Sadarbībā ar

PASAULES KAUSS 2018

Anglija pēc 28 gadu pārtraukuma iekļūst Pasaules kausa pusfinālā

Anglijas futbola izlase sestdien Samāras stadionā Pasaules kausa izcīņas ceturtdaļfināla spēlē ar rezultātu 2:0 (1:0) pārspēja Zviedrijas valstsvienību, pēc 28 gadu pārtraukuma sasniedzot pusfinālu.

Abas komandas spēli iesāka diezgan piesardzīgi, bet mača 30. minūtē Anglijai kārtējo reizi šajā turnīrā vārtus izdevās gūt pēc standartsituācijas. Ešlijs Jangs iecentrēja bumbu soda laukumā, izpildot stūra sitienu, bet Harijs Makgvairs apsteidza Emīlu Forsbergu un izdarīja precīzu sitienu ar galvu.

Otrajā puslaikā Zviedrijas futbolisti sāka apņēmīgāk darboties uzbrukumā, bet vārtos lieliski darbojās Džordans Pikfords, atvairot Markusa Berga sitienu. 59. minūtē Anglija dubultoja savu pārsvaru, kad Džese Lingārds iespēlēja bumbu soda laukumā, un to pie tālā vārtu staba uzņēma Dele Ali, kurš ar galvu dubultoja savas komandas pārsvaru. Pēc tam vēl divās epizodēs Pikfords lieliski spēlēja vārtos Anglijas izlasē, nosargājot savas komandas pārsvaru.

Iepriekšējo reizi Anglija Pasaules kausa pusfinālā spēlēja 1990. gadā, kad turnīrs risinājās Itālijā. Pasaules kausu angļi ieguvuši tikai 1966. gadā.

Pusfinālā Anglijas pretinieki būs Krievijas un Horvātijas pāra uzvarētāji. Šīs komandas savstarpējo dueli Sočos aizvadīs sestdien vakarā.

Portāls "Delfi" piedāvāja šī mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

