Latvijas volejbola izlasei pievienosies ASV latvietis Ramanis
Foto: BYU Men's Volleyball

Latvijas vīriešu volejbola izlases kandidātu paplašinātajā sarakstā šopavasar tika iekļauts Latvijā nepazīstams vārds – Miks Ramanis. Jūnija beigās volejbolists ir gatavs iekļauties Mihala Gogola vadītās Latvijas valstsvienības treniņos, ziņo Latvijas Volejbola federācija (LVF).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Miks Ramanis ir aizvadījis labu pirmo sezonu Amerikas Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) čempionātā Brigama Janga Universitātes (BYU) "Cougars" komandas rindās, savā konferencē (MPSF) tiekot iekļauts pirmgadnieku (debitantu) simboliskajā izlasē.

Latvijas izlasē vienmēr ar īpašu uzmanību ir vērtēti otrā tempa spēlētāji, un 20 gadus vecais un 1,96 metrus garais spēlētājs pārstāv tieši šo pozīciju.

Ramaņa vecāki ir ar latviešu saknēm. Tāpēc ASV dzimušajam volejbolistam bija tiesības gan uz ASV, gan Latvijas pilsonību. LVF gan neslēpj, ka dokumenti Latvijas pilsonībai tika nokārtoti par vēlu, kas radījis birokrātiskus sarežģījumus. Šobrīd Starptautiskā Volejbola federācija (FIVB) izskata pieteikumu par Ramaņa pāriešanu Latvijas volejbola pilsonībā, pēc kuras būs iespējama viņa dalība oficiālās Latvijas izlases spēlēs. Lēmums tiek gaidīts jūlijā.

Kā daudzi tautieši ASV, arī Ramanis ar volejbolu iepazinās bērnībā Mičiganā, latviešu centra "Garezers" vasaras nometnē, kur populārākā spēle bija volejbols.

"Vakarā volejbola spēles prožektoru gaismā skatījās visi. Man vienmēr gribējās spēlēt uz lielā laukuma," atceras Ramanis, piebilstot, ka lielu pateicību ir parādā saviem vecākiem, kuri lielu laiku pavadījuši, veidojot video rullīšus, ko nosūtīt augstskolām.

Volejbolists stāsta, ka volejbolu sācis spēlēt sestajā un septītajā klasē, bet nopietnāk tam pievērsies 14 gadu vecumā. 16 gadu vecumā Ramanis piedzīvoja strauju progresu, un koledžas sāka piedāvāt stipendijas. Vēl vidusskolas komandā Latvijas izlases kandidāts divreiz tika atzīts par līgas vērtīgāko spēlētāju.

"Mana drauga Zigurda Līča paps Ervīns sakontaktējās ar Latvijas Volejbola federāciju (LVF) un aizsūtīja informāciju par mani Latvijas vīriešu izlases koordinatoram Arturam Vitkovskim," par savu nokļūšanu kandidātu sarakstā saka volejbolists.

"Pēdējā laikā esmu redzējis gandrīz katru Latvijas izlases spēli. Man ar datorprogrammas palīdzību patīk spēli sadalīt pa elementiem – aizsardzība, servēšana, utt. –, un skatīties to šādā griezienā. Zinu, ka Gogols grib uzbūvēt komandu ar citu identitāti. Domāju, ka varu palīdzēt aizpildīt "caurumus". Latvijas izlases ir tuvu Eiropas "top16", un pietrūkst pavisam maz. Mums ir laba izlase – bloķētāji, servētāji, uzbrucēji... Jāstrādā smagi un jāuzlabo sniegums, šī mums tagad ir ļoti laba izlases paaudze un mēs varam būt nākotnē daudz augstāk Eiropā." domā spēlētājs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ramanis kritiski vērtē savu spēli un domā, ka viena no viņa prioritātēm ir darbība aizsardzībā, taču tā vēl daudz jāuzlabo. "Varu dot labu enerģiju komandai – gan laukumā, gan ārpus tā," sola Latvijas izlases papildinājums.

"Esam iesnieguši dokumentus FIVB. Ceram jūlijā sagaidīt pozitīvu lēmumu Ramaņa jautājumā. Esam uzaicinājuši Miku uz izlases treniņnometni," par jaunpienācēja izredzēm jau šovasar spēlēt Latvijas izlasē saka Vitkovskis.

Volejbolistam vispirms būtu jātiek izlases sastāvā, taču jau pavasarī Mihals Gogols izteicās, ka ļoti vēlas redzēt šo volejbolistu darbībā, uzsver LVF.

Latvijas izlase Eiropas meistarsacīkšu kvalifikācijas turnīrā startēs B grupā kopā ar Austrijas un Somijas valstsvienībām.

Latvijas izlases spēļu kalendārs
03.08. Austrija – Latvija
06.08. Latvija – Somija
17.08. Somija – Latvija
21.08. Latvija – Austrija

Tags

Latvijas volejbola izlase Latvijas Volejbola federācija NCAA Volejbols
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form