Sadarbībā ar

PASAULES KAUSS 2018

Argentīnas futbolisti paveic neticamo un iekļūst 1/8 finālā

Argentīnas futbola izlase otrdien, 26. jūnijā, paveica šķietami neiespējamo un iekļuva 1/8 finālā, ieņemot otro vietu D jeb tā saucamajā nāves grupā.

Grupas pēdējās spēlēs Argentīna ar 2:1 pieveica Nigēriju, kurai iekļūšanai 1/8 finālā pietiktu ar neizšķirtu. Savukārt grupas līdere Horvātija ar 2:1 pieveica Islandi un izcīnīja pirmo vietu D grupā.

Tagad 1/8 finālā 30. jūnijā Argentīna tiksies ar Franciju, bet Horvātija 1. jūlijā spēlēs pret Dāniju.

Nigērijas un Argentīnas spēlē abas komandas no mača pirmajām minūtēm apzinājās šīs spēles nozīmi, tāpēc spēlētāju darbības bija nervozas. 14. minūtē Enco Peress izpildīja lielisku tālo piespēli Lionelam Mesi, kurš uzņēma bumbu un ar otro pieskārienu trieca to vārtos, izvirzot savu komandu vadībā. Spēle turpinājumā ritēja līdzīgā un saspringtā cīņā, pirmajā puslaikā rezultātam vairs nemainoties.

49. minūtē Argentīnas spēlētāji savu vārtu tuvumā nospēlēja nesaskaņoti, kas noveda pie stūra sitiena. Cīnoties par pozīciju soda laukumā Havjērs Maskerano pārkāpa noteikumus pret Leonu Balogunu, tāpēc tiesnesis nozīmēja 11 metru soda sitienu, kuru pārliecinoši realizēja Viktors Mozess. Argentīna pie neizšķirtā rezultāta spēlēja nervozi, bieži pieļāva kļūdas, tomēr 86. minūtē argentīnieši guva uzvaras nesošos vārtus. Markoss Roho veiksmīgi pieslēdzās uzbrukumam, saņēma piespēli no labās malas un raidīja bumbu no gaisa vārtos.

Argentīnas izlasei šī uzvara ļāva sasniegt nākamo kārtu, lai arī līdz šim turnīrā parādītais sniegums izpelnījies lielu kritiku.

Rādīt visus spēlētājus

Horvātu labā šajā mačā izcēlās Milans Badeļs un Ivans Perišičs, kamēr Islandei atzīmējās Gilvi Sīgurdsons.

Nodrošinājuši vietu izslēgšanas turnīrā, Horvātijas izlasē bija vairākas izmaiņas sastāvā, kas ļāva laukumā doties mazāk sevi apliecinājušiem futbolistiem. Jau spēles ievadā dzelteno kartīti par iesišanu pretiniekam saņēma Marko Pjaca, turklāt viņa upura Birkira Bjardnasona deguns diezgan pamatīgi asiņoja. Tiesa, spēles ievadā nopietnu vārtu gūšanas iespēju nebija nevienai no vienībām.

Pašās pirmā puslaika beigās Islandes valstsvienība radīja pāris labas vārtu gūšanas iespējas - lieliskā pozīcijā nonāca iepriekš traumētais Bjardnasons, tomēr viņa sitienu atvairīja horvātu vārtsargs Lovre Kaliničs, kurš turklāt nospēlēja izcili arī pēc Sverrira Ingasona sitiena. Pirmais puslaiks tā arī noslēdzās bez gūtiem vārtiem.

Lai arī pirmā puslaika beigās pārsvars piederēja Islandei, horvāti lieliski uzsāka otro spēles pusi, jo pa pārliktni trāpīja Milans Badeļs, kurš gan 53.minūtē no soda laukuma panāca 1:0. Uzreiz pēc tam spēlē gan atkal bija jāiesaistās Kaliničam, neļaujot islandiešiem panākt neizšķirtu. Pēc nedaudz vairāk nekā 20 minūtēm rezultāts gan kļuva neizšķirts, jo horvāti savā soda laukumā nospēlēja ar roku, kā rezultātā Sīgurdsons 76.minūtē pārliecinoši realizēja 11 metru soda sitienu.

