Jānis Šmēdiņš: līdz jūnijam uz labo pusi vispār nekritu
Foto: F64

Aizvadot cīņas Pasaules tūres posmos un citās sacensībās esot sev vairāk jānotic, teica pludmales volejbolists Jānis Šmēdiņš, kurš šīs sezonas sākumā pleca savainojuma dēļ nebija sasniedzis labāko fizisko sagatavotību.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijas titulētākā pludmales volejbola pāra Samoilova un Šmēdiņa šosezon iespētais viņus pašus neapmierina, taču trešdien abi gana ilgi fotografējās ar līdzjutējiem un dalīja autogrāfus.

"Neliela interese par mums ir joprojām," ar devu humora uz piedzīvoto autogrāfu sniegšanas un fotografēšanās sesiju skatījās Šmēdiņš, piebilstot, ka vienu reizi gadā tādu pasākumu apmeklēt nav tik sarežģīti. "Laikam esam kaut ko labu izdarījuši. Šogad gan nav tas, uz ko mēs ceram, bet jāpārvar šie grūtie brīži un jāpiedzīvo kas pozitīvāks."

Pirms sezonas Šmēdiņam un Aleksandram Samoilovam bija lielāki mērķi, bet tos īstenot ir traucējusi arī pleca trauma: "Plecs bija nedaudz izgājis no ierindas. Tas patraucēja, jo bija vajadzīgs ilgāks laiks, lai atgrieztos sportiskajā formā. Līdz maijam – jūnijam es uz labo pusi vispār nekritu. Šobrīd nekas nesāp, par labo plecu esmu vispār aizmirsis, ka tam ir kaut kas bijis. Citreiz aizsardzībā mēģinu ņemt bumbu ar neērto labo roku, un ar to nesanāk tik labi apstrādāt bumbu."

Pietrūkstot pavisam maz: "Gandrīz visus mačus, ko esam zaudējuši izslēgšanas spēlēs – piekāpāmies līdzīgā spēlē seta galotnē. Pietrūkst gan veiksmes, gan aukstasinības, vieglās bumbas ar simtprocentīgu koncentrāciju neapstrādājam – tīri tikai nianses. Galotnes pamanāmies zaudēt, kaut gan iepriekšējos gados tieši galotnēs lielākoties uzvarējām. Šogad ir viss otrādi. Meklējam risinājumus, kā to mainīt," par šosezon piedzīvoto teica Šmēdiņš.

Turpmākajā sezonas gaitā vēl gana daudz turnīru, un viena no Šmēdiņa sezonas prioritātēm ir Eiropas čempionāts, otra – sākt sasniegt rezultātus, lai olimpiskajā reitingā varētu pacelties uz augšu.

Samoilovs un Šmēdiņš šogad četras reizes sacensībās finišējuši 17. vietā, trīsreiz – devītajā vietā un reizi – 25. vietā. "Devītās vietas vēl tā, bet 17. pozīciju vajadzētu labot. Tas nav tas, kam mēs ziemā treniņnometnēs strādājām. Tad jau arī mūsu reitings celtos," uz darāmo norādīja Šmēdiņš. "Primārais šogad ir savākt olimpiskajām spēlēm nepieciešamos 12 posmus, un tad vēl būs viens vai divi turnīri, kuros varam labot sliktākajos iegūto punktu summu."

"Protams, kaut kad vajadzētu tikt arī medaļās, jo pēc reitinga pirmie 14 pāri pasaules kausa posmos vismaz reizi izcīnījuši godalgas četru vai piecu zvaigžņu turnīros. Tāpēc starpība punktos ar mums ir ievērojama. Arī paši gaidām, kad mums būs tā pirmā medaļa. Darīsim visu, kas mūsu spēkos. Ja sanāks, labi, ja nesanāks, atliek trenēties! Risinājumi jāmeklē pašiem," kaujiniecisks bija pludmales volejbolists.

Sākoties olimpiskajai atlasei, labi spēlē daudzas komandas: "Visi dueti ir labi fiziskā ziņā, un pirmajā izslēgšanas spēļu kārtā no 32 pāriem 95% gadījumos jebkurš jebkuru var vinnēt. Vienreiz sanāk, vienreiz nesanāk," piebilda sportists. "Mums tagad vispār nesanāk vinnēt pirmo vai otro kārtu, taču komandas ir spēkos līdzīgas, un mums pašiem sev vairāk jānotic. Pats jūtos daudzmaz labi. Protams, gribētos vinnēt. Tad varētu teikt, ka jūtos labi, bet tagad ir, kur progresēt. Pat vajag progresēt. Visu laiku darām un gaidām, kad tas notiks. Cerams, ka šogad."

Pirmā iespēja sākt uzvarēt būs jau nākamnedēļ piecu zvaigžņu posmā Vīnē. Tam sekos divas sacensības Maskavā – Eiropas čempionāts un četru zvaigžņu Pasaules tūres posms.

Jau ziņots, ka Jūrmalā, Majoros no 22. līdz 25.augustam notiks Pasaules tūres trīs zvaigžņu turnīrs, bet šāda mēroga pludmales volejbola sacensības Latvijā notiks pirmo reizi. Šajā turnīrā savu dalību jau apstiprinājuši vadošie vīru pludmales volejbola pāri Samoilovs/Šmēdiņš un Pļaviņš/Točs. Tāpat sacensībās piedalīsies dueti no ASV, Brazīlijas, Nīderlandes un citām valstīm.

Tags

Aleksandrs Samoilovs Jānis Šmēdiņš Pludmales volejbols
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form