Kravčenoka/Graudiņa uzvar Latvijas pludmales volejbola čempionāta Daugavpils posmā
Foto: Vadims Morozovs

"ERGO Open 2020" Latvijas čempionāta ceturtajā posmā pludmales volejbolā Daugavpilī pie uzvarētāju titula tika Patriks Stankevičus/Audrjus Knašs un Eiropas čempiones Anastasija Kravčenoka/Tīna Laura Graudiņa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"ERGO Open 2020" Daugavpils posma finālā vīriešiem sacensību trešā (Mihails Samoilovs/Aleksandrs Solovejs) un ceturtā numura (Patriks Stankevičus/Audrjus Knašs) cīņā pārāki ar 2-0 (21:16, 22:20) bija lietuvieši.

"Pietrūka emociju, jo bija diezgan maza pauze starp ceturtdaļfinālu un pusfinālu, arī līdz finālam nepaspējām atjaunoties. Fiziski pietrūka. Pat spēka bļaut nebija," pēc fināla teica Mihails Samoilovs. "Arī grupā visas spēles vakar bija trijos setos. Vajadzēja uzvarēt ar 2-0, tad būtu vieglāk." "Mēs abi esam lieli, un šādā karstumā mums ir grūti. Pirmajā setā nevarēju paspēlēt vispār, otrajā pamodos, bet bija jau par vēlu," teica Aleksandrs Solovejs.

"Beigās sapratām, kā servēt, pirmajā setā daudz kļūdījāmies servēs," piebilda Solovejs. "Visas iepriekšējās cīņas aizvadījām 2. un 3. kortā, kas atrodas perpendikulāri galvenajam laukumam un kur ir savādāks vējš un saule. Cīnīsimies Cēsīs par pirmo vietu."

Spēlē par 3. vietu turnīrā ar pirmo numuru izliktais Mārtiņš Pļaviņš, kurš šoreiz pāriniekos bija ņēmis Matīsu Gabdulļinu, ar 2-0 (21:13, 21:19) pārspēja turnīrā ar 5. numuru izlikto pāri Ardis Daniels Bedrītis/Arnis Reliņš.

"Liels prieks, ka tikām līdz trešajai vietai," par jaunizveidotā dueta sekmēm, šoreiz brīvsoli paņemot Mārtiņa pastāvīgajam pāriniekam Edgaram Točam, pēc cīņas teica Pļaviņš. "Šoreiz pusfinālā paveicās lietuviešiem. Ir nedaudz nepierasti spēlēt kopā, un trešā vieta šādos apstākļos ir laba."

"Ventspils posmu izlaidu, bet pēc pāris treniņiem Jūrmalā uzspēlēju," par savu vasaras pieredzi šajā sporta veidā saka Matīss Gabdulļins. "Kad Mārtiņš aicināja par pārinieku uz Daugavpili, uzreiz piekritu. Spēlēt ir viegli – viņš visu izstāsta, kas jādara."

Sievietēm uzvarēja turnīra galvenās favorītes Tīna Laura Graudiņa un Anastasija Kravčenoka, kas finālā ar 2-0 (21:18, 21:18) pieveica ar trešo numuru izsēto Lietuvas pāri Ieva Dumbauskaite/Gerda Grudzinskaite.

"Pret lietuvietēm mums bija sīvāka cīņa, salīdzinot ar citām. Ļoti labi, ka tā bija tieši finālā līdzjutēju priekšā," pēc spēles par 1. vietu teica posma vēstnese daugavpiliete Anastasija Kravčenoka. "Liels paldies Daugavpils pašvaldībai, jo turnīrs ir bijis fantastisks, un es to ļoti novērtēju."

"Ļoti sen nebiju bijusi Daugavpilī, un atmosfēra šajā turnīrā ir ļoti jauka. Turklāt bija tik daudz pazīstamu seju, jo Daugavpils ir īsta volejbola pilsēta," pozitīvās emocijas par aizvadīto posmu pauda arī Graudiņa.

Cīņā par 3. vietu turnīra otrie numuri – Varvara Brailko un Anete Namiķe – ar 2-0 (21:12, 21:17) apspēlēja Lietuvas duetu Rugile Grudzinskaite/Ieva Kazūraitīte (11.). "Noteikti gribējās augstāku vietu, bet pusfinālā diezgan spraigā cīņā zaudējām, un augstāku vietu dabūt mēģināsim nākamreiz," pēc spēles par 3. vietu teica Varvara Brailko.

"Pārsvars ir jānotur, un nedrīkst pielaist pretinieces tuvāk. Tad notiek kā otrajā setā bronzas spēlē, kad otra komanda gūst pārliecību par saviem spēkiem un pašām ir tikai grūtāk. Tā nedrīkst," par pašu radītām grūtībām otrajā setā teica Anete Namiķe.

Ceturtajam Latvijas čempionāta posmam bija pieteikušies 32 vīriešu un 28 sieviešu dueti. Šosezon Latvijas čempionātā "ERGO Open 2020" pludmales volejbolisti sacenšas četros posmos un finālā. Fināla posmā 16. augustā Cēsīs, izpaliekot spēlētājiem no citām valstīm, tiks kronēti 2020. gada Latvijas čempioni pludmales volejbolā.

Visi pieci posmi tiek rīkoti ārpus Rīgas, turpinot apgūt arvien jaunus Latvijas reģionus. Šogad ar sava posma rīkošanu debitēja viena no lielākajām valsts volejbola talantu kalvēm Daugavpils. Fināla posms gan vīriešu, gan sieviešu sacensībās no 14. līdz 16. augustam notiks Cēsīs, kur pludmales volejbola vēstneši būs Mārtiņš Pļaviņš un Marta Ozoliņa.

Tags

Anastasija Kravčenoka Tīna Graudiņa Pludmales volejbols
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form