PK futbolā, 1/4 fināls: Zviedrija - Anglija
90+4. min. Larsons divcīņā ar Keinu zaudēja, bet pēc tam viņš ar rokām pagrūda angli. Par to viņš tika brīdināts.
90+1 min. Sterlinga vietā laukumā iznāca Rešfords.
90. min. Grankvists nopelnīja Zviedrijai labu pozīciju tiešajam brīvsitienam, bet Augustinsons izdarīja ļoti neprecīzu sitienu.
87. min. Pirmo vārtu autors Harijs Makgvairs nopelnīja brīdinājumu.
84. min. Anglijas izlase veica spēlētāju maiņa, liekot laukumu pamest Hendersonam, bet Daiers ieņēma viņa vietu.
79. min. Abas komandas apmainījās ar uzbrukumiem, kuros bumba bija soda laukumā, taču aizsardzības spēlētāji bija veiksmīgāki.
76. min. Anglija izlases galvenais treneris nomainīja otro vārtu autoru Deli Ali, bet viņa vietā iznāca Fabians Delfs.
72. min. Anglijas izlase laukumā demonstrēja diezgan pārliecinošu sniegumu, tomēr Zviedrija aizskrēja pretuzbrukumā, kurā Bergs sita no tuvas distances. Atkal Pikfords vārtos demonstrēja fenomenālu sniegumu, pārvirzot bumbu pāri vārtiem.
66. min. Anglija atkal saasināja situāciju soda laukumā pēc stūra sitiena, bet Makvaira sitiens lidoja garām vārtiem.
65. min. Toivonens un Forsbergs atstāja laukumu Zviedrijas izlasē, bet Guideti un Olsons iznāca viņu vietā.
62. min. Kas par vārtu gūšanas iespēju Zviedrijai! Trīs zviedri zibenīgi saspēlējās un Bergs nostādīja Klesonu lieliskā sitiena pozīcijā, bet Anglijas vārtsargs Pikfords glāba savu komandu.
59. min. Zviedrija - Anglija 0:2Anglijas izlase ilgstoši veidoja uzbrukumus pa laukuma malām, saraustot Zviedrijas aizsardzības līniju. Tad Džese Lingārds iespēlēja bumbu soda laukumā, un bumbu pie tālā vārtu staba uzņēma Dele Ali, kurš ar galvu dubultoja savas komandas pārsvaru.
58. min. Lingārds sita ārpus soda laukuma pa vārtiem, bet Krafts pielika kāju un bloķēja bumbu.
54. min. Anglija ar tālu piespēli raidīja bumbu soda laukumā, kur Sterlings un Hendersons no sarežģītām situācijām mēģināja vārtos, bet zviedri briesmas novērsa.
47. min. Zviedrija otro puslaiku sāka ar savu uzbrukumu, kurā pēc piespēles no kreisās malas Bergs izdarīja sitienu ar galvu. Pikfords skaistā lēcienā bumbu atsita.
Sācies 2. puslaiks.
45. min. Anglija vēlreiz uzlauza Zviedrijas aizsardzības līniju, un Sterlings lauzās uz vārtiem. Sterlingam bija iespēja piespēlēt Keinam, bet viņš pats izvēlējās izdarīt sitienu, ko Grankvists bloķēja.
44. min. Lingards izgāja pret vārtsargu, taču viņa sitienu Olsens atvairīja. Tomēr galvenais tiesnesis vilcinājās ar aizmugures fiksēšanu.
41. min. Pēc gūtajiem vārtiem laukumā ritēja ļoti līdzīgs futbols, bet cīņa bija laukuma vidusdaļā. Tad Sterlings piespēlēja Lingardam soda laukumā, bet viņam nācās izdarīt sitienu ar papēdi, ko bloķēja aizsargs.
29. min. Anglijas futbolisti pāris reizes iespēlēja bumbu soda laukumā, bet tur pirmie pie bumbas tika zviedri.
30. min. Zviedrija - Anglija 0:1Kārtējo reizi Anglijas izlasei izdevās izmantot standartsituāciju. Ešlijs Jangs iecentrēja bumbu soda laukumā, bet Harijs Makgvairs apsteidza Emīlu Forsbergu un izdarīja precīzu sitienu ar galvu.
24. min. Anglijai bija diezgan bīstams uzbrukums, un Tripjērs centās soda laukumā atrast Keinu. Lai arī Keinam izdevās atbrīvoties no aizsarga, bet bumbu pirmais ieguva vārtsargs Olsens.
19. min. Zviedrijas izlasei biežāk izdodas tikt līdz Anglijas izlases soda laukumam, bet tur nekas vairs nav izdevies. Tad Sterlings ātrā pretuzbrukumā skaisti apspēlēja aizsargu un piespēlēja Keinam, kura sitiens ripoja garām vārtiem.
12. min. Klesons ieguva bumbu un izdarīja netraucētu tālsitienu pa vārtiem, bet bumba lidoja pāri.
11. min. Grankvists apsteidza Stērlingu, kurš mēģināja iegūt bumbu un iziet pret vārtsargu. Tripjērs pēc tam iecentrēja bumbu soda laukumā, kur Olsens situāciju kontrolēja.
7. min. Izlūkojošs futbols ritēja spēles sākumā. Anglijas futbolistam neizdevās piespēlēm Keinam soda laukumā, jo vārtsargs Olsens to pārtvēra. Mirkli vēlāk zviedri izpildīja brīvsitienu, iespēlējot bumbu soda laukumā, bet moments neizvērtās pārāk bīstams.
3. min. Zviedrijas izlase jau spēles pirmajās minūtēs izmanto presinga taktiku, angļiem jau savā laukuma pusē neļaujot iesākt uzbrukumus.
Šim mačam papildus intrigu piešķīruši kādreizējie valstsvienību līderi Zlatans Ibrahimovičs un Deivids Bekhems, kuri noslēguši derības. https://twitter.com/LAGalaxy/status/1015328612315066368
Harijs Keins šobrīd ir Pasaules kausa rezultatīvākais spēlētājs ar sešiem vārtu guvumiem. Kopš Keins ir Anglijas izlases kapteinis, viņš guvis vārtus visās astoņās spēlēs. https://twitter.com/OptaJoe/status/1015590570104942593
Zviedrijas izlase šajā mačā veikusi dažas izmaiņas sastāvā, salīdzinot ar iepriekšējo cīņu. Sebastjans Larsons un Emīls Krafts dosies pamatsastāvā, ieņemot Mikaela Lustiga un Gustava Svensona vietu. Savukārt Anglijas izlases sastāvs nav mainījies. https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1015575269879492608
Pasaules kausa izcīņas pusfinālistu noskaidrošana sestdien turpinās Samāras stadionā, kur tiekas Zviedrijas un Anglijas valstsvienības. Zviedrija izcīnīja pirmo vietu F apakšgrupā, bet astotdaļfinālā līdzīgā cīņā ar 1:0 pārspēja Šveici. Savukārt Anglija pēc otrās vietas izcīnīšanas G grupā astotdaļfinālā pēcspēles sitienu sērijā pieveica Kolumbiju.