Mača beigās abas komandas apmainījās vairākiem bīstamiem uzbrukumiem, iesaistoties atklātā spēlē. Tas par labu nāca tieši horvātiem, jo 90.minūtē ātrā uzbrukumā vārtus guva Perišičs, uzstādīdams cīņas galarezultātu.

23

Portāls "Delfi" piedāvāja spēļu teksta tiešraidi.

PK futbolā: Nigērija - Argentīna, Islande - Horvātija
Nigērija - Argentīna 1:2. Spēle noslēgusies!
90+4 min. Mesi saņēma brīdinājumu par pārāk atklātu laika vilcināšanu
Islande - Horvātija 1:2. Spēle noslēgusies
90+2 min. Musa pameta laukumu, un laukumā Nigērijai devās vēl viens uzbrucejs Nvankvo.
90+1. min. Mikels no Nigērijas izlases tika brīdināts.
90. min. Nigērijas izlasē laukumā devās Ivobi, kurš nomainīja Omeruo. Nigērija dodas uzbrukumā
90. min. Islande - Horvātija 1:2Perisičs saņem teicamu piespēli, ieiet soda laukumā un precīzi sit vārtos
88. min. Rakitiča soda sitiens nedaudz virs pārliktņa
85. min. Argentīna iespēlēja bumbu soda laukumā, kur Igvainam bumbu pēdējā brīdī izsita. Protams, ka argentīnieši pieprasīja 11 metru soda sitienu
86. min. Nigērija - Argentīna 1:2No labās malas Kristians Pavons izdarīja lielisku piespēli soda laukumā, kur atradās aizsargs Markoss Roho. Viņš uzņēma bumbu un uzreiz raidīja to vārtos.
84. min. Nigērijas izlases spēlētājs bīstami sita tiešo brīvsitienu gar pašu tuvu vārtu stūri.
85. min. Perisiča soda sitjens - bumba lido virs "devītnieka"
84. min. Vētraini abu komandu uzbrukumi. Islandei centrejums soda laukumā, bet horvāti izglābjas.
83. min. Argentīnas izlases vārtsargs Armani atvairīja sitienu no tuvas distances. Viņš labi ieņēma pozīciju un neļāva uz maiņu nākušajam Ighalo gūt vārtus.
79. min. Argentīna turpināja izmisīgi spēlēt uzbrukumā, bet joprojām bija grūtības tikt pie sitieniem. Tad pēc piespēles no kreisās malas Igvains no soda laukuma vidus trieca bumbu pāri vārtiem.
75. min. Nigērijai izdevās bīstams pretuzbrukums, kurā tika izdarīts centrējums soda laukumā. Markoss Roho gribēja ar galvu sist bumbu prom, bet viņš kaut kā nepareizi palēcās un bumba viņam trāpīja pa roku. Tiesnesis devās skatīties video atkārtojumu, tomēr 11 metru soda sitiens netika piespriests.
76. min. Islande - Horvātija 1:1Sigurdsons triec specīgi bumbu zem pārliktņa
74. min. 11 metru soda sitiens uz Horvātijas vārtiem
73.min. Horvāti iekrīt, veidojot aizmuguri. Lielisks pretuzbrukums, bet Bjarnasons neaizsniedzas līdz bumbai.
71. min. Argentīnas izlase uzbrukumā joprojām nespēj saspēlēties pietiekami precīzi, kas ļautu tikt līdz sitienam. Pēc tam Ndidi Nigērijas pretuzbrukumā sita nedaudz paŗi vārtiem. Tam sekoja spēlētāju maiņa Argentīnas izlasē -  di Marija devās nost no laukuma, Mesa nāca laukumā.
64. min. Līdz ar Pavona nākšanu laukumā Argentīnas izlasei izdodas vairāk saasināt situāciju labajā malā. Taču Nigērijas aizsardzības līnija joprojām spēlē lieliski. Nigērija pārtvēra bumbu un devās savā uzbrukumā, bet argentīnietis Banega pārkāpa noteikumus un tika brīdināts.
