izmantot dažādas viltības pēc zaudētiem setiem
2. seta statistika
Anastasija Sevastova - Marija Šarapova 5-7, 6-4Sevastova uzvar 2. setu!Šarapovas divas kļūdas ļauj tikt pie 30-0, bet tad krievietei padodas vēl viens teicams forhends, pret ko Sevastova pagaidām nav atradusi ieročus. Sevastova kļūdās un jau 30-30. Ar labu servi Sevastova tiek pie setbumbas!Spēcīga serve un uzvarēts sets!
Sevastova - Šarapova 5-7, 5-4Sevastova "sausā" uzvar serves geimu. Tagad Sevastova servēs un var uzvarēt otro setu
Sevastova - Šarapova 5-7, 5-3Šarapova mazinājusi kļūdu skaitu, uzbrūk atkal ļoti agresīvi un spēj panākt 30-40. Sevastova atspēlē breikpunktu ar labu servi. Šarapova centās agresīvi uzņemt servei, bet iesita tīklā, bet tad atgūst punktu un ir "vienādi". Šarapova agresīvi uzņem servi iegūst vēl vienu breikpunktu. Sevastova to atspēlē un sagaida pretinieces kļūdu ("vairāk). Sevastova fantastiski nospēlē pie tīkla un uzvar vēl vienu smagu geimu!
Sevastova - Šarapova 5-7, 4-3Sevastova sākusi "lasīt" pretinieces spēli un ir burtiski soli priekšā pretiniecei. Tas ļauj tikt pie 15-30, bet Šarapova svarīgā brīdī sanāk spēcīga otrā serve (30-30). Ar eisu viņa panāk 40-30.Geimu tenisistes noslēdz ar dienas izspēli - divreiz Sevastova ar saīsinātajiem sitieniem izvilka pretinieci pie tīkla un tad divreiz pārcēla viņai pāri svecīte. Trešo reizi saīsinātais nesanāca... Bet skaista epizode!
Sevastova - Šarapova 5-7, 4-2Šarapovas kļūdas ļauj Sevastovai viegli iesākt geimu, bet tad liepājniecei nepadodas sitiens pēc pretinieces saīsinātā. Šarapovai padodas forhends pa līniju (30-30), bet nākamais forhends lido autā. Sevastova ar skaistu sitienu gar tīklu uzvar geimu
Sevastova - Šarapova 5-7, 3-2Sevastovai diez ko nesekmējas Šarapovas serves geimā, un viņa kaut ko runā ar tribīnēm. Krievijas tenisiste viegli un āri "sausā" uzvar serves geimu
Sevastova - Šarapova 5-7, 3-1Otrajā izspēlē Sevastova paspēj uz pār tīklu pārkritušo bumbiņu un panāk 30-0. Šarapova atkal sāk kļūdīties un Sevastova "sausā" uzvar geimu.Jāizmanto Krievijas tenisistes vājuma brīdis spēlē!
Sevastova - Šarapova 7-5, 2-1Sevastova lauž pretinieces serves geimuSevastovai ik pa laikam padodas "aizķerties" pretinieces serves geimos, bet visus Sevastovas centienus aptur pretinieces brīžiem ideālā spēle. Tomēr arī krievietei ir kļūdas, un pēc vienas rezultāts kļūst "vienādi". Pč Sevastovas sitiena bumbiņa veiksmīgi pārkrīt pāri tīkliņam un breikbumba (tikai trešā spēlē)! Sevastova teicami aizsargājas un izmanto savu iespēju, laužot pretinieces servi!
