Pļaviņš un Točs papildina treneru sastāvu
Foto: FIVB

Latvijas pludmales volejbola duets Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs gada sākumā papildinājuši savu treneru sastāvu, lai labāk varētu sagatavoties Tokijas olimpiskajām spēlēm, informēja "O-Sands" vadītājs Arnis Tunte.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pļaviņš un Točs nākamajā sezonā enerģiju koncertē vasaras XXXII olimpiskajām spēlēm Tokijā, kurās dalība izcīnīta jau pirms krietna laika, tāpēc šobrīd atliek vien stiprināt savu sniegumu un tiekties pēc iespējami augstākiem rezultātiem.

Komandas galvenais treneris nemainīgi būs Genādijs Samoilovs, taču viņam šogad talkā nāks titulētais un pieredzējušais Latvijas pludmales volejbolists Jānis Grīnbergs. Viņš teju visu savu profesionālo dzīvi ir saistījis ar pludmales volejbolu, līdz ar to likumsakarīgi, ka sekojis līdzi arī Mārtiņa Pļaviņa un Edgara Toča dueta gaitām, tāpēc ir gandarīts par šo jauno sadarbību. Arī paši spēlētāji priecājas, ka turpmāk Grīnbergs piedalīsies klātienes treniņos, sniedzot savus padomus, kā arī palīdzēs sagatavoties turnīriem un olimpiskajām spēlēm.

"Strādāt komandā, kurā ir tik augstas klases sportisti un treneris, man ir liels pagodinājums un motivācija. Domāju, ka, neskatoties uz grūtajiem apstākļiem sakarā ar Covid-19 ierobežojumiem, komanda varēs labi sagatavoties gaidāmajai sezonai un olimpiskajām spēlēm," apņēmības pilns bija Grīnbergs.

Izmaiņas notikušas arī treniņu procesā – gadu komanda sākusi ar nometni Ēģiptē, taču tur tiks pavadīts mazāk laika nekā iepriekšējās sezonas. Aktīvs komandas treniņu process tika sākts jau novembrī, kad sportisti individuāli strādāja pie fiziskās sagatavotības uzlabošanas, izmantojot Latvijas Olimpiskās vienības resursus. Šobrīd Ēģiptē sportisti aizvada līdz pat 3 treniņiem dienā, taču turpmāko treniņu procesu plānots aizvadīt sparingā ar pasaules klases spēlētājiem (arī esošajiem pasaules čempioniem) Dubaijā un Tenerifē. Pirmais izaicinājums būs 8.-12.martā Katarā paredzētajās Pasaules kausa izcīņas četru zvaigžņu sērijas turnīra sacensības. Šobrīd spēļu kalendārs turpina pildīties, Pļaviņš un Točs par to ir patiesi priecīgi, jo aktīva sezona ir tieši tas, pēc kā pludmales volejbolisti ir noilgojušies.

"Komanda mājas darbu ir izdarījusi – viss treniņiem nepieciešamais ir nodrošināts, un plāns ir gatavs, tagad atliek domāt tikai par savu attīstību un rezultātiem sacensībās. Esam no sirds pateicīgi un atbildīgi pret cilvēkiem, kuri stāv aiz mums un ir ar mums, sākot no ģimenēm un sponsoriem, līdz pat ikvienam, kurš seko līdzi mūsu gaitām. Lielāku motivāciju grūti atrast," priecājās Mārtiņs Pļaviņš.

Savukārt Edgars Točs piebilst: "Pagaidām koncentrējos uz pirmajiem turnīriem. Šogad esmu izvirzījis vairākus mazos mērķus, lai katrā no sagatavošanās posmiem būtu labākajās sajūtas, tad pamazām vien sasniegsim arī lielo mērķi. Prieks par treneri Genādiju, ka viņš ir gatavs vairāk ceļot kopā ar mums un domāju daudz mācīšos no trenera Jāņa Grīnberga. Allaž priecājos arī par atbalstītājiem, kuri ļauj noticēt pašam sev un liek justies nevērtētam."

Tāpat Pļaviņš/Točs uzsākuši sadarbību ar kompāniju "Optibet", par ko sportisti pauž prieku, jo papildus finansējums sarežģītajā laikā palīdzēs tikt galā ar izdevumiem.

Tags

Edgars Točs Genādijs Samoilovs Latvijas Olimpiskā vienība Mārtiņš Pļaviņš Pludmales volejbols
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form