Horvāti noņem savu līderi Modriču, viņa vietā iznāk Bradaričs. Līdz ar to šajā Pasaules kausā horvātiem laukumā devušies visi futbolisti, izņemot trešo vārtsargu Livakoviču.
64. min. Bīstama piespēle Horvātijas soda laukumā, Kaliničs tver bumbu, bet Finbogasons turpināja spēli un ietriecās vārtsargā. Par to islandietim brīdinājums.
60. min. Argentīnas izlasē tika veikta spēlētāju maiņa, un Pavons iznāca laukumā Peresa vietā.
56. min. Argentīnas izlase pēc zaudētajiem vārtiem spēlē neizteiksmīgāk, un bumbu vairāk kontrolē Nigērija. Tāpat arī spēlētāji biežāk krita pēc vieglām sadursmēm.
55.min. Un Islande uzreiz varēja izlīdzināt rezultātu - pēc auta iemetiena saspēle un teicams sitiens ar galvu, Kaliničs izvelk!Pēc stūra sitiena bīstami ar galvu sita Ingasons, bumba trāpa pa pārliktni
52. min. Di Marija pēc viegla kontakta krita soda laukumā un cerēja uz 11 metru soda sitienu uz Nigērijas vārtiem. Optimists.
53. min. Islande - Horvātija 0:1
52. min. Badaja sitiens pēc neliela rokišeta trāpa pa vārtu pārliktni
51. min. Nigērija - Argentīna 1:1Viktors Mozess pārliecinoši realizēja 11 metru soda sitienu.
49. min. 11 metru soda sitiens uz Argentīnas vārtiem. Havjers Maskerano savā soda laukumā cīnījās un ar rokām turēja ar Leonu Balogunu, kad tika izspēlēts stūra sitiens.  Tiesnesis argentīnieti brīdināja un piesprieda "pendeli"
Islande - Horvātija 0:0. Sācies 2. puslaiks
Nigērija - Argentīna 0:1. Sācies 2. puslaiks
Islande - Horvātija 0:0. Noslēdzies 1. puslaiks Vēl viena fantastiska iespēja Islandei - Ingasona sitienu teicamā lēcienā atvaira Kaliničs. Horvātu vārtsargs pēdējās 20 minūtēs glābj savu komandu ne pa jokam... https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1011682729921011713
45. min. Fantastiska iespēja Islandei - Kaliničs pēc stūra sitiena aizstiepjas līdz bumbai, bet teicamā pozīcijā poie bumbas tiek Bjarnasons. Spēcīgu stieinu kaut kā ar kāju pamanās atvairīt Kaliničs.
44. min. Nigērijas izlases spēlētājs Iheanačo bija gatavs izdarīt sitienu ar galvu, bet Roho viņam augstā lēcienā ar kāju šo bumbu "nocēla".
40. min. Argentīnas izlases vārtsargs Armani veiksmīgi izgāja no vārtiem un neļāva pretiniekam pirmajam tikt pie bumbas. Atkal šajā mačā bija vērojama sīva cīņas laukuma viduszonā.
40. min. Finbagasons atņem bumbu pretiniekam, seko saspēle un lielisks sitiens - nedaudz garām apakšējam stūrim
34. min. Islandieši pamodušies un bīstams stūra sitiens ar turpinājumu.
34. min. Mesi izpildīja tiešo brīvsitienu, bet trāpīja pa vārtu stabu.
32. min. Vēl viena lieliska tāla piespēle Argentīnas futbolista izpildījumā, un di Marija saņēma bumbu. Viņš apsteidza divus aizsargus un devās uz vārtiem, bet Baloguns viņu nogāza no mugurpuses. Par to nigērietis tika brīdināts. Argentīnai laba pozīcija tiešajam brīvsitienam.
31. min. Sigurdsonam labs soda sitiens no 25 metriem, horvātu vārtsargs Kaļiničs tver bumbu.
28. min. Islandei stūra sitiens - Magnusons aizsniedzas ar galvu līdz bumbai, bet sitiens nedaudz garām vārtiem.
