Kravčenoka/Graudiņa sasniedz Pasaules tūres posma Sočos pusfinālu

Latvijas pludmales volejbola pāris Anastasija Kravčenoka/Tīna Graudiņa piektdien Krievijas pilsētā Sočos atspēlēja seta deficītu mačā pret Kanādas duetu un iekļuva Pasaules tūres četru zvaigžņu posma pusfinālā.

Graudiņa/Kravčenoka, kuras turnīrā izsētas ar desmito numuru, ceturtdaļfinālā ar 2-1 (16:21, 21:18, 15:11) uzvarēja Kanādas duetu Hetere Benzlija/Brendija Vilkersone, kurš sacensībās izlikts ar 20.numuru.

Līdz pirmā seta vidum vadībā pabija abi dueti, taču pēc 12:12 kanādietes rezultātu izlīdzināt vairs neļāva.

Otrajā setā ritēja sīva cīņa, un pirmo reizi vienai no komandām divu punktu vadībā izdevās izvirzīties, kad Graudiņa un Kravčenoka panāca 9:7. Pretiniecēm uzvarot nākamajās divās izspēlēs, pārsvars tika dzēsts.

Drīz vadību atguva Latvijas duets, panākot triju punktu pārsvaru (14:11), kas tika nosargāts līdz seta beigām - 21:18.

Trešo setu latvietes sāka ar 4:0, triju - četru punktu pārsvaru noturot gandrīz visu setu. Uzvara setā un spēlē tika sasniegta ar 15:11.

Jau ziņots, ka Graudiņa/Kravčenoka izslēgšanas spēļu otrajā kārtā ar 2-0 (21:17, 21:16) uzvarēja vācu duetu Viktorija Bīneka/Izabela Šneidere, kuras sacensībās izliktas ar 21.numuru.

Pēc līdzīga sākuma (10:10) latvietes panāca 17:12 savā labā, uzvarot setu ar 21:17. Punktu setam ar māņu sitienu laukuma vidū pielika Kravčenoka.

Otrajā setā pārsvaru sākumā ieguva vācietes, tomēr pēc 3:5 latvietes guva četrus punktus pēc kārtas, seta turpinājumā pārsvaru palielinot līdz komfortabliem trim - pieciem punktiem, pārliecinoši aizvadot spēli līdz uzvarai.

Jau ziņots, ka Graudiņa/Kravčenoka izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā ar 2-0 (21:16, 21:19) uzvarēja spānietes - Amarantu Fernandesu Navaro un Anhelu Lobato Herero -, kurām bija piešķirts 27.numurs.

Ceturtdien Kravčenoka/Graudiņa G apakšgrupas pirmajā spēlē ar 2-0 (21:17, 21:15) uzvarēja Japānas duetu Miki Išī un Megumi Murakami, kurām ticis 23.numurs, bet pēc tam ar 0-2 (17:21, 18:21) zaudēja vācietēm Laurai Ludvigai/Margaretai Kozuhai, kurām piešķirts septītais numurs.

Vīriešu sacensībās izslēgšanas spēļu pirmo kārtu ar uzvaru pār pasaules ranga līderiem no Norvēģijas - Annešu Mūlu un Kristiana Sērumu - piektdien pārvarēja Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, bet Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs dalību turnīrā šajā sacensību stadijā beidza ar zaudējumu Polijas pārim Gžegožs Fijaleks/Mihals Brils.

Kvalifikācijas turnīra pirmajā kārtā zaudējumu cieta Latvijas pludmales volejbolisti Artūrs Rinkevičs un Ardis Daniels Bedrītis.

Turnīrs Sočos beigsies svētdien.

Graudiņa/Kravčenoka, kā arī Pļaviņš/Točs Latvijai jau ir nopelnījuši pa vienai ceļazīmei uz Tokijas olimpiskajām spēlēm, bet labas iespējas kvalificēties Tokijai ir arī Samoilovam/Šmēdiņam.