Sevastova - Šarapova 5-7, 1-1Šarapova šobrīd diktē notikumus kortā. Saviem spēcīgajiem forhendiem viņa pielikusi klāt arī bekhendus. Pēc teicami uznemtas Sevastovas serves Krievijas tenisiste iegūst breikbumbu, ko Sevastova atspēlē. Sevastova ar teicamu saīsināto tomēr uzvar tik grūto geimu
Sevastova - Šarapova 5-7, 0-1Šarapova viegli panāk 40-0. Tad Sevastovai izdodas labs forhends, bet nākamajā izspēlē pie tīkla veiksmīgāka krieviete
Sākas 2. sets
Anastasija Sevastova - Marija Šarapova 5-7Sevastova zaudē serves geimu un 1. setuSevastova geima sākumā pieļauj vienu retajām kļūdām spēlē, bet tad skaisti apspēlē pretinieci ilgākā izspēlē. Šarapovas forhendi dod rezultātu un 15-30. Tad pēc Sevastovas otrās serves krieviete panāk dubulto setbumbu (15-40). Šarapova izcili uzņem servi un uzreiz uzvar geimu un setu
Sevastova - Šarapova 5-6Sevastovai nesanāk saīsinātais, kas ļauj pretiniecei viegli gūt punktu. Šarapova atkal parāda savu spēku ar forhendu, bet tad tieši forhends viņu iegāž (30-15). Ar otro eisu spēlē Šarapova panāk 40-15. Krievijas tenisiste iesit tīklā, pieļaujot kārtējo nepiespiesto kļūdu (40-30), bet geimu noslēdz ar spēcīgu forhendu pa diagonāli.
Sevastova - Šarapova 5-5Sevastova kļūdās un to labo ar skaistu forhendu. Tad sanāk spēcīga serve, bet nākamajā izspēlē cīņā pie tīkla daudz izveicīgāka ir Sevastova, izpelnoties aplausus (40-15). Sevastova droši uzvar geimu, turpinot cīņu par uzvaru setā
Sevastova - Šarapova 4-5Tenisistes kļūdaini sāk geimu. Tad ar spēcīgu forhendu izspēli noslēdz Šarapova (40-15) un ar vēl vienu forhendu uzvar geimu.
Sevastova - Šarapova 4-4Šarapova cenšas agresīvi uzbrukt, bet tas viņu divreiz pieviļ. Šarapova pieļauj jau savu 13. kļūdu spēlē (40-0), tad gan viņai sanāk lieliski uzņemt servi. Tad vēlreiz Šarapova gūst punktu pēc Sevastovas otrās serves, bet krievietes kļūda ļauj Sevastovai izlīdzināt rezultātu spēlē
Sevastova - Šarapova 3-4Sevastova lauž pretinieces serves geimuSevastova labi iesāka geimu, bet vēl labāk šoreiz spēlē pretiniece. Sevastova ar beidzot patiešām perfekto saīsināto samazina starpību geimā (40-30). Tad kļūdās Šarapova, dodot iespēju Latvijas tenisistei. Ar trešo mēģinājumu Sevastovai izdodas gūt punktu pret Šarapovu, kura bija pie tīkla. Tad Šarapova sasteidz sitienu, un Sevastova pozitīvi emocionāli "uzvilkta" dodas pārtraukumā!
Sevastova - Šarapova 2-4Šarapova kļūdās pirmajā izspēlē, bet tad Sevastova sagaida labu situāciju - teicams apvedošais sitiens un 30-0. Tad sanāk sitiens pa līniju, pirms tam izvelkot Šarapovu pie tīkla ar saīsināto sitienu. Ar labu servi Sevastova "sausā" uzvar geimu
Sevastova - Šarapova 1-4Sevastova saasina cīņu Šarapovas serves geimā. Ar saīsināto sitienu panāk 40-40, tad sagaida pretinieces kļūdu un tiek pirmās breikbumbas. Sevastovai nesanāk serves uzņemšana, tad atkal nepadodas saīsinātais sitiens. Šarapova pēc spēcīgas serves viegli uzvar izspēli un geimušobrīd izskatās, ka Sevastova gaida pretinieces kļūdas, nevis pati cenšas veidot uzbrukumus un piespiest pretinieci kļūdīties.
