Sadarbībā ar

PASAULES KAUSS 2018

Krievijas futbolisti pēcspēles sitienu sērijā šokē Spāniju un sasniedz ceturtdaļfinālu

Krievijas futbolisti pēcspēles sitienu sērijā šokē Spāniju un sasniedz ceturtdaļfinālu
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Krievijas futbola izlase svētdien savās mājās notiekošā Pasaules kausa izcīņas astotdaļfinālā "Lužņiku" stadionā Maskavā pēcspēles sitienu sērijā pārspēja Spāniju un iekļuva ceturtdaļfinālā.

Krievijas futbolisti spēles pamatlaikā un pagarinājumā ar Spāniju cīnījās neizšķirti 1:1, bet pēcspēles sitienu sērijā vārtsargs Igors Akinfejevs atvairīja divus sitienu un nodrošināja savas komandas panākumu ar 4-3.

Šajā mačā ļoti ātri kļuva skaidrs, ka Krievijas izlase spēlēs no aizsardzības, cenšoties doties pretuzbrukumos, savukārt Spānija daudz spēlēja ar bumbu. Krievijas izlase jau 12. minūtē ielaida vārtus, kad pēc Spānijas izlases stūra sitiena Sergejam Ignaševičam cīņā ar Serhio Ramosu bumba trāpīja pa kāju un ielidoja vārtos. Krievijai 42. minūtē izdevās rezultātu izlīdzināt ar 11 metru soda sitienu. Pēc Artjoma Dzjubas sitiena ar galvu Žerārs Pikē nospēlēja ar roku, tāpēc tiesnesis nozīmēja "pendeli", kuru pats Dzjuba arī realizēja.

Spānijas izlase arī otrajā puslaikā mēģināja pārspēt Krievijas izlases blīvo aizsardzības līniju, taču tas neizdevās ne pamatlaikā, ne 2x15 minūšu pagarinājumā. Savukārt pēcspēles sitienu sērijā Akinfejevs bija uzdevumu augstumos, atvairot divus sitienus. Savukārt Fjodors Smolovs, Ignaševičs, Aleksandrs Golovins un Deniss Čeriševs izdarīja precīzus sitienus Davida de Hea vārtos.

Krievijas izlase iepriekšējo reizi Pasaules kausa izcīņas ceturtdaļfinālu sasniedza 1970. gada turnīrā Meksikā. Šīs komandas labākais Pasaules kausā rezultāts ir ceturtā vieta 1966. gadā.

7. jūlijā Sočos Krievija ceturtdaļfinālā spēkosies ar Horvātijas un Dānijas pāra uzvarētāju.

Portāls "Delfi" piedāvāja šī mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

PK futbolā, 1/8 fināls: Spānija - Krievija
Visticamāk, Injestam šis bija pēdējais turnīrs Spānijas izlases sastāvā: https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1013466729303957506
Krievijas izlase ceturtdaļfinālā spēkosies ar Horvātijas un Dānijas astotdaļfināla pāra uzvarētāju. 
Krievijas izlase savās mājās notiekošajā Pasaules kausā sasniedz ceturtdaļfinālu, pēcspēles sitienu sērijā pārspējot Spāniju. https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1013465417254350849
Pēcspēles sitienu sērijas gaita: 1-0 Spānijas izlase pirmā izpildīja "pendeli", un Injestas sitiens bija precīzs. 1-1. Smolova sitienu de Hea aizskāra, taču spānis nespēja atvairīt. 2-1 Pikē sita vārtu apakšējā stūrī, un bumba no vārtu staba ielidoja tajos. 2-2 Ignaševičs nomānīja vārtsargu ar ieskrējiena tempa maiņu un sita precīzi. 2-2 Kokes sitienu kreisajā malā atvairīja Akinfejevs. 2-3 Golovins izvirza vadībā Krieviju ar sitienu vārtu vidū. 3-3 Ramoss veica lēnu ieskrējienu un nomānīja vārtsargu, sitot precīzi. 3-4 Čeriševs sita precīzi. De Hea atkal bumbu aizskāra. 3-4. Akinfejevs atvaira Aspasa sitienu. Krievija iekļūst ceturtdaļfinālā
https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1013460062872973312
Spānija - Krievija 1:1. Noslēdzies pagarinājums. Šis mačs nonācis līdz pēcspēles sitienu sērijai. 
120+1. min. Rodrigo vēl tika pie sitiena pa vārtiem, bet Akinfejevs tvēra bumbu, kas ripoja pa zemi. 
119. min. Krievija labi tiek galā ar Spānijas izlases uzbrukumiem pagarinājuma izskaņā. 
116. min. Abas komandas ar pēdējiem spēkiem dodas uzbrukumā. Krievijas izlasei pēdējās epizodēs bijušas pāris labas darbības pie Spānijas soda laukuma. 
"Lužņiku" stadionā sāka līt lietus. 
114. min. Koke izpildīja brīvsitienu, iespēlēja bumbu soda laukumā, kur Ramoss cīnījās par to. Viņš centās izdarīt sitienu ar papēdi, taču uzskatīja, ka viņu turēja aiz krekla. Tiesnesis pēc sazināšanās ar video tiesnesi "pendeli" nepiešķīra.
109. min. Rodrigo lielā ātrumā pa labo malu devās uzbrukumā un izdarīja sitienu no soda laukuma, bet Akinfejevs atsita bumbu. Karvahals mēģināja izdarīt atkārtoto sitienu, bet neveiksmīgi. 
107. min. Injestas sitiens tika bloķēts pašā pēdējā brīdī. Spānija mēģināja uzbrukt no labā flanga, bet Karvahals neprecīzi iespēlēja bumbu soda laukumā. 
Sācies pagarinājuma 2. puslaiks.
105+1. min. Koke izpildīja brīvsitienu, viņš iespēlēja bumbu soda laukumā, bet Pikē sitiens nebija pietiekami spēcīgs. Akinfejevs tvēra šo sitienu.
Noslēdzies pagarinājuma 1. puslaiks. https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1013456060487782400
104. min. Arī Spānijas izlase veica ceturto maiņu. Rodrigo nomainīja Asensio. 
102. min. Aspass ātrajā pretuzbrukumā mēģināja apspēlēt trīs aizsargus, tomēr viņa sitienu Ignaševičs bloķēja. 
100. min. Asensio izdarīja tālu sitienu pa vārtiem pēc Aspasa piespēles, tomēr Akinfejevam tas nesagādāja pārāk lielas problēmas, jo bumba lidoja pa vidu vārtiem. 
97. min. Pagarinājumā katra no komandām šajā Pasaules kausa var veikt papildus spēlētāju maiņu. Krievija to izmantoja, un Kuzjajeva vietā laukumā devās  Jerohins.
96. min. Spānijas izlase iespiedusi Krieviju savā soda laukumā. Koke izpildīja ļoti tālu sitienu, bet tas bija ļoti neprecīzs. 
https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1013451306848149504
92. min. Soda laukumā Aspass saņēma bumbu, bet pie sitiena viņš netika. Viņš piespēlēja Karvahalam, bet viņa ātro sitienu bloķēja. 
Sācies pagarinājums!
https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1013450330670067713
Spānija - Krievija 1:1. Noslēdzies pamatlaiks. Uzvarētāju noskaidrot tā arī neizdevās. Līdz ar to nāksies spēlēt 2x15 minūšu pagarinājumu. 
90+3. min.Kudrjašovs pārtvēra bumbu un piespēlēja to Smolovam, kuram neizdevās iegriezt bumbu tālajā vārtu stūrī. 
89. min. Krievijas izlase lauzās pretuzbrukumā, bet noteikumu pārkāpums Golovina izpildījumā neļāva tikt pie sitiena. Pēc tam Spānijai bija vairākas standartsituācijas - brīvsitiens un trīs stūra sitieni. Labākais moments bija Ramosam, kurš ar galvu sita pāri vārtiem. 
85. min. Igors Akinfevejs Krievijas izlases vārtos glābj savu komandu no vārtu zaudējuma. Vispirms Injesta izpildīja sitienu ārpus soda laukuma, bet krievu vārtsargs atvairīja. Pie bumbas tika Aspass, bet viņam sitiens neizdevās tik spēcīgs, un Akinfejevs vēlreiz spēlēja precīzi. 
83. min. Spānijas izlase divreiz iespēlēja bumbu soda laukumā. Vienā no epizodēm spāņi signalizēja, ka krievs nospēlējis ar roku savā soda laukumā, bet galvenais tiesnesis ātri sazinājās ar video tiesnesi, kurš šīs aizdomas noraidīja.
80. min. Arī Spānijas izlase veica savu trešo spēlētāju maiņu - Kostas vietā laukumā devās Aspass. 
https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1013445394720796672
76. min. Spānijas izlase turpināja saspēlēties un meklēt veidus, kā nonākt labā sitiena pozīcijā. Savukārt Krievija labi darbojās aizsardzībā un lūkoja piespēlēt nesen laukumā nākušajiem ātrajiem uzbrucējiem pretuzbrukumos. 
71. min. Zobņins asi nospēlēja pret Albu, no mugurpuses ar ceļgaliem iesitot pa spāņa kājām. Viņam par to brīdinājums. 
70. min. Spānijas izlasē Načo vietā laukumā nāca Karvahals. 
66. min. Golovins lielā ātrumā devās soda laukumā, kurš viņš nokrita, bet tiesneši uz to nereaģēja, jo viņš pats krita. Savukārt Spānijas izlase veica spēlētāju maiņu, laukumā nākot Injestam, kurš nomainīja Davidu Silvu. 
65. min. Krievijas izlases vienīgo vārtu autoru Dzjubu nomaina Smolovs. Krievijas izlase jau veikusi visas trīs maiņas, ka atļautas pamatlaikā. 
61. min. Samedovs atstāja laukumu Krievijas izlasē, bet komandas rezultatīvākais spēlētājs šajā turnīrā Čeriševs ieņēma viņa vietu.
60. min. Davids Silva soda laukumā lēcienā aizsniedzās ar galvu līdz bumbai, bet viņam neizdevās ievirzīt to vārtos. 
58. min. Krievijas futbolisti ātrajā pretuzbrukumā ieguva iespēju izpildīt stūra sitienu. Spānija labi nospēlēja aizsardzībā, pēc tam atkal sāka pozicionāli uzbrukt un izspēlēja līdz Isko sitienam no tuvas distances. Krievi bloķēja sitienu. 
54. min. Otrā puslaika sākumā Spānijas futbolisti tika tuvāk soda laukumam. Līdz labam sitienam tikt neizdevās, bet mirkli vēlāk Kutepovs turēja pretinieku aiz krekla un saņēma brīdinājumu. 
47. min. Spānijas izlase tika soda laukumā, kur pēc Kostam piespēles Alba izdarīja neērtu sitienu ar gūžu. Akinfejevs viegli tvēra planējošo bumbu. 
Sācies 2. puslaiks.Krievijas izlases sastāvā tika veikta spēlētāju maiņa, un Graņats nomainīja Žirkovu. 
Pirmā puslaika statistika: https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1013435319272771584
https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1013433563113512960
Noslēdzies 1. puslaiks. 
45+1. min. Bumba Krievijas soda laukumā tika iespēlēta Kostam, taču Akinfejevs devās virsū bumbai un neļāva izdarīt bīstamu sitienu. Tad krievu vārtsargs vēlreiz tvēra bumbu pēc centrējuma un iesāka pretuzbrukumā, bet Ramoss neļāva Dzjubam tikt pie bumbas. 
42. min. Spānija - Krievija 1:1.Artjoms Dzjuba raidīja bumbu sita bumbu kreisajā pusē, bet Davids de Hea leca uz labo pusi. 
40. min. 11 metru soda sitiens uz Spānijas vārtiem.Krievijai vēlreiz izdevās draudīgs uzbrukums, bet Koke bumbu sita ārpus laukuma pēc pretinieku centrējuma. Krievi izpildīja stūra sitienu, kurā pēc Dzjubas sitiena ar galvu Pikē nospēlēja ar roku. Pikē tika brīdināts. 
Krievijas izlase kļuvusi par otro komandu Pasaules kausa vēsturē, kas viena finālturnīra laikā divas reizes raidījusi bumbu savos vārtos.
36. min. Krievijas izlases uzbrucējs Dzjuba uzvarēja divcīņā ar Ramosu un ieguva savai komandai uzbrukuma iespēju. Zobņins nesavaldīja bumbu un neizdarīja sitienu, taču viņš piespēlēja Golovinam, kurš bumbu raidīja gar tālo vārtu stabu. 
https://twitter.com/ESPNFC/status/1013430308950114305
33. min. Joprojām šajā mačā vairs nav bijušas labas vārtu gūšanas iespējas. Spānijas izlase kontrolēja bumbu, mainot uzbrukuma puses, centās atrast caurumu Krievijas aizsardzībā, bet pagaidām tas neizdodas. Līdz ar to spēle nav pati aizraujošākā. 
30. min. Spānijas izlase ik pa laikam sāka pieļaut kļūdas, kas ļāva Krievijai pretuzbrukumos aizskriet. Tika nopelnīts stūra sitiens un auta iemetiens, bet atkal krieviem neizdevās tikt līdz sitienam. 
https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1013427535751852034
23. min. Krievija divas reizes iespēlēja bumbu soda laukumā, kur Dzjuba aizniedzās ar galvu līdz tai, taču ne sitiens, ne piespēle nesanāca. 
21. min. Spēle gaita pēc gūtajiem vārtiem būtiski nav mainījusies. Spānijas izlases bumbas kontrole mača ievadā ir 75%. Krievijas izlase turpina gaidīt perfektu iespēju pretuzbrukumam. 
10. min. Žirkovs asi pārkāpa noteikumus pret Načo, ar kāju iesitot viņam pa ceļgalu. Spānija ieguva standartsituāciju laukuma malā.
12. min. Spānija - Krievija 1:0Spānija izpildīja tiešo brīvsitienu un iespēlēja bumbu soda laukumā, kur Spānijas izlases kapteinis Serhio Ramoss cīņā ar Sergeju Ignaševiču mēģināja to raidīt vārtos. Epizode noslēdzās ar to, ka bumba trāpīja Ignaševičam pa kāju un ielidoja vārtos. 
8. min. Krievijas futbolisti izteikti spēlē no aizsardzības. Viņi savā laukuma pusē cieši sedz pretiniekus, kamēr tie darbojas ar bumbu, un mēģina pārtvert bumbu, lai skrietu ātrajā pretuzbrukumā. Spānijas izlase līdz soda laukumam tā arī īsti vēl nav tikusi. 
4. min. Jau no spēles pirmajām minūtēm Spānijas izlase daudz darbojās ar bumbu un centās pārvarēt Krievijas aizsardzības līniju. Krievija pretuzbrukumā nopelnīja tiesības izpildīt stūra sitienu, taču no tā neko neizveidoja. 
Spēle sākusies! 
Spēlētāju izvietojums laukumā: https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1013413056125329408
Spānijas un Krievijas izlašu pamatsastāvi: https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1013403519955685376
https://www.delfi.lv/sports/news/pasaules-kauss-futbola/zinas/fifa-krievijas-izlasi-palugusi-netreneties-luzniku-stadiona.d?id=50169849
Pasaules kausa izcīņas galvenajā stadionā, Lužņiku stadionā Maskavā, svētdien Spānijas izlase aizvada maču pret Krievijas valstsvienību, abām komandām cenšoties sasniegt ceturtdaļfinālu. Spānijas izlase Pasaules kausa izcīņas B grupā saspringtā cīņā izcīnīja pirmo vietu, trīs spēlēs izcīnot piecus punktus. Savukārt Krievija A grupā izcīnīja divas uzvaras un ieguva sešus punktus. 

Izvēlies DELFI Futbola zvaigzni! 
 ESP
18 Jordi Alba Balsot
150
8 Koke Balsot
146
15 Sergio Ramos Balsot
142
22 Isco Balsot
133
6 Andrés Iniesta Balsot
127
2 Dani Carvajal Balsot
113
19 Diego Costa Balsot
110
21 David Silva Balsot
107
1 David de Gea Balsot
105
20 Marco Asensio Balsot
92
3 Gerard Piqué Balsot
88
5 Sergio Busquets Balsot
84
 RUS
1 Igor AKINFEEV Balsot
190
4 Sergey IGNASHEVICH Balsot
187
11 Roman ZOBNIN Balsot
173
22 Artem DZYUBA Balsot
141
10 Fedor SMOLOV Balsot
128
17 Aleksandr GOLOVIN Balsot
125
6 Denis CHERYSHEV Balsot
122
18 Yury ZHIRKOV Balsot
115
13 Fedor KUDRIASHOV Balsot
110
2 Mario FERNANDES Balsot
109
7 Daler KUZIAEV Balsot
105
19 Alexander SAMEDOV Balsot
85
3 Ilya KUTEPOV Balsot
82
14 Vladimir GRANAT Balsot
80

Source info

DELFI Sports


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl