Nedēļas nogalē "Credit24" meistarlīgas sezonu uzsāka arī trīs pārējās Latvijas vīriešu volejbola komandas, pagājušā gada līgas bronzas medaļniekam SK "Jēkabpils Lūši" savā laukumā apspēlējot "Daugavpils Universitāte"/"Ezerzeme" (DU/"Ezerzeme") vienību, bet viesos pret Austra Štāla pārstāvēto Lietuvas kluba Klaipēdas "Amber Volley" zaudējumu piedzīvoja gan "RTU Robežsardze"/"Jūrmala", gan savā sezonas pirmajā mačā – VK "Biolars"/"Jelgava".

SK "Jēkabpils Lūši" pirmajā cīņā ar 3-1 (25:23, 25:22, 25:27, 25:11) pieveica kaimiņus no DU/"Ezerzeme".

Pirmajā setā ne reizi vadībā nebija viesi. Lielāko pārsvaru (14:9) mājinieki sasniedza seta vidū pēc cēlāja Maksima Vedašenko bloka, piecu punktu pārsvaru panākot arī seta beigās (23:18). Tomēr daugavpilieši pievilka līdz 23:24, setam beidzoties pēc Antona Nazarova kļūdas servē – 25:23 mājinieku labā.

Otrā seta liktenis izšķīrās tā vidū, kad mājinieki guva četrus punktus pēc kārtas, pēc Jāņa Medeņa netveramas serves panākot 17:13 un setu novadot līdz uzvarai ar 25:22.

Arī trešajā setā neliels pārsvars bija mājiniekiem, Daugavpils klubam vadībā izvirzoties vien seta nogalē, kad pēc Andra Širjakova "eisa" triju punktu sērija beidzās ar 19:18 DU/"Ezerzeme" labā. Pēc Ērika Voroņko bloka "lūši" panāca 24:22, taču setu uzvarēja viesi, Medenim kļūdoties uzbrukumā, - 27:25.

Ceturtā seta sākumā daudz kļūdu pieļāva DU/"Ezerzeme", ļaujot jēkabpiliešiem ielikt pamatus uzvarai setā un spēlē – 9:2.

Uzvarētāju labā 16 punktus guva Medenis, pa 14 punktiem – Armands Āboliņš un Pāvels Jemeļjanovs, 11 punktus – Zigurds Adamovičs, trīsreiz izceļoties blokā. Viesiem 15 punktus guva Dmitrijs Meinerts, kurš trīsreiz neatvairāmi servēja, bet 14 punktus – Nazars Hetmans.

Pirmajā nedēļas nogales cīņā Gargždos, kur savas cīņas aizvada Klaipēdas klubs, Štāla vadītajai Lietuvas komandai bija spiests piekāpties "RTU Robežsardze"/"Jūrmala" kolektīvs. Klaipēdas "Amber Volley" svinēja panākumu ar 3-1 (25:16, 25:17, 20:25, 30:28).

Pirmajā setā jau no paša sākuma (4:0), otrajā nedaudz vēlāk (11:7) mājinieki panāca pārsvaru, līdz seta beigām to palielinādami – 25:16 un 25:17. Trešajā setā jau 5:1 pārsvaru panāca jūrmalnieki. Mājiniekiem izdevās pietuvoties līdz 12:14, taču setu uzvarēja viesi. Savukārt ceturtais sets noritēja ar mainīgām sekmēm, četras setbumbas bija jūrmalniekiem, bet uzvaru tomēr ar 30:28 svinēja klaipēdieši.

Jūrmalniekiem rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Avdejevs, 17 punktus guva Gabdulļins, trīs no tiem sakrājot blokā, bet Patriks Pinka, atgriezies laukumā pēc savainojuma ārstēšanas, sakrāja 14 punktus. Mājiniekiem 14 punktus guva Viktors Ščekaļuks, kurš četrreiz izcēlās blokā.