Sevastova - Šarapova 1-3Sevastova zaudē serves geimuSevastovai nesanāk pirmā serve, ko izmanto pretniece (15-30). Tad ilgā izspēlē Sevastovai nesanāk saīsinātais sitiens (15-40). Šarapova ilgstošā izspēlē veic teicamu sitienu pa līniju, laužot Sevastovas serves geimu
Sevastova - Šarapova 1-2Pirmā ilgākā izspēle, kurā tenisistes nospēlēja dauzpusīgi - gan pie tīkla pēc saīsinātajiem, gan uz gala līnijas. Tajā uzvar Šarapova, panākot 30-0. Šarapova panāk 40-0 un ar saīsināto sitienu uzvar geimu
Sevastova - Šarapova 1-1Sevastova "sausā" uzvar savu serves geimu. Lielisks sākums Latvijas tenisistei
Sevastova - Šarapova 0-1Šarapovai pirmais sitiens sanāk pa līniju, tad trāpa uz gala līniju. Tad Šarapovai pirmā kļūda spēlē, arī nākamajā izspēlē pieļauj kļūdu (30-30). Šarapova ar perfektu sitienu stūrī panāk 40-30, bet Sevastovai nejauši sanāk idēali uzņemt servi - bumbiņa piezemējās uzreiz aiz tīkla, kur Šarapova nepaspēja. Tad divas izspēles uzvar Šarapova, uzvarot pirmo geimu
Spēle sākusies
Nākamajā kārtā šīs spēles uzvarētāja tiksies ar vācieti Jūliju Gērgesu (30. numurs) vai amerikānieti Sloani Stīvensu
Tenisistes iznākušas kortā!. Sekos iesildīšanās un tad spēle.
Sevastova pirms iznākšanas kortā: Patīkami otro gadu spēlēt Artūra Eša kortā, tas ir fantastiski un liels pagidinājums. Pret Šarapovu jārāda labākais sniegums, respektēju sau pretinieci, un tad jau redzēsim.
Ja dienas pirmajā mačā centrālais korts bija slēgts, tad tagad jumts ir atvērts. Iespējams, tas arī kavēja spēles sākumu
Tenisistes vēl nav iznākušas laukumā, spēles sākums kavējas.
Šarapova ir pieckārtējā "Grand Slam" turnīru čempione. Sevastova tikai trešo reizi karjerā "Grand Slam" turnīros ir starp 16 labākajām. Savā starpā tenisistes līdz šim nav tikušās.
Tagad kortā nāks Sevastova un Šarapova! Spēle varētu sākties pēc aptuveni 15 minūtēm!
Pavlo Karean Busta uzvar jauno talantu Šapovalovu ar 7-6 (7:2), 7-6 (7:4), 7-6 (7:3) un iekļūst cetrurtdaļfinālā. Viņam gan relatīvi vieglāks ceļš gaidāms turpmāk, jo "apakšējā zarā" viņš ir šobrīd visaugstāk rangā esošais tenisists, kas vēl palicis "US Open".
Turpretī Šarapovai kā neizsētajai tenisistei ceļš turnīrā ir grūtāks. Pirmajā kārtā jau bija jāspēlē pret pasaules otro raketi Halepu, tad vēl viena trīs setu cīā un tikai 3. kārtā uzvara 2 setos https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/teniss/sarapova-grand-slam-turniros-atgriezas-ar-uzvaru-par-halepu.d?id=49186215
Sevastovai iepriekšējais mačs bija relatīvi viegls. Latvijas tenisiste pagaidām "US Open" nav zaudējusi ne setu vienspēlēs.https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/teniss/sevastova-asv-atklata-tenisa-cempionata-astotdalfinala-spekosies-ar-sarapovu.d?id=49201789
Sevastovas spēle notiks centrālajā, Artūr Eša vārdā nosauktajā kortā. Šobrīd tur risinās vīriešu vienspēļu turnīra cīņa starp Kanādas tenisistu Denisu Šapovalovu un spāni Pavlo Kareno Bustu, kurš izlikts ar 12. numuru. Spānis uzvarējis pirmajos divos setos ar 7-6 (7:2), 7-6 (7:4). Trešajā setā šobrīd rezultāts 4-4.Pēc šīs spēles kortā dosies Sevastova un Šarapova.
ASV atklātajā čempionātā vēl spēlē Anastasija Sevastova, kura ir pēdējā Latvijas pārstāve vienspēlēs. Ernests Gulbis un Jeļena Ostapenko no sacensībām izstājušies, bet Sevastovai šovakar 1/8 finālā nopietna pretiniece - par dopunga pārkāpumiem sodu izcietusī Marija Šarapova.