27. min. Mesi labi piespēlēja Igvainam soda laukumā, bet Nigērijas vārtsargs Uzoho izgāja no vārtiem un neļāva argentīniešu uzbrucējam izdarīt sitienu. Tad Igvains un Uzoho sadūrās, un vārtsargs saņēma triecienu pa galvu.
26. min. Islandei auts no kreisā sāna, tāls iemetiens un viltīga piespēle ar galvu uz tālo stabu. Horvāti izglābjas no šī bīstamā momenta.
24. min. Pēc gūtajiem vārtiem abas komandas pamīšus pieturēja bumbu. Cīņa galvenokārt noritēja laukuma viduszonā, tāpēc neviena bīstama momenta nebija.
21. min. Bjarnasons turpina spēli, lai gan asinis turpina plūst no deguna. Viņam degunā ielike jaunu "tamponu porciju", kā ari viņš turpat laukuma malā nomaina bikses, kas bija asiņainas.
20.min. Horvāti lieliski izspēlē stūra sitienu, bet islandieši nobloķē sitienu. Pirmais bīstamākais moments nospēlētajās 20 minūtēs.
14. min. Pjaca par sāpju nodarīšanu Bjarnasonam tomēr saņem brīdinājumu pēc tiesneša ilgāka pārdomu brīža.Bjarnasons turpina spēli
12. min. Duelī smagi cieš Bjarnasons, kuram ilgu laiku sniedz palīdzību. Islandiešu futbolists pamatīgi asiņo
14. min. Nigērija - Argentīna 0:1Lionels Mesi bija skrējienā uz vārtiem, viņš saņēma tālu piespēli no Enco Peresa un ar diviem pieskārieniem apstrādāja bumbu, kuru pēc tam raidīja vārtos.
7. min. Nigērijas izlases aizsargs Ndidi devās uzbrukumā, un viņš mēģināja izkārtot sev sitiena pozīciju, bet aizsargs viņu bloķēja. Tad Mesi pirmo reizi tika pie bumbas, bet viņu ātri nogāza. Argentīnas izlases pirmo sitienu vārtu virzienā izdarīja aizsargs Taljafiko, bet viņš bija ļoti neprecīzs.
Rostovā pie Donas horvāti, kas sev jau nodrošinājuši vietu "play off", izlikuši vairākus rezervistus, kuriem dota iespēja sevi apliecināt.
5. min. Abas komandas spēli iesākušas diezgan nervozi. Argentīna vairāk kontrolē bumbu, bet saspēlē ir kļūdas, kas neļauj virzīties uz Nigērijas vārtiem.
Islande - Horvātija. Spēle sākusies
Nigērija - Argentīna. Spēle sākusies!
Djego Maradona pirms šī mača pieprasīja tikšanos ar futbolistiem, lai viņus motivētu šim mačam. Šoreiz viņš stadionā ieradies ar savu karogu. https://twitter.com/FootyHumour/status/1011669759300132864
Viens no pasaules labākajiem spēlētājiem pēc neveiksmes pret Horvātiju neesot bijis labā noskaņojumā. https://www.delfi.lv/sports/news/pasaules-kauss-futbola/zinas/salauzta-argentina-mesi-izmisuma-eksperti-kritize-fani-nikni.d?id=50150955
Rostovā pie Donas draudzīgi laukumā sasveicinās Islandes un Horvātijas futbola federāciju pārstāvjihttps://twitter.com/HNS_CFF/status/1011659204174721024?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.fifa.com%2Fworldcup%2Fmatches%2Fmatch%2F300331510%2F
Islandes un Horvātijas izlašu pieteikums mačam:
Pasaules kausā otrdienas vakarā viens no dramatiskākajiem vakariem - izšķirošās spēles D jeb nāves grupā. Horvātija sev jau nodrošinājusi vietu 1/8 finālā, bet uz otru ceļazīmi cer pārējās trīs komandas - Islande, Nigērija un Argentīna. Divas no šīm komandām dosies mājup pēc šī vakara spēlēm.Pulksten 21 Sankpēterburgas stadionā Nigērija tiekas ar Argentīnu, bet Rostovā pie Donas spēlēs Horvātija un Islande.