Svētdien, esot izbraukumā Gargždos, VK "Biolars"/"Jelgava MSĢ" piedzīvoja sāpīgu zaudējumu cīņā ar lietuviešu komandu "Amber Volley" - 3:0 (25:12, 25:12, 25:19).

Pirmajā setā. jau no paša sākuma, "Amber Volley" izrāvās vadībā un guva pārliecinošu uzvaru pār VK "Biolars"/"Jelgava MSĢ" ar rezultātu 25:12. Arī otrajā setā latviešu komanda palika iedzinējos, noslēdzot setu ar tādu pat rezultātu, kā pirmo – 25:12. Lai gan trešā seta sākumā VK "Biolars"/"Jelgava MSĢ" vienībai izdevās izrauties vadībā ar 11:8, tomēr ar to nebija gana. Spēles galotnē pārāka izrādījās mājinieku komanda, noslēdzot matču ar 25:19.

Šajā spēlē VK "Biolars"/"Jelgava MSĢ" komandas rezultatīvākais spēlētājs bija Džonatans Baumanis, savas komandas labā gūstot 10 punktus. Savukārt lietuviešu vienības labā 13 punktus guva Daumantas Katinas, 10 – Artūrs Vincėlovičs.

Vēl vienā spēlē sestdien Avo Kēla vadītais un Toma Švana pārstāvētais "Parnu VK" viesos ar 1:3 (25:21, 20:25, 20:25, 18:25) piekāpās līgas čempionei Tallinas "Selver".

Pērnaviešiem Latvijas izlases kapteinis Švans laukumā šoreiz nedevās. Rezultatīvākais viesu rindās ar 16 gūtiem punktiem bija Boriss Žukovs, bet mājiniekiem 18 punktus sakrāja Deniss Losnikovs, kuram spēlē trīs bloki.

"Optibet" Latvijas čempionātā vīriešiem divas uzvaras šonedēļ svinēja "OC Limbaži"/MSĢ komanda, kas ar 3-0 (25:22, 25:21, 25:16) viesos apspēlēja RVS un savā laukumā ar 3-2 (19:25, 25:23, 17:25, 25:17, 15:10) pārspēja VK "Ventspils".

Pirmajā cīņā uzvarētājiem 21 punktu guva Dāvis Storķis, kamēr pretiniekiem pa deviņiem punktiem sakrāja Jānis Teikmanis un Dāvis Vīksne. Otrajā cīņā 22 punktus uzvarētāju labā guva Eduards Stieģelis, 20 – Storķis, izceldamies ar trim "eisiem", un 18 punktus – Leo Catlakšs, kuram pieci bloki un četras netveramas serves. Ventspilniekiem 17 punktus guva Pēteris Aukmanis, sešus no tiem sakrādams blokā, bet 15 punktus pievienoja Matīss Kaņeps.

Pa uzvarai izcīnīja arī "Vecumnieki", kas viesos ar 3-1 (25:18, 25:23, 22:25, 25:15) apspēlēja "Kuldīgas NSS" (Andris Zadovskis 32 – Dāvis Andersons 17 (3 "eisi")), "Augšdaugava", kas izbraukumā ar 3:2 (25:18, 22:25, 25:21, 17:25, 15:9) pieveica RTU (Aleksandrs Samuilovs 31 (4 "eisi") – Toms Kalniņš 14), "Aizpute", kas savā laukumā ar 3:2 (25:22, 19:25, 17:25, 25:18, 15:9) pārspēja VK "Ozolnieki". RVS savā mājas spēlē piekāpās VK "Ozolnieki" vienībai ar 0:3 (17:25, 23:25, 15:25), savukārt "Aizpute" svinēja uzvaru pār "Kuldīga NSS" ar rezultātu 3:0 (25:21, 25:19, 25:20).

Pēc šīs nedēļas spēlēm tabulas augšgalā ar 9 punktiem ierindojas "Vecumnieki". Otro vietu tabulā ieņem "Augšdaugava" ar 8 punktiem. Savukārt trešie, ar 5 punktiem, ir "OC Limbaži/MSĢ".