Jūrmalas 'bīča' posmā sagaidāms spēcīgs spēlētāju sastāvs
Foto: Vadims Morozovs

Pasaules tūres posmā pludmales volejbolā vīriešiem Jūrmalā no 22. līdz 25.augustam tiek gaidīts spēcīgs spēlētāju sastāvs, ieskaitot Brazīlijas, Nīderlandes un ASV sportistus, tai skaitā pasaules vicečempionu nīderlandieti Kristiānu Vārenhorstu un ASV volejbolistu ar latviešu saknēm Čeisu Badingeru.

Ilgāku laiku bija valdījusi neskaidrība par to, vai arī šogad Jūrmalā notiks kāds augstas raudzes turnīrs pludmales volejbolā. Par vēlmi tādu sarīkot zem Pasaules tūres zīmes tika runāts jau kopš iepriekšējā gada Eiropas U-22 čempionāta turpat Majoru smiltīs. Tomēr tikai pirms mēneša tika parakstīta vienošanās par triju zvaigžņu posma Jūrmalā iekļaušanu Starptautiskās volejbola federācijas (FIVB) šīs sezonas kalendārā. Šoreiz turnīrā sacentīsies vien vīrieši.

"Pie turnīra tapšanas strādājām neredzēti augstā tempā," masu medijiem trešdien tirdzniecības centrā "Spice" pastāstīja Latvijas Volejbola federācijas (LVF) valdes loceklis Andris Blaka. "Pie šī projekta sākām strādāt janvāra vidū, kad tika ievēlēta jaunā LVF valde. Viens no pirmajiem zvaniem mums bija no Jūrmalas. Nākamajā dienā tikāmies ar jūrmalniekiem un sapratām, ka kopā ar viņiem atbalstām šāda turnīra rīkošanu. Īpaši strauji notikumi ir attīstījušies pēdējā laikā - 5.jūnijā par labu projektam lēma Latvijas Nacionālā sporta padome, 18.jūnijā jautājums tika skatīts Ministru kabinetā, un 21.jūnijā parakstījām līgumu par turnīra rīkošanu ar FIVB."

Jūrmalas domes izpilddirektors Edgars Stobovs uzsvēra, ka tas ir sportistu nopelns, ka Jūrmalā jau piekto gadu tiek rīkots arvien augstākas raudzes turnīri pludmales volejbolā.

"Skatītājiem noteikti būs interesanti, jo turnīrā gaidām spēcīgu dalībnieku sastāvu. Ne tikai Latvijas spēcīgākos pārus, bet arī pa trim brazīliešu un nīderlandiešu duetiem, kā arī piecus pārus no ASV. Būs 2015.gada pasaules vicečempions nīderlandietis Vārenhorsts, pieteicies pārī ar Keisiju Patersonu ir arī bijušais Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlētājs ar latviešu saknēm amerikānis Badingers, kurš pēc basketbolista gaitām pievērsies pludmales volejbolam. Tā kā turnīrs starptautiskajā kalendārā tika iekļauts salīdzinoši neilgi pirms sacensībām, pieteikšanās vēl turpinās," par dalībnieku sastāvu turnīram Jūrmalā, kurā notiks kvalifikācijas sacensības un 32 pāru pamatturnīrs, zināja stāstīt LVF ģenerālsekretārs Kaspars Timermanis.

Jūrmalnieks Eiropas eksčempions Aleksandrs Samoilovs ar prieku atcerējās, kā sācis savas gaitas pludmales volejbolā tieši Jūrmalā: "Sāku trenēties Jūrmalas smiltīs. Braukāju pa turnīriem apkārt pa pasauli jau 15 gadus, manuprāt, svarīgākais ir smiltis. Tās Jūrmalā jau ir, bet LVF darbu turnīra organizēšanā roku rokā ar Jūrmalu atzinīgi novērtēja jau pirms diviem gadiem, kad Jūrmalā notika Eiropas čempionāts."

Viņa pārinieks Jānis Šmēdiņš atzīmēja, ka pēdējoreiz Latvijā spēlējis šogad "Saulkrastu kokteilī", bet Jūrmalā - pirms diviem gadiem Eiropas meistarsacīkstēs. "Sezona mums šogad bijusi kā pa viļņiem, un ceru, ka Jūrmalā savu skatītāju priekšā varēsim parādīt visu, ko mākam."

Ar auto nomas "Sixt" vadītāja Baltijas valstīs Arņa Jaudzema gādību Šmēdiņam un Samoilovam pasākuma ietvaros tika piešķirtas katram savas automašīnas atslēgas, ko viņi drīkstēs izmantot līdz gada beigām. No šodienas apgrozībā laistas Jūrmalas turnīra biļetes, un sacensības tiešraidē varēs vērot internetā "sportacentrs.com" un "straume.lmt.lv" portālos, kā arī TV6 kanālā televīzijā.

Svētdien Pasaules tūres četru zvaigžņu posmā Ešpiņu trešo vietu izcīnīja Mārtiņš Pļaviņš ar Edgaru Toču un ka izšķirošajā cīņā Pļaviņš guva potītes traumu. Trešdien viņš arī bija pasākumā "Spicē" un jokoja, ka cer atlabt ātrāk nekā līdz augusta turnīram Jūrmalā. Arī viņa pārinieks Edgars Točs pēc teicamā starta Ešpiņu bija labā garastāvoklī un bilda, ka tieši treniņu biedri Šmēdiņš ar Samoilovu ir tie pludmales volejbolisti, kurus visvairāk gribas uzvarēt.

Source

LETA

Tags

Latvijas Volejbola federācija Edgars Točs Aleksandrs Samoilovs Jānis Šmēdiņš Mārtiņš Pļaviņš Pludmales volejbols
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form