Latvijas Volejbola federācija vienojas par ilgtermiņa sadarbību ar Latvijas Universitāti
Foto: Artūrs Stiebriņš

Latvijas Universitāte 1. decembrī vienojās par sadarbību ar vairāku sporta spēļu federācijām Latvijā, kuru vidū bija arī Latvijas Volejbola federācija (LVF), informēja LVF.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sanāksme otrdien notika tiešsaistes režīmā, un tajā tika parakstīts nodomu protokols, kurā LVF pauda atbalstu Sporta mājas celtniecībai Ziepniekkalnā LU Akadēmiskā centra ietvaros. Sadarbība LU Akadēmiskajā centrā pie Torņakalna dzelzceļa stacijas plānota "abu pušu darbības mērķu un uzdevumu maksimāli efektīvai sasniegšanai".

"Kopā ar basketbolistiem un florbolistiem parakstījām vienošanos 1. decembrī," apstiprina LVF prezidents Jānis Buks. "Mūs interesē gan augstas klases sporta celtne, gan duālā karjera. Turklāt esam sākuši sarunas par to, ka LU varētu kļūt arī par jauno volejbola treneru kalvi, jo futbolistiem un basketbolistiem šāda treneru apmācības iespēja jau pastāv."


LU plāno uzbūvēt Sporta māju tā, lai tā būtu piemērota starptautisko sacensību uzņemšanai vairākos sporta veidos, arī volejbolā. Zinot to, ka Rīgā šādām sacensībām piemērotu sporta centru skaits ir ierobežots, kā arī to noslogotību, LVF atbalsta LU centienus radīt perfektus apstākļus saviem studentiem, kuru vidū ir daudzi volejbolisti.

Skaitļi liecina, ka volejbolu LU studenti labprāt izvēlas savām sporta aktivitātēm. Volejbols ir apmeklētāko sporta veidu sešiniekā, un sadarbība ir izdevīga abām nodomu protokola slēdzējām pusēm. Svarīgas ir gan studentu iespējas trenēties iemīļotajā sporta veidā, gan volejbolistu iespējas iegūt labu izglītību.

Volejbols ir viena no inteliģentākajām sporta spēlēm, kurā vajadzīgs ass prāts un zibenīga lēmumu pieņemšana. Augstas klases volejbolisti ir studenti ar augstu potenciālu, tāpēc, studējot LU, viņi bagātina augstskolas vidi, bet augstskola pēc Sporta mājas tapšanas sniegs pretī augstvērtīgus treniņu apstākļus un starptautiskajām prasībām atbilstošu sacensību vidi.

Viens no plānotās sadarbības punktiem ir duālās karjeras nodrošināšana, sportistiem apvienojot profesionālo karjeru ar studijām un profesijas apguvi laikam, kas pienāks pēc sportista karjeras beigām. Duālā karjera ir arī viens no LVF volejbola attīstības stratēģijas 2018.–2021. gadam studentu volejbola sadaļas stūrakmeņiem. Un LVF ir gandarīta, ka vairāk nekā 90 gadus ilgusī kombinācija, kas ietver augstas klases volejbolistus LU rindās, ir vainagojusies ar spīdošām nākotnes izredzēm.

Tags

Volejbols
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form