Latvijas vīriešu volejbola izlase 2012.gada Londonas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra izslēgšanas kārtas atbildes spēlē sestdien ar rezultātu 3-1 (25:23, 25:14, 21:25, 25:18) pieveica Ungāriju, kvalificējoties nākamajai kārtai.

Kā ziņots, abu komandu pirmajā spēlē pagājušajā nedēļā Budapeštā Latvijas izlase izcīnīja grūtu uzvaru ar rezultātu 3-2 (23:25, 24:26, 25:21, 25:18. 15:10). Lai kvalificētos nākamajai kārtai, kādai no komandai bija nepieciešams uzvarēt abās spēlēs. Ja tas nenotiktu, pēc otrās spēles noslēguma tiktu spēlēts "zelta sets" līdz 15 punktiem.

Spēli pārliecinošāk iesāka Latvijas izlase, tomēr seta izskaņā ungāri guva piecus punktus pēc kārtas, izvirzoties vadībā ar 23:22. Tomēr mājinieki nesabruka, gūstot trīs punktus pēc kārtas un uzvarot ar 25:23.

Otro setu Latvija aizvadīja vēl daudz pārliecinošāk - līdz pirmajam pārtraukumam tā panāca 8:2, bet noslēgumā triumfēja ar 25:14.

Trešajā setā jau dominēja Ungārija, kas tā vidū ieguva septiņu punktu pārsvaru 8:15. Latvijas izlase vēl spēja pietuvoties līdz 17:19, tomēr noslēgumā cieta neveiksmi ar 21:25.

Ceturtajā setā Ungārijas izlase spēja izvirzīties vadībā ar 8:6, tomēr turpinājumā Latvija veica izrāvienu 7:1, vēlāk savu pārsvaru vēl vairāk palielinot un uzvarot ar 25:18, kas deva panākumu arī visā mačā un sērijā.

Latvijas izlase iekļuva nākamajā kārtā jeb tā sauktajā priekškvalifikācijas turnīrā, kas risināsies no 22. līdz 27.novembrim. Latviešu pretinieki šajā turnīrā kļūs zināmi pēc Eiropas čempionāta, kas noslēgsies 18.septembrī.

Priekškvalifikācijas turnīrā valstsvienības tiks sadalītas trijās grupās, katrā pa četrām komandām. Grupas uzvarētājas nodrošinās sev dalību pēdējā atlases kārtā - kvalifikācijas turnīrā, kur astoņu Eiropas valstu izlases cīnīsies par vienu ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm. Kvalifikācijas kārta risināsies 2012.gadā no 8.maija līdz 13.maijam.

Jau vēstīts, ka Latvijas izlases sagatavošanās cikla un kandidātu atsijāšanas procesa laikā no izlases negaidīti tika atskaitīts viens no tās potenciālajiem līderiem Jānis Pēda, kurš neieradās uz izlases treniņu.

Savukārt treniņu procesa laikā no kandidātu loka tika atskaitīti Andrejs Zavorotnijs, Romāns Saušs un Andrejs Baburovs.

Jau ziņots, ka, gatavojies mačiem ar Ungāriju, Latvijas izlase piedalījās pārbaudes turnīrā Pērnavā, ar 1-3 (26:24, 23:25, 20:25, 19:25) piekāpjoties Kanādas valstsvienībai, ar 3-1 (25:23, 23:25, 25:21, 25:20) uzvarot mājiniekus igauņus un ar 0-3 (20:25, 21:25, 19:25) zaudējot Turcijas izlasei.

Savukārt pirms tam Latvijas izlase divās pārbaudes spēlēs uzvarēja Krievijas superlīgas komandu Odincovas "Iskra".