Latvijas duets Anastasija Kravčenoka/Tīna Graudiņa sestdien Šveicē izcīnīja uzvaru Pasaules tūres četru zvaigžņu turnīra ceturtdaļfinālā.

Kravčenoka/Graudiņa, kuras turnīrā izsētas ar desmito numuru, ceturtdaļfinālā ar 2-0 (21:13, 21:13) uzvarēja polietes Kingu Vojtašiku un Kataržinu Kocioleku, kurām bija piešķirts 25. numurs.

Graudiņas spēle pie tīkla jau pašā mača sākumā polietes divreiz piespieda kļūdīties, latvietēm iegūstot trīs punktu pārsvaru. Brīdi vēlāk Kravčenokas sitiens gar līniju deva četru punktu pārsvaru (7:3), bet seta vidusdaļā pie rezultāta 10:6 izdevās uzvarēt nākamās trīs izspēles – 13:6. Polietes nepārliecinoši darbojās aizsardzībā, bet Latvijas dueta uzbrukumi bija precīzi, kas, tuvojoties seta beigām, ļāva iegūt stabilāku pārsvaru – 16:8. Līdz seta beigām Latvijas duets turpināja demonstrēt stabilu sniegumu, pretiniecēm vairs ļāva nopelnīt tikai piecus punktus un izcīnīja uzvaru ar 21:13.

Otrajā setā pārsvaru pieaudzēt tik viegli neizdevās, rezultāta tablo vienubrīd vēstot neizšķirtu 9:9. Polijas pāra kļūda deva divu punktu pārsvaru (11:9) Kravčenokai/Graudiņai, bet pretinieces pirms laukuma pušu maiņas vienu punktu atguva. Kravčenokas sitiens cauri polietes blokam un Graudiņas sekmīgā spēle pie tīkla nokārtoja 16:12, brīdi vēlāk Graudiņa ar māņu sitienu panāca 18:12, bet uzvaras punktu ar sitienu tukšajā laukumā guva Kravčenoka.

Pusfinālā, kas paredzēts svētdien, Latvijas duets tiksies ar pāri no Kanādas vai Brazīlijas.

Jau ziņots, ka sieviešu turnīrā Kravčenoka/Graudiņa svinēja divas uzvaras pār Kanādas un Austrālijas pāriem, uzvarēja grupā un iekļuva izslēgšanas spēļu otrajā kārtā.

Marta Ozoliņa/Luīze Skrastiņa otrdien piedzīvoja zaudējumu kvalifikācijas turnīra pirmajā kārtā.

Tikmēr Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš piektdien astotdaļfinālā ar 0-2 (13:21, 18:21) piekāpās Krievijas pārstāvjiem Vjačelsavam Krasiļņikovam/Oļegam Stojanovskim, kuriem piešķirts devītais numurs.

Otrs Latvijas duets Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs nepārvarēja izslēgšanas spēļu pirmo kārtu, kurā ar 0-2 (18:21, 17:21) zaudēja Austrijas duetam Robins Zeidls/Filips Vallers (24.).

Samoilovs/Šmēdiņš ierindojās dalītā devītajā vietā, bet otrs pāris dalītā 17. pozīcijā.

Četru zvaigžņu turnīrs Šveices pilsētā Gštādē ilgs līdz 11. jūlijam.

Pļaviņam/Šmēdiņam un Kravčenokai/Graudiņai šis ir pēdējais turnīrs pirms dalības Tokijas olimpiskajās